نمای زیبای اسپانیا

سبک موریش اسپانیا را بشناسید

شرح

دانستنی های اسپانیا

سبک موریش اسپانیا را بشناسید | مشهورترین مکانهای دیدنی به سبک معماری موریش در اسپانیا کاخی وسیع به نام کاخ الحمرا واقع شده است . این کشور دیدنی از جاذبه‌های مدرن آثار معماری و تاریخی بیش از آنچه که تصویر کنید فراموش نشدنی است . لذت غذاهای دلجسب ، رستوران‌های متنوع و فرهنگها و سنت‌های بومی تنوع منظره‌های طبیعی در اسپانیا، علاقه‌مندان به طبیعت را به وجد می اورد . با خاطرات سفر به اسپانیا ، تا پایان عمر در گشت و گذار از این کشور دیدنی و فراموش نشدنی همراهتان است. در ادامه‌ با جاذبه‌ی برتر اسپانیا ایلیاگشت را همراهی کنید .

مشهورترین مکان اسپانیا

کاخ الحمرا در گرانادا

به عنوان معروف ترین مکان دیدنی وریش اسپانیا که روی تپه قرار دارد به سبک معماری کاخی وسیع به نام کاخ الحمرا است . شمایل این بنا از قله‌های برفی سیرا نوادا جوری به نمایش گذاشته شده گویی افسانه‌ای بیش نیست ، معنی الحمرا به عربی «قلعه قرمز» است . در سال 889 میلادی قلعه‌ای کوچک ساخته شد و بعدها توسط محمدبن الاحمر بازسازی صورت گرفت . نمای بیرونی و معماری داخلی آن یکی از بهترین نمونه‌های طراحی اسلامی در اروپای غربی است .

کاخ الحمرا در وریش اسپانیا

مسجد جامع کوردوبا

مسجد جامع کوردوبا به وسیله توسط عبدالرحمن اول در سال 784 ساخته و نمای آن الهام گرفته از مسجد دمشق و مسجدالاقصی است . نقشه بنای آن با ستون‌های قرمز و سفید که شبیه ستون‌های رومی هستند و طاق‌هایی که این فضای وسیع را به 11 شبستان تقسیم می‌کند در جهان معماری تأثیرگذار بوده است . بیش از سه قرن بخش‌های مختلفی به مسجد اضافه شد ، که در مرکز زندگی اسلامی در کوردوبا بوده و زیبایی‌اش در آندلس مشهور بوده‌ است .

مسجد جامع کوردوبا اسپانیا

قصر سلطنتی آلکازار

قصر سلطنتی آلکازار سویل بنایی ایست بیشتر برای تجلیل از موروها ساخته شده است ، بیشتر از آنکه سازه‌ای به سبک موریش باشد . هنرمندان به طراحی فضای داخلی این قصر پرداخته‌اند . به همین دلیل شباهتی به ویژگی‌های قصر شبیه کاخ الحمرا است و البته قدیمی‌ترین قصر سلطنتی در اروپا است .

سازه ی قصر سلطنتی آلکازار

مدینه الزهرا در کوردوبا

مدینه الزهرا در کوردوبا به تازگی عضو فهرست میراث جهانی یونسکو شناخته شده که به سبک معماری موریش اسپانیا است . دراین محوطه فضای شهری شلوغ خانه‌های دولتی ، مسجد ، ضراب‌خانه ، ساختمان های مسکونی و اداری و کارگاه‌های آموزشی واقع شده است . نگاهی اجمالی از این مجموعه پیدا شده که حاکمان اولیه‌ی موریش تنها حدودا ۱۰ درصد از حاکمان مسلمان اسپانیا داشت . در طی یک جنگ داخلی مدینه الزهرا ، به مرز نابودی در اوایل دهه ۱۹۰۰ دوباره کشف شود و زیر خاک مدفون شد .

مدینه الزهرا سبک معماری موریش

موقعیت هتل

کشور: اسپانیا

دیدنی‌های نزدیک