پارک ملی مادیدی

آشنایی با پارک ملی مادیدی

شرح

پارک ملی مادیدی

پارک ملی مادیدی یک پارک ملی در حوضه رودخانه آمازون فوقانی در بولیوی است. در سال 1995 تأسیس شده است ، مساحت آن 18958 کیلومتر مربع است ، و به همراه مناطق حفاظت شده در نزدیکی Manuripi-Heath ، Apolobamba ، و ذخیره گاه زیست Manu  است ، مادیدی بخشی از بزرگترین مناطق حفاظت شده جهان است. اعم از قله های پوشیده از یخچال های طبیعی کوه های آند بالا تا جنگلهای بارانی گرمسیری رود توئیچی ، مادیدی و همسایگان آن به عنوان یکی از متنوع ترین مناطق سیاره ای کره زمین شناخته می شوند.

به طور خاص ، مادیدی از بخش هایی از اقیانوس های جنگلی خشک مونتان بولیوی و مونتین بولیوی محافظت می کند. در صورت عبور از رودخانه بنی ، با یک کشتی مسافری کوچک که به سمت سان بوئین aventura  می رود ، می توانید به پارک ملی مادیدی  Rurrenabaque برسید. مردم محلی که از ارتفاعات آند به اینجا مهاجرت کرده اند به زبان کچو صحبت می کنند. فرهنگ هایی که در اینجا منشأ خود را پیدا می کنند عبارتند از تاکانا ، موسته ، Tsimane و Ese Ejja که همگی زبان خود را دارند که مربوط به یک گروه زبانی است. برخی از اکولودها در پارک ملی مادیدی و اطراف آن یافت می شوند.

قدیمی ترین و معروف ترین Chalalan Ecolodge

قدیمی ترین و معروف ترین Chalalan Ecolodge در Chalalán در رودخانه Tuichi ، یک شرکت مستقر در جامعه است که مزایای اقتصادی قابل توجهی برای جوامع بومی ایجاد می کند.پارک ملی و مدیریت یکپارچه منطقه طبیعی مادیدی در منطقه شمال غربی بخش لا لاپاز ، در استان های فرانتس تمایو ، ایتورالد و ابل بوتیستا ساوودرا واقع شده است.

Pn و IMNA Madidi یکی از بزرگترین مناطق محافظت شده در بولیوی است و مساحت کل آن مطابق مصوبه عالی 18957.5 کیلومتر مربع است که از این تعداد 12،715 کیلومتر مربع تحت عنوان پارک ملی و 6،242.5 کیلومتر مربع تحت عنوان مجتمع قرار می گیرند. مرزهای آن بین 12 ° 30 ‘و 14 ° 44’ عرض جغرافیای جنوبی و بین 67 ° 30 ‘و 69 ° 51’ طول جغرافیای غربی است.منطقه تحت حفاظت یک شیب ارتفاعی از 180 تا 5760 متر از سطح دریا را در بر می گیرد و دارای اکوسیستم های متنوعی است.

آب و هوای منطقه

آب و هوا در منطقه آلپی سرد است ، در مناطقی از ارتفاع متوسط ​​و گرمسیری در ارتفاعات شمالی است.وزش بادهای غالباً از شمال رخ می دهد و جبهه های سرد از جنوب تأثیر کمی بر دمای منطقه مادیدی دارند. فصل خشک همزمان با زمستان استرالیا است. میانگین دمای سالانه 26 درجه سانتی گراد است اما بسته به ارتفاع بسیار متفاوت است. طبق داده های Assane، در منطقه آپولو میزان بارندگی سالانه 716 میلی متر است.

فصل بارانی از اکتبر تا مارس و فصل خشک آن از ماه مه تا سپتامبر است.

بنیانگذار اکو بولیوی

روزا ماریا رویز زنی است که بیش از 20 سال در پارک و حفاظت از آن جنگیده است. او بنیانگذار اکو بولیوی بود ، سازمانی که در تأسیس پارک ملی مادیدی در دهه 1990 مؤثر بود. در سال 2000 ، رویز تیمی از National Geographic را از طریق پارک ملی مادیدی هدایت کرد ، مقاله نتیجه گیرنده توجه بین المللی قابل توجهی را به این منطقه جلب کرد و به کمک برنامه هایی برای ساخت سد برق آبی درون پارک کمک کرد.

این سازمان در سال 2002 متوقف شد. Ruiz اکنون کار خود را از طریق Madidi Travel ، سازمانی که با درآمدزایی از گردشگری پایدار متعهد به ادغام موزائیک مادیدی است ، ادامه می دهد. Madidi Travel در حال حاضر مشروب فروشی Serere ، چهار هزار هکتار ذخیره خصوصی ، واقع در سه ساعت از Rurrenabaque با قایق واقع شده است.

بازدید از پارک ملی مادیدی

پارک ملی و منطقه مدیریت یکپارچه طبیعی مادیدی محل استقرار چندین سرمایه گذاری مسئول گردشگری و اکوتوریسم در جامعه است ، یکی از شناخته شده ترین بومیان محلی و بین المللی Chalalan Ecolodge که متعلق به بومیان San José de Uchupiamonas است. به دنبال آن ، San Miguel del Bala Ecolodge متعلق به انجمن San Miguel Tacana ، هر دو در پارک ملی مادیدی واقع شده اند.

اخیراً ابتکارات محلی دیگری همچون تور ماجراجویی براکو دل مادیدی آمازون ، مادیدی جنگل اکولودژ ، صدری اکولودژ و قلب اکولودژ مادیدی افتتاح شد.شرکت های گردشگری با مسئولیت پذیری و اکوتوریسم که در پارک ملی مادیدی مستقر شده اند ، قایق های راحت حمل و نقل ، اسکان بی نظیر ، بهترین راهنمایان محلی و مفسران محلی غذاهای نفیس و خوشمزه خانگی را که بر اساس محصولات محلی تهیه می شوند ، ارائه می دهند. با بازدید از آمازون بولیوی ، Rurrenabaque سرآغاز زندگی این اکوتوریسم ماجراجویی فراموش نشدنی است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک