پارک ملی لانگ‌ تانگ کاتماندو

معرفی پارک ملی لانگ‌ تانگ کاتماندو

شرح

پارک ملی لانگ‌ تانگ کاتماندو

چه بخاطر دیدن قله اورست باشد یا رفتن به معابد مختلف بودایی ها ، نپال همیشه برای بسیاری از علاقه مندان به سفر مقصد ‏مهمی بوده است. این کشور که در امتداد کوههای هیمالایا بین چین و هند در جنوب آسیا واقع شده است. نپال طبیعت متفاوتی ‏دارد شما می توانید قله های پوشیده از برف را در نقطه ای از این کشور ببینید در حالیکه در قسمتی دیگر جنگل های گرمسیری ‏و معتدل وجود دارد.کاتماندو یکی از شهرهاییست که تقریبا تمام گردشگران نپال از آن دیدن می کنند. این شهر پایتخت نپال است. مکان های زیادی برای گشت و گذار در این شهر وجود دارند، مثلا پارک ملی لانگ‌ تانگ که در سال 1976 به عنوان اولین پارک ملی هیمالیا و چهارمین منطقه حفاظت شده این کشور تاسیس شد.

این کشور تعداد زیادی معبد دارد که بسیاری از آنها قدمت چند صد ساله دارند همچنین در قسمت هایی از این ‏کشور نیز جشن های رنگارنگ گوناگونی برگزار می شود. ‏چه علاقه مند به کوهنوردی و کارهای هیجان انگیز اینچنینی باشید چه بخواهید بناهای تاریخی و معابد مختلفی را ببینید ، نپال ‏سفری خواهد شد که شما فراموش نمی کنید.

ویژگی های جدیدنی این پارک

منطقه لانگتانگ یا همان پارک ملی لانگتانگ، یکی دیگر از مسیرهای هیجان انگیز طبیعت گردی در کشور نپال است. بر خلاف بسیاری از مسیرهای طبیعت گردی دیگر نپال، این مکان پیشرفت زیادی نداشته و به همین خاطر بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است. در این مسیر، روستاهای زیادی وجود دارند که به میهمانان جای خواب و غذا ارائه می کنند. پارک ملی لانگ‌ تانگ فقط 50 کیلومتر از کاتماندو فاصله داردو مجموعه‌ای از جنگل‌های کاج و درختان بامبو است و بدون تردید توجه همه‌ی گردشگران را جلب می‌کند.

به غیر از مراتع سرسبز و جنگل‌های دیدنی، این پارک چشم‌اندازهای کوهستانی فوق‌العاده‌ای دارد. در مجموع هر آنچه که از یک پارک ملی زیبا انتظار دارید، در این پارک پیدا می‌شود. آب و هوای پارک موسمی تابستانی است. به دلیل تفاوت شدید ارتفاع در کل منطقه ، درجه حرارت بسیار متفاوت است. بیشترین میزان بارش سالانه از ژوئن تا سپتامبر رخ می دهد. از اکتبر تا نوامبر و از آوریل تا مه ، روزها گرم و آفتابی است و شب ها خنک است. در بهار ، باران در ارتفاعات 3000 متر اغلب در ارتفاعات بالاتر به برف می رسد. در زمستان از ماه دسامبر تا مارس ، روزها مشخص و ملایم است اما شبهای نزدیک به انجماد میرسد.

فضای سبز و پوشش گیاهی این پارک، بسیار چشمگیر و فوق‌العاده است و به همین دلیل برای پیاده‌گردی، کوه‌نوردی و سفرهای تفریحی و پیک‌نیک در دل طبیعت، بسیار مناسب است. چایخانه‌های متعددی در سراسر پارک وجود دارد. اهالی منطقه در پارک به گشت‌ و گذار مشغول‌اند و می‌توانید از آنها کمک بگیرید یا همراه با آنها، مسیرهای جذاب پارک را دنبال کنید. بهترین زمان برای بازدید از این پارک ملی، فصل بهار است یعنی زمانی که طبیعت در زیباترین و چشمگیر ترین وضعیت خود به سر می‌برد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک