غار اسرارآمیز لانگ یو؛ چین

غار اسرارآمیز لانگ یو چین

شرح

غار اسرارآمیز لانگ یو

چین ، کشوری است هزار رنگ و هزار افسانه، که قدمت کهن، فرهنگ قدیمی ساکنینش، جمعیت بسیار زیاد و وسعت عظیم سرزمینش، در کنار جاذبه‌های طبیعی و دیدنی‌های شگفت‌انگیز تاریخی، این کشور را به یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در سراسر جهان تبدیل ساخته است.« غار اسرارآمیز لانگ یو »، نام این پدیده‌ی جالب و منحصر به‌ فرد است که از زمان کشف آن تا به امروز باعث حیرت و شگفتی جمع زیادی از کارشناسان، دانشمندان و گردشگران شده است.

دیدنی‌هایی که می‌توان آن‌ها را هم در گروه آثار طبیعی قرار داد و هم در زمره‌ی میراث تاریخی و بسیار کهن این سرزمین چندین هزارساله درنظر گرفت. این بار، غاری اسرارآمیز با رمز و رازی جالب و شگفت‌انگیز به یکی از جاذبه‌های محبوب و مشهور این کشور آسیای شرقی تبدیل شده است.

شگفتی های این غار

غار لانگ یو، غاری اسرارآمیز از دوران باستان در کشور چین است که شگفتی بسیاری از کارشناسان را برانگیخته است. در طول سال ها و قرن ها کشفیات تاریخی زیادی بدست آمده اند که بعضی از آن ها آنقدر عجیب بودند که انسان را به شگفتی واداشته اند و هیچ توضیحی هم برای چگونگی به وجود آمدن آن ها وجود نداشته است. یکی از این آثار تاریخی عجیب، غارهای لانگیو در چین هستند که به دست چینی های باستان ساخته شدند پر از پیچیدگی و جزئیات هستند و هنوز هم باستان شناسان نمی دانند انسان های آن زمان با چه تجهیزات و قدرتی توانستند این تعداد غار را حفر کنند.

حفاری غار

در سال 1992 میلادی، « وو آنای»  مرد کنجکاو و عجیب ، در نزدیکی روستای چینی به نام «شیان بیکون» که در شهرستان «لانگ یو» قرار دارد، به تلمبه زدن یا پمپاژ کردن آب از برکه‌ روستا پرداخت. وی این عمل را براساس ظن و احساسی که داشت انجام داد؛ احساس وقوع یک حادثه‌ی عجیب در آینده در وی به قدری عمیق بود که او را متقاعد کرده بود این برکه، طبیعی نبوده و طبق افسانه‌های محلی، از عمقی بی‌نهایت برخوردار نیست. این باور وو آنای را مصمم ساخت تا حرف خود را اثبات کند. بنابراین تصمیم گرفت ابتدا برخی از روستاییان را با نظر خود متقاعد و همسو سازد و پس از آنکه موفق به این امر شد، به کمک آن‌ها پمپ آبی را خریداری کرده و به کشیدن آب از برکه مشغول شدند.

پس از مدت زمان 17 روز پمپاژ کردن آب برکه، سطح آب به اندازه‌ای کاهش یافت که درب ورودی یک غار مصنوعی و البته باستانی آشکار شد و همین کشف، ادعای وو آنای را تایید کرد. این غار که به  «غار لانگ یو» معروف میباشد، یکی از بزرگ‌ترین حفاری‌های زیرزمینی به حساب می آید که در دوران باستان انجام شده است و مردم  24 غاری را که با دست انسان حفاری شده بود، کشف کردند. غارهایی که مساحت هر کدام از آن‌ها به طور میانگین هزار متر مربع و ارتفاع سقف آن بالغ بر 30 متر  میباشد. بنابراین مساحت مجموع غارها  بیش از 30 هزار متر مربع است.

ویژگی های غار لانگ یو

برخی می گویند که غار اسرارآمیز لانگ یو بیش از 2000 سال قبل و حدود سال 200 قبل از میلاد حفر شد و به نظر می آید که برای درست کردن آن ها نزدیک یک میلیون متر مکعب سنگ برداشت شده است. پروژه به این بزرگی مطمئنا باید توسط تاریخ نگاران و جهانگردان ثبت می شد اما در هیج جا اشاره ای به ساخت آن نشده و همین موضوع باستان شناسان را متعجب کرده چون چینی های باستانی همه اتفاق های تاریخی را ثبت می کردند.

در هنگام قدم زدن ، می بینید ستون هایی به طور مساوی در سراسر غار اسرارآمیز لانگ یو پخش شده اند ، که از سقف و دیوارها پشتیبانی می کنند. با نزدیک تر نگاه کردن ، می بینید که ستون های سقفی و سنگی به طور یکنواخت با علامت های قلمکاری در یک سری خطوط موازی تزئین شده اند. سپس متوجه می شوید که حک شده های سنگی که اسب ، ماهی و پرنده ای را نشان می دهد.

هر یک از سطوح غارها عملاً با علائم موزون پوشیده شده است. درمورد اینکه از چه ابزاری استفاده شده است ، این هنوز مشخص نیست. تاکنون هیچ ابزاری در منطقه یافت نشده است. هنوز مشخص نیست که چگونه آنها موفق به دستیابی به چنین تقارن ، دقت و شباهت بین غارهای مختلف شدند. علیرغم چندین دهه تحقیق ، پاسخهای بسیار اندکی برای توضیح معمای غارهای Longyou آمده است. با این حال ، در حالی که هنوز منشا غارها ناشناخته است ، غارهایی برای گردشگرانی که مایل به سفر به روستای دورافتاده هستند ، افتتاح شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک