پارک لامفینی بانکوک

آشنایی با پارک لامفینی بانکوک

شرح

پارک لامفینی بانکوک

بانکوک پایتخت زیبای تایلند یکی از شهر های پر آوازه و زیبای تایلند محسوب و به عنوان مهمترین مقصد گردشگری دنیا شناخته شده. بانکوک پایتخت تایلند، شهر تناقض‌‌ها و تضادها است. این متروپولیس در هم تنیده، مکانی است پر شده با چیزهایی که به طرز عجیبی زیبا هستند و زیبایی‌هایی که فوق‌العاده عجیب هستند. در بانکوک هر جایی که بروید به چیزی برخورد می‌کنید که شما را مجبور می‌کند برای لحظه‌ای توقف کنید، به آن خیره شوید و سراغ دوربین‌تان بروید تا بتوانید این چیز خارق‌العاده را با بقیه نیز شریک شوید. یکی از جاذبه های تفریحی بانکوک ، پارک لامفینی نام دارد .

بازدید از پارک

پارک لامفینی بانکوک در دل شهر بانکوک قرار داشته و بازدید از آن برای مسافران تور تایلند بسیار فرح‌بخش است. پارک لامفینی نزدیک به 60 هکتار وسعت دارد، به همین دلیل در پهنای آن می‌توانید ساعت‌ها به گشت و گذار بپردازید. زمان تاسیس پارک لامفینی بانکوک به اوایل قرن 1900 میلادی برمی‌گردد. در آن زمان، منطقه‌ای که اکنون در اختیار پارک قرار دارد، بخشی از زمین‌های سلطنتی بود و شرق شهر محسوب می‌شد. در این دوره، شاه رامای ششم بر کشور فرمانروایی می‌کرد. وی دستور داد در قسمتی مشخص از این زمین سلطنتی، یک مرکز فرهنگی ایجاد کرده و صنایع دستی مختلف را بعد از جمع‌آوری از سرتاسر تایلند، به آن جا بیاورند. چند سال بعد، شاه رامای ششم دستور داد تا منطقه را به یک پارک تبدیل کنند.

در واقع آن را می‌توان نخستین پارک عمومی بانکوک دانست که در دهه 1920، امکان بازدید از آن توسط عموم مردم رفته رفته فراهم شد. به افتخار فرمانروایی که دستور ساخت پارک لامفینی بانکوک را داد، مجسمه‌ای از وی در قسمت جنوب غربی پارک قرار گرفته است. با نگاه به پارک لامفینی از بالا، آن را تقریبا شبیه به یک مستطیل خواهید دید که به وسیله حصاری از آجرهای بزرگ به همراه میله‌های دارای نوک تیز آهنی پوشیده شده است. داخل پارک، یک دریاچه به همراه یک جزیره در وسط آن وجود دارد. در سرتاسر پارک مسیری مارپیچی شکل وجود دارد، به طوری که دویدن و دوچرخه سواری را برایتان شدیدا لذت‌بخش می‌کند. برای ورزش و تناسب اندام، امکانات زیادی در پارک لامفینی بانکوک در نظر گرفته شده است .

ویژگی های جغرافیایی داخل پارک

ویژگی های جغرافیایی اصلی داخل این پارک شامل یک دریاچه با یک جزیره در وسط آن، کانال های مختلف منتهی به دریاچه و مسیر مارپیچ پارک، می شود. علاوه بر این، دور تادور پارک، مسیر های مارپیچ برای دویدن و دوچرخه سواری وجود دارد. اگر شما یک دونده هستید و قصد دارید در این پارک بدوید باید بدانید که بخش اعظم این مسیر برای دوچرخه سواری است بنابراین به خاطر داشته باشید که با احتیاط بدوید و مراقب عبور دوچرخه ها باشید و پیش از عبور از عرض مسیر به خوبی نگاه کرده و از عبور دوچرخه ها مطمئن شوید. اگر در تور تایلند سری به این پارک زدید، باید طعم غذاهای که در این پارک به فروش می‌رسد را بچشید. اگر هم به غذاها و خوردنی‌های گیاهی علاقه دارید، می‌توانید از آب گندم اینجا نوش جان کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط