کتابخانه کالج ترینیتی ایرلند

معرفی کتابخانه کالج ترینیتی ایرلند

شرح

کتابخانه کالج ترینیتی ایرلند

ایرلند جزیره ای در آتلانیک شمالی، واقع در شمال غرب اروپا و سومین جزیره ی بزرگ اروپا محسوب می شود. بریتانیا در شرق ایرلند قرار دارد و دریای ایرلند، بریتانیا و ایرلند را از هم جدا می کند. با وجود اینکه ایرلند از لحاظ مقیاس کوچک است، اما جاذبه های گردشگری ایرلند بی شمار هستند. از عجایب طبیعی گرفته تا آثار باستانی و موزه ها، همه و همه بهترین ها را برای گردشگران ایرلند به ارمغان می آورند. کتابخانه کالج ترینیتی ایرلند در سال 1592 تاسیس شد.

کالج ترینیتی جزء 7 دانشگاه تاریخی بریتانیا و جمهوری ایرلند به حساب می‌آید و همچنین قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه جمهوری ایرلند است. از لحاظ علمی این دانشگاه به سه دانشکده که شامل 24 مدرسه هستند تقسیم می‌شود و در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد. کالج ترینیتی ایرلند در سال 2011 از طرف رتبه بندی دانشگاهی تایمز به عنوان 117  دانشگاه برتر جهان انتخاب شد. و هم چنین توسط موسسه QS به عنوان 65 دانشگاه برتر جهان معرفی گردید. این کتابخانه بزرگترین کتابخانه در ایرلند است. کتابخانه کالج ترینیتی شامل بیش از 6 میلیون کتب چاپی و خطی و نقشه و موسیقی است.

مجموعه های ارزشمند کتابخانه

معروف ترین نسخه های خطی آن، کتاب کلز و کتاب دورو، هنری جونز، اسقف Meath و معاون سابق رئیس دانشگاه، مربوط به سال  1660 است. دیگر مجموعه های خاص شامل مجموعه Ussher در سال 1661 و مجموعه Fagel، در سال 1802 است. کتابخانه از سال 1801 از امتیاز واسپاری نسخ قانونی برخوردار بوده، و همچنان مجاز به دریافت نسخه ای از مواد منتشر شده در بریتانیا و ایرلند می باشد.

کتابخانه، نیازهای آموزشی و پژوهشی در تمامی رشته های کالج را پشتیبانی می کند، و یک کتایخانه بزرگ تحقیقاتی بین المللی است. به طیف گسترده ای از کاربران و موسسات خارجی ارائه خدمات می نماید.  به توسعه طرح های خلاقانه در ارائه اطلاعات و ایجاد نمایشگاه نسخه های خطی و جذب صدها هزار بازدیدکننده در سال جهت بازدید از کتابخانه قدیمی کمک می کند. پیشگامان کتابخانه روش های مدرن کشف منابع و تحولات در آموزش و فراگیری و فرآیندهای پژوهش را پشتیبانی می کنند.  

اتاق طولانی کتابخانه

اتاق طولانی کتابخانه یکی از بخش‌های مهم مجموعه محسوب می‌شود. با 65 متر طول، این اتاق بین سال‌های 1712 و 1732 ساخته شد. نسخه قرن نوزدهم انجیل مسیح نیز که یکی از با ارزش‌ترین نسخ قرون وسطا شمرده می‌شود، در این بخش جای گرفته‌ است. در طول ماه‌های تابستان، اتاق‌ها و آپارتمان‌های کالج به عموم مردم اجاره داده می‌شود.  کتاب خواندن لذت‌بخش است، یک نسکافه یا چای داغ آن را لذت‌بخش‌تر می‌کند. اما بعضی مکان‌ها هم هستند که بر لذت مطالعه می‌افزایند: مکان‌هایی مانند صندلی راحتی جلوی شومینه یا کتابخانه‌ی دوبلین! پس حتما در سفر خود به دوبلین به این کتابخانه تاریخی سری بزنید و از مطالعه و تماشای کتابخانه لذت ببرید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک