بازار ماکولا در آگرا

آشنایی با بازار ماکولا در آگرا

شرح

بازار ماکولا در آگرا

بازار ماکولا یک منطقه معروف بازار و خرید در مرکز شهر آگرا ، پایتخت غنا است. محصولات گسترده ای در بازارها و خیابان های اطراف آن ، از قطعات خودرو گرفته تا حلزون های زمینی ، به فروش می رسد. با تسلط بازرگانان زن ، بازار محصولات تازه ، غذاهای تولیدی و وارداتی ، لباس ، کفش ، ابزار ، داروها و گلدان و قابلمه به فروش می رساند. جواهرات ساخته شده از مهره های دست ساز محلی نیز برای فروش در بازار یافت می شوند.بازار ماكولا در سال 1924 در آگرا ساخته شد و در قلب زندگی غنائیان شهری قرار گرفت. این بازار اصلی ترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی در آگرا ، مرکز خرید و فروش در کشور و یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی و فرهنگی کشور بود.

در 18 اوت 1979 ، 55 سال پس از ایجاد آن ، بازار ماكولا از بین رفت. دولت راولز که موافق تخریب مرکز تجارت غنا بود ، فکر کرد که ویرانگر ماکولا باعث بهبود اقتصاد خواهد شد. در واقع ، اتهاماتی وجود دارد مبنی بر اینکه محصولات مختلفی که در غنا ممنوع اعلام شده اند ، در بازار ماکولا فروخته می شوند. به این ترتیب ، زنان بازار به دلیل مشکلات اقتصادی غنا متهم شدند. بازار ماكولا در حال حاضر تحت نظارت Transaid  است كه در حال توسعه پروژه حمل و نقل و تجارت برای زنان بازار است كه به منظور بهبود معیشت و امنیت معامله گران بازار زنان از طریق توسعه تعاونی های بانوان در آگرا ساخته شده است.

میدان خام

در حال حاضر بیشتر افراد از “Tro tros” ، مینی اتوبوس های مسافری یا تاکسی ها استفاده می کنند تا کالاهای خود را به بازار عرضه کنند. این تعاونی ها با هدف کاهش هزینه های حمل و نقل ، ایجاد منافع اقتصادی و فراهم آوردن وسیله ای سریع ، مطمئن و ایمن برای حمل و نقل کالاهای خود برای بازرگانان زن در ماکولا است.این منطقه در حال حاضر یک پارکینگ است که دقیقاً آن را “میدان خام” می نامند. بازار ماکولا ، که به عنوان بازار 31 دسامبر نیز شناخته می شود ، در جوار پارک یادبود کوامه نکرومه در بالای خیابان High قرار دارد و با Kinbu ، جاده Thorpe  که به خیابان کوجو تامپسون به شمال تبدیل می شود و جاده پاگان محدود است. از نظر گردشگران ، نزدیکی این مکان های توریستی یک مزیت است.

سوغاتی های غنایی

از آنجا که این یک بازار است ، اگر دوست دارید کالاهای گران قیمت تری بخرید ، معامله می شود! پارچه کانته شروع خوبی است ، زیرا این یک سوغات معمولی ساخته غنائی است. اگر به چیزی که نتوانسته اید پیدا کنید احتیاج دارید ، می توانید آن را در بازار ماکرولا پیدا کنید: کفش ، حوله ، عینک آفتابی ، جواهرات منجوق ، کیف ، کلاه ، حوضه آب ، صندلی ، ماهی دودی ، سبزیجات – هر چیز.

از محیط اطراف خود آگاه باشید ، به آنچه دارید حمل می کنید ، آویزان شوید و از آن لذت ببرید.در جشن سالگرد اخیر “غنا در 60 سال” ، فروشندگان چاپ آفریقایی در بازار ماكولا تهدید به تحریم فروش پارچه رسمی استفاده شده در این جشن به دلیل هزینه های سنگین آن كردند. این پارچه با قیمت 240 سد به مدت 12 متری به فروش می رسید. نماد سالگرد روی پارچه سه نفر را در آغوش گرفت ، که نشانگر وحدت در تنوع غنائیان بود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: غنا | Ghana

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط