غار لوون ارمنستان

آشنایی با غار لوون ارمنستان

شرح

امروزه توریست های زیادی برای بازدیداز ارمنستان به آن کشور سفر میکنند. ازجمله جاهای دیدنی این کشور غار لوون ارمنستان است .

ارمنستان یک کشور باستانی است که در فصل مشترک اروپا و آسیا واقع شده است. این کشور کوچک دارای 3500 سال تاریخ، فرهنگ غنی و مناظر کوهستانی بسیار زیباست. هر سال تعداد زیادی از توریست ها به گشت و گذار در این سرزمین جالب می ‌پردازند و خودشان را در آداب و سنن باستانی ‌اش غرق می ‌نمایند.

گردشگران همچنین در مورد تاریخ رنگارنگ ارمنستان هم مطالب جالبی می ‌آموزند و به تحسین مناظر تماشایی آن می ‌پردازند. ارمنستان، یک کشور کوچک با تاریخ غنی، رفته‌رفته به یک مقصد مهم گردشگران تبدیل می‌شود. یکی از جاذبه های این کشور ، غار لوون ارمنستان است که می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است

غار لوون در روستای آرینج کشور ارمنستان قرار دارد. این غار در واقع یکی از غارهای ساخته شده با استفاده از دست انسان است که در زیرزمین خانه آقای آراکلیان کنده و ساخته شده است که اتفاقا محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران بین المللی دارد.

پرواز فرست کلاس ارمنستان

دانستنی های احداث غارلوون ارمنستان

این غار بنا به درخواست همسر آقای لوون احداث شد که می خواست محلی مناسب برای نگهداری از سیب زمینی ها و سایر مواد خوراکی داشته باشد. جالب است بدانید که در تمام طول سال، دمای این غار بیشتر از 10 درجه سانتی گراد نمی شود و محلی بسیار مناسب برای نگهداری از وسایل خوراکی به شمار می رود ولی دیگر برای این کار مورد استفاده نیست چرا که تبدیل به موزه ای فاخر شده است که اراده یک انسان را نشان می دهد.

این غار در طول 23 سال حفر شده است و آقای لوون برای ساخت این غار از هیچ دستگاه حفاری مدرنی استفاده نکرده است. در واقع این غار دست رنج 23 ساله این پیرمرد می باشد که در سال 2008 از دنیا رفت و امروزه بسیاری از مردم از سراسر دنیا برای بازدید از این غار راهی کشور ارمنستان می شوند.

ساختار داخلی غار لوون ارمنستان

درون این غار بسیار زیبا و باشکوه می باشد. غار لوون شبکه ای سلولی است و قسمت های مختلف بسیار زیادی دارد. در مورد نوع معماری و آثار درون آن در ادامه صحبت خواهیم کرد ولی بهتر است بدانید که درون این غار بر اساس اصول معماری تراشیده شده است و نوع سنگ های آن از سنگ های سخت آتشفشانی می باشد.

در صورتی که می خواهید درون این غار وارد شوید، باید از پله های تراشیده شده توسط آقای لوون استفاده کنید که زاویه ای کامل دارد و مانند سنگ تراشه ای بسیار مهندسی شده ساخته شده است. بسیاری از مردم عکس های غار لوون را درون شبکه های مجازی منتشر می کنند و اطلاعاتی در مورد آن می دهند ولی مهمترین اصلی که در مورد این غار وجود دارد، ساخت آن بر اساس پارامترهای مهندسی به صورت یک نفر بوده است و می تواند آثاری بسیار جذاب برای بازدیدکنندگان باشد.

اقامت در یکی از هتل های ارمنستان با سطح فوق العاده ای از خدمات

بازدید از غار لوون ارمنستان

حتما برای شما جالب خواهد بود که از این غار که امروزه به یک موزه تبدیل شده است دیدن نمایید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید با چه وسایلی کنده کاری غار شروع شد و به اتمام رسید که برای این موضوع باید به شما بگوییم تنها قلم و چکش توسط این مرد برای ساخت این غار مورد استفاده بوده اند.

این وسایل امروزه به عنوان یک موزه درون غار لوون به نمایش عموم در آمده اند و می توانید آنها را مشاهده نمایید. همچنین سطل هایی که برای خارج کردن خاک مورد استفاده بوده اند از دیگر وسایلی هستند که در ساخت غار مورد استفاده بوده اند و می توانید برای مشاهده آنها به این غار بروید. حتی چکمه های آقای لوون آراکلیان در این محل قرار دارند و به نمایش عموم گذاشته شده اند.

درون این موزه با استفاده از سیستم برق کشی مجهز شده است ولی امکان دسترسی به تمامی نقاط آن برای اینکه خطر ریزش غار وجود دارد، برای گردشگران وجود ندارد و شما تنها می توانید قسمت های اصلی این غار را مشاهده نمایید. افراد زیادی هستند که با شناختن این جاذبه به ارمنستان و این روستا می روند تا این غار را ببینند و از جمله ی این افراد یک عکاس مشهور به نام چپل است. 

بهترین زمان برای سفر به ارمنستان چه زمانی است؟

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط