ازمیر

زندگی در ازمیر

شرح

تاریخچه ی از شهر ازمیر

زندگی در ازمیر ، قدمتش به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد . شکست امپراتوری عثمانی بعد از جنگ جهانی اول که بیشترین جمعیت یونانی را در این ناحیه به خود دیده است . این شهر با چشم اندازهای باشکوه و ساحلی بسیار زیبا دریای اژه لذت بخش ترین لحظات زندگی خواهد داشت . 

تاریخچه ی از شهر ازمیر

موقعیت جغرافیای ازمیر

شهر ازمیر در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است. ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه میباشد . شهر ازمیر مساحتی حدود  ۷,۳۴۰  کیلومتر مربع ، ۳۰ متر بالاتراز سطح دریا را دارد . جمعیت آن در سال ۲۰۱۷ حدوداً بالای ۴ میلیون نفر بوده است .

موقعیت جغرافیای ازمیر

زندگی در ازمیر چگونه است

زندگی در ازمیر ، با سواحل ماسه ای با درختان نخل و شهری باستانی با آثار تاریخی ، نه تنها گردشگران زیادی جذب خود کرده ، بلکه افراد زیادی را برای اقامت دائم به این شهر کشانده است .

شرایط زندگی در شهر ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای بسیار جذاب و دیدنی و خاطره انگیز در کشور ترکیه است . این شهر بندری علاوه بر موقعیت تجاری ، صنعتی با بندری ممتاز خود و جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی افراد زیادی رو به خود جذب میکند .

شرایط زندگی در شهر ازمیر

جاذبه های گردشگری ازمیر

به جزء سواحل آرام و زیبا ازمیر می توان به جاذبه های گردشگری همچون برج ساعت میدان کناک، شهر تاریخی افسوس ،‌ معبد آپلون، بنای آسانسور، کلیسای سنت پلیکارت، غار اصحاب کهف، خانه ی حضرت مریم، مسجد حیصار، بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوریت اشاره نمود .

جاذبه های گردشگری ازمیر

فستیوال های مهم و جالب ازمیر که از سال ۱۹۸۷ میلادی هر سال و در اواخر تیر برگزار می شود . فستیوال بین المللی نمایش فیلم های کوتاه و فستیوال پر طرفدار جاز اروپایی است .

هزینه های زندگی در ازمیر

ازمیر شهر بسیار زیبا ی ترکیه به دلیل ذائقه و فرهنگ مشابه مردمانش به ایرانیان و دلیل هزینه زندگی بسیار پایین مورد علاقه ی ایرانیان قرار گرفته است. امروز شهر ازمیر، شهری ایده آل برای زندگی محسوب می شود. وهزینه های زندگی در آن نسبت به پایتخت خودمان تهران ، بسیار مناسب و حتی کمتر بوده است .

هزینه های زندگی

کسب و کار در ازمیر

از نظر اقتصادی مردم ازمیر حتی از شغل های ساده نیز امرار معاش میکنند . چه کسب و کارها کوچک (مانند مغازه های در محله های متوسط) و چه مراکز خرید زنجیره ی در مرکز شهر همه برقرار و فعالیت مینمایند . کمتر شاهد تعطیل شدن مغازه  یا فروشگاهی را میباشید .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط