شهر گمشده در کلمبیا

معرفی شهر گمشده در کلمبیا

شرح

شهر گمشده در کلمبیا

شهر گمشده مکان باستان شناسی یک شهر باستانی در سیرا نوادا ، سانتا مارتا در کلمبیا است. اعتقاد بر این است که حدود 800 سال قبل از میلاد ، حدود 650 سال زودتر از ماچو پیچو تاسیس شده است. این مکان همچنین به “تیمونا” و “بوریتاکا” نیز معروف است. شهر گمشده در سال 1972 کشف شد ، هنگامی که گروهی از غارتگران گنج محلی ، مجموعه ای از پله های سنگی را یافتند که از کنار کوه بالا رفته بودند و آنها را به سمت شهر متروکه که آنها را “جهنم سبز” یا “مجموعه گسترده” نامیده بودند ، دنبال کردند. هنگامی که مجسمه های طلا و سنگهای سرامیکی از این شهر در بازار سیاه محلی ظاهر شد ، باستان شناسان به سرپرستی مدیر انستیتوی مردم شناسی کلمبیا در سال 1976 به این محل رسیدند و بازسازی ها را بین سالهای 1976-1982 به پایان رساندند.

اعضای قبایل محلی اظهار داشتند كه آنها مرتباً از این محل بازدید می كردند قبل از آنكه به طور گسترده کشف شود ، اما در مورد آن سكوت كرده بودند. آنها شهر Teyuna را صدا می کنند و اعتقاد دارند که این قلب شبکه ای از روستاهایی است که با پیشانی های خود ، Tairona ساکن شده اند.

ربوده شدن بازدید کنندگان شهر گمشده

شهر گمشده احتمالاً مرکز سیاسی و تولیدی منطقه در رودخانه بوریتاکا بوده و احتمالاً 2000 تا 8000 نفر را در خود جای داده است. ظاهراً در زمان فتح اسپانیا رها شد. شهر گمشده شامل یک سری از 169 تراس حک شده در کنار کوه ، شبکه ای از جاده های کاشی کاری شده و چندین مکان کوچک مدور است. با صعود از بعضی از 1200 قدم سنگ از طریق جنگل متراکم می توان به ورودی دسترسی داشت.

این منطقه اکنون کاملاً بی خطر است اما در یک زمان تحت تأثیر درگیری مسلحانه کلمبیا بین ارتش ملی کلمبیا ، گروه های شبه نظامی راست و گروه های چریکی چپ مانند ارتش آزادی بخش ملی  ELN و نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا  FARC قرار داشت. در 15 سپتامبر 2003 ، ELN هشت گردشگر خارجی را که مشغول بازدید از شهر گمشده بودند ، ربوده و خواستار تحقیقات دولت در مورد نقض حقوق بشر در ازای گروگان های خود شد. ELN آخرین سه گروگان را سه ماه بعد آزاد کرد. نیروهای دفاع شخصی متحد کلمبیا  AUC ، گروه های راست شبه نظامی در آن کشور ، مدتی به حمله به بومیان و غیر بومیان منطقه ادامه دادند. مدتی است که این منطقه عاری از حوادث بوده است.

بازدید امن از شهر گمشده

در سال 2005 ، افزایش گردشگری دوباره عملیاتی شد و از آن زمان تاکنون هیچ مشکلی وجود ندارد. ارتش کلمبیا به طور فعال در این منطقه گشت زنی می کند که اکنون برای بازدید کنندگان بسیار ایمن به نظر می رسد و دیگر آدم ربایی صورت نگرفته است. برای افزایش شش روزه بازگشت به شهر گمشده ، هزینه تقریبی 348 دلار است. پیاده روی در کل حدود 42 کیلومتر پیاده روی است و به آمادگی جسمانی خوبی نیاز دارد. پیاده روی شامل تعدادی از رودخانه ها و صعودها و فرودهای شیب دار است.

این یک پیاده روی نسبتاً دشوار است. از سال 2009 ، سازمان غیر انتفاعی صندوق میراث جهانی  GHF در شهر گمشده برای حفظ و محافظت از مکان تاریخی در برابر آب و هوا ، پوشش گیاهی ، بی توجهی ، غارت و گردشگری ناپایدار فعالیت می کند. اهداف بیان شده GHF شامل تهیه و اجرای یک برنامه مدیریت منطقه ای ، اسناد و مدارک و حفاظت از ویژگی های باستان شناسی در سیوداد پریدا و درگیری جوامع بومی محلی به عنوان ذینفعان اصلی در حفظ و توسعه پایدار محل است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک