جاذبه تاریخی ازمیر

نگاهی گذرا به جاذبه تاریخی ازمیر

شرح

برترین جاذبه تاریخی ازمیر در ترکیه

نگاهی گذرا به جاذبه تاریخی ازمیر شهری مرزی که جذاب‌ترین منطقه توریستی در ترکیه محسوب میشود . ازمیر در غرب ترکیه سومین شهر بزرگ بعد از استانبول و آنکار میباشد . شهری با چشم‌اندازهای زیبای در سواحل دریای اژه قرار گرفته است . ازمیر در زمینه تجارت دریایی و صنعتی شهری ممتاز شناخته ‌شده ودر فصل تابستان این شهر زیبای ساحلی مملو از گردشگران مشود .

برترین جاذبه تاریخی ازمیر در ترکیه

فاصله شهر ازمیر تا آنکارا 585 کیلومتر که حدود 7 تا 8 ساعت و ازمیر تا استانبول 471 کیلومتر که حدود 5 تا 6 ساعت فاصله زمانی دارد . نزدیکترین شهر به ازمیر شهر کوش آداسی با فاصله زمانی 1 ساعت و نیم میباشد .

پارک آبی ازمیر

ازمیر بزرگ ترین پارک آبی ترکیه را دارد . تفریحات آبی ازمیر مقصد مناسبی برای گردشگران میباشد . تفریحگاه 50 کیلومتر از مرکز شهر ازمیر و 35 کیلومتر از فرودگاه عدنان مندرس فاصله دارد. قسمت‌های مختلف این پارک آبی فرصتی فراهم نموده تا گردشگران با هر سلیقه‌ای تفریحی به یادماندنی انتخاب نمایند .

پارک آبی ازمیر

شهر باستانی افسوس ازمیر

در جنوب غربی ترکیه شهر اِفِسوس ، مشهورترین جای دیدنی ازمیر را میتوان نامبرد . تمدن این شعر باستانی به دوران نوسنگی متعلق 400 سال قبل از میلاد بر میگردد. این شهر در قبل از میلاد مسیح دومین شهر بزرگ جهان بوده است. بقایای آثار بازمانده از این بنای زیبا در 70 کیلومتری جنوب ازمیر و در شهرک سلجوق به‌جای مانده است.

شهر باستانی افسوس ازمیر

جزیره یاسیکای ازمیر

جزیره یاسیکا Yassıca Island  در خلیج ازمیر با طبیعت زیبایش گزینه‌های مناسب برای گردش میباشد . دسترسی به این جزیره تنها با قایق و کشتی امکان پذیر است. جزیره دارای 400 متر ساحل با امکانات مناسب نظری فضای استراحت و رستوران و کافه است .

جزیره یاسیکای ازمیر

پاموکاله

جاذبه طبیعی پاموکاله Pamukkale در ازمیر گردشگران زیادی را به خودش جذب می کند. این پدیده ی طبیعی با سنگ های سفید یک چشمه آب گرم پلکانی جلوه بسیار زیبای را به خود اختصاص داده است .

پاموکاله

روستای شیرینجه 

خانه های سنتی ترکی و کوچه های قدیمی در روستای زیبا شیرینجه  Şirince ،آن را به بهشتی برای عکاسان و معماران تبدیل  نموده است . بجزء ساختمان های زیبا شیرینجه از جاذبه های دیگری همانند دیدن افراد محلی و نان های تنوری تازه اش لذت ببرید.

روستای شیرینجه

مسجد حصار

میتوان قدیمی‌ و بزرگترین مسجد ترکیه ، از مسجد حصار Hisar Camii نامبرد . مسجد باشکوه ی که در قلب شهر ازمیر از جاذبه‌های توریستی این شهر به شمار می‌رود. مسجد زیبا حصار در قرن 16 میلادی بنا گردیده و در قرن 19 میلادی بازسازی شده است .

مسجد حصار

مسجد حصار در مرکز ساختمان با یک گنبد اصلی و هشت ستون بزرگ در اطراف آن قرار گرفته است . در سمت شمالی گنبد بزرگ ، سه گنبد کوچک‌تر هم به چشم می‌خورند. داخل مسجد محلی برای نمایش آثار اسلامی عثمانی در نظر گرفته شده است .

پارک ملی باغ وحش ازمیر

باغ وحش ازمیر در سال 2008 میلادی افتتاح شد و به یک پارک ملی بزرگ و باغ وحش اصلی شهر تبدیل شد . 1048 جانور و 128 محوطه برای آنها در باغ وحش ازمیر ساخته‌اند . در این تفرجگاه می‌توان از فیل آسیایی، شیر، ببر، گربه وحشی، خرس، کفتار، میمون و... نام برد. علاوه بر لذت بردن از تماشای طبیعت و حیوانات از فروشگاه‌های سوغاتی بازدید ویا در آن دوچرخه سواری نمایید .

پارک ملی باغ وحش ازمیر

در نگاهی گذرا به جاذبه تاریخی ازمیر ، میتوان به میدان کناک ازمیر و برج ساعت آن  و یا مسجد یالی و بازار کمرالتی در نزدیکی آن میباشند . و همچنین سواحل زیبای دریای اژه ، قلعه کادیفه کاله ، تله فریک ازمیر و موزه آتاترک را نامبرد .

موقعیت هتل