پارک ملی لوس نوادوس کلمبیا

پارک ملی لوس نوادوس کلمبیا

شرح

پارک ملی لوس نوادوس کلمبیا یک پارک ملی است که در مرکز کوردیلرا مرکز آند کلمبیا واقع شده است. این پارک مجتمع آتشفشانی شمالی را تشکیل می دهد. ورود از طریق بخش Brisas  فقط از آنجا که سرویس زمین شناسی کلمبیا فعالیت آتشفشان نوادو دل رویز را در سطح هشدار زرد اعلام کرده است امکان پذیر است، به بازدید کنندگان توصیه می شود قبل از بازدید خود ، در صفحه وب سرویس زمین شناسی کلمبیا با وضعیت فعالیت آتشفشانی مشورت کنند. فعالیت یخچالهای طبیعی ، منظره پارک را از 3000 متر بالاتر از سطح دریا شکل داده است ، و دره ها و شکل های U شکل را پشت سر می گذارد.

صخره آذرین اکستروژن بیش از 3500 متر در ماسه شیب شرقی 2200 متر در دامنه های غربی حاکم است. و دریاچه اوتان که در دهانه آتشفشانی منقرض شده قرار دارد ،  و دریاچه سبز در این منطقه قرار دارند.

یخچال های طبیعی موجود در منطقه

منطقه حفاظت شده به دلیل منابع بی شماری از آب که در داخل سرچشمه می گیرد ، برای منطقه مهم است. یخچالهای طبیعی 4٪ مساحت متعلق به سه آتشفشان ، نوادو دل رویز ، نوادو دی سانتا ایزابل و نوادو دل تولیما را اشغال می كنند. آب ذوب یخچالهای طبیعی رودخانه هایی را تشکیل می دهند که از پارک سرچشمه می گیرند و دارای 10 حوضه و 19 نهر با اندازه و خصوصیات مختلف هستند. شبکه های هیدروگرافی پارک بیش از 2،000،000 نفر از ساکنان منطقه ، قهوه سازان و بیشتر محصولات زراعی برنج و پنبه را در بخش تولیما برای بیش از 2،000،000 ساکن در منطقه تأمین می کنند.

آب شدن یخچال های طبیعی

در سال 2002 ، IDEAM در مورد ادعای ذوب شدن یخهای کوههای پوشیده از برف از پارک ملی لوس نوادوس کلمبیا هشدار داد. اثبات این امر ناپدید شدن کلیساهای یخی است که غارهای عظیمی در قسمت پایینی یخچالهای نادو دل روئیز بودند که قبل از سال 1995 وجود داشته و قبلاً توسط کوهنوردان نیز مورد توجه قرار گرفته بودند. در اواخر قرن نوزدهم ، شش یخچال در قله های الروز ، سانتا ایزابل ، تولیما ، ال سیسن ، کوئیندو و پارامیلو د سانتا روزا فعلی وجود داشته و در ارتفاع 4500 متری از سطح دریا واقع شده اند.

پدیده عقب نشینی یخبندان در نیمه دوم قرن بیستم بدتر شده است. از میان شش یخچال های طبیعی موجود ، در حال حاضر تنها سه مورد وجود دارد: ال نوادو دل رویز ، نوادو دی سانتا ایزابل و نوادو د تولیما. این سه یخچال تا پایان دهه 1970 کاملاً ذوب شده بودند. یخچال های طبیعی بازمانده با یک روند مداوم در ذوب روبرو هستند ، اوضاع برای نوادو دل تولیما و سانتا ایزابل که منطقه آنها از دو کیلومتر مربع فراتر نمی رود ، بسیار مهم است. پیش بینی می شود این دو یخچال بین سالهای 2020 و 2030 به طور کامل از بین بروند.

اکو سیستم های متنوع پارک ملی لوس نوادوس کلمبیا

پارک ملی لوس نوادوس از اکوسیستم های متنوعی تشکیل شده است که بسته به ارتفاع تغییر می کنند. مناطق تحتانی پارک از جنگلهای آند ، جنگلهای بلند آند و تالابهای بلند آند تشکیل شده است. مناطق بالاتر این پارک شامل اکوسیستم های پارامو است. پارامو از چمنزارها ، باتلاقهای ماسه سنگی ، خراشنده ها ، باتلاق ها و تالاب ها تشکیل شده است و 80٪ از منطقه پارک را اشغال می کند. ابر پارامو یک منظره قمری است که از سنگها ، خاکسترها و پوشش گیاهی پراکنده تشکیل شده است.

این منطقه دارای 1250 گونه گیاهان عروقی ، 200 بریوفیت ، 300 گلسنگ و 180 قارچ ماکروسکوپی است. در دامنه های پایین و دره ها کف دست موم آند حاکم است. جنگل آند بالایی دارای درختانی است که از ارتفاع آنها تا 30 متر ارتفاع دارد. در پارامو ، frailejones تسلط بر چشم انداز و طیف وسیعی از خزه ها ، گلسنگ ها مشاهده می شود. جلبک های شکم دار را می توان در تالابهای مختلف یافت. پرندگان قابل توجه شامل motmot به رنگ آبی ، طوطی با گوش زرد ، طوطی Fuertes ، طوطی روپوش جلو ، کاندور آند ، antpitta باند قهوه ای و اردک گل آلود است. پستانداران قابل توجه شامل تپیر کوهی ، خرس دیدنی ، گودال شمالی ، آنشیلا ، گاو سرخ و سفید اوپوزوم در این پارک دیده میشوند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک