منطقه هند کوچک و محله عربها سنگاپور

آشنایی با منطقه هند کوچک و محله عربها سنگاپور

شرح

منطقه هند کوچک و محله عربها سنگاپور

سنگاپور شکوه خاصی از ثروت را به شما نشان می دهد اما این تمام آن چیزی نیست که این سرزمین برای عرضه دارد. جدای از مراکز خرید پیشرفته، هتل های لوکس و رستوران های مدرن، سنگاپور تاریخی غنی دارد و فضاهای عمومی و طبیعت آن بسیار دوست داشتنی است. سنگاپور مقصد سفر برای بسیاری از افراد است چرا که کشوری  بی نظیری است برای تماشای طبیعت بهشتی و زیبا و همچنین تجارت های بزرگی نیز در آنجا صورت می گیرد. جذابیت های شهر سنگاپور علاوه بر باران های شوینده، جنگل های استوایی، دشت های پهناور، غذا های لذیذ می تواند وجود محله های کوچک و بزرگ نامتقارن و شلوغ و پر رفت و آمد باشد مانند منطقه هند کوچک و محله عربها .

این محله ها که در اقصی نقاط شهر به چشم می خورد و شاید هم کمی نازیبا تصور شود، مربوط به مهاجرانی می باشد که از نقاط مختلف جهان عزم خود را برای زندگی در این هر جزم کرده اند. آنان با ارائه فرهنگ های مختلف و داشتن ادیان متفاوت و پوشش رنگارنگ خود توانسته اند یکی از جاذبه های توریستی شهر واقع شوند. بسیاری از هندی ها به جایی نقل مکان کردند که امروزه منطقه هند کوچک سنگاپور نامیده می شود. امروزه دیگر خبری از سیاست های جداسازی قومیتی و نژادی نیست و هندی های ساکن در سنگاپور هم تقریبا در تمام شهر زندگی می کنند. با این حال، به دلیل حفظ میراث فرهنگی و جذابیت گردشگری منطقه هند کوچک، بسیاری از صنایع و مراکز تجاری هندی هنوز هم در این منطقه متمرکز شده اند.

منطقه هند کوچک

هند کوچک منطقه‌ای پر از رنگ و هیجان از شهر سنگاپور است. این منطقه در شرق رودخانه سنگاپور و شمال کامپونگ گلام واقع شده است. بازدیدکنندگان از رایحه‌های عجیب و غریبی که از آشپزخانه‌های خانوادگی، رستوران‌ها و مغازه‌هایی که انواع کالاهای هندی را می‌فروشند به مشام می‌رسد از ورودشان به این منطقه آگاه می‌شوند. مغازه‌ها که اغلب به زبان تامیل نوشته شده‌اند هم نشانه دیگری از ورود به هند کوچک است. یکی از اماکن معروف این منطقه بازاری به نام مرکز خرید مصطفی است. این بازار در همه روزهای سال به صورت شبانه‌روزی باز است. این محله گردشگرانی را که قصد خرید دارند و از غذاهای هندی نیز لذت می‌برند مانند یک آهن‌ ربا به خود جذب می‌کند.

خیابان عرب ها

در کنار این محله و با فاصله ی خیلی کوتاه خیابانی به نام، خیابان عرب ها وجود دارد که در آن خیابان، اَعراب مهاجر در کنار هندی ها مشغول به زندگی و کسب و کار هستند.

وجود مسجد بزرگ اَعراب در این خیابان حاکی از آن است که مردم با هر دینی می توانند به راحتی کنار هم در صلح و آرامش بسربرند، البته به غیر از مسجد محلی که خیلی مورد توجه گردشگران بازار عرب ها است که در آن می توان به ادویه جات عربی که در رقابتی تنگاتنگ با ادویه جات هندی دارند را نام برد. این محله زیبا با ملیت های مختلف، ادیان متفاوت و سلیقه های گوناگون نمونه ی بارز یک هم زیستی مصالمت آمیز می باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک