پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

معرفی پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل

شرح

طبیعت گردی در کشور برزیل

مسیرهای طبیعت گردی برزیل شاید خیلی معروف نباشد، ولی وقتی این کشور 76 پارک ملی، چندین و چند پارک کوچک و بزرگ منطقه ای، 8 هزار کیلومتر خط ساحلی و تنوع زیستی این چنین فوق العاده ای دارد، پس طبیعت گردی را حتماً باید در برنامه ی سفر خود به برزیل جای بدهید.

همانطور که از کشوری با وسعت برزیل که تنوع زیست محیطی زیادی دارد، انتظار می رود مسیرهای طبیعت گردی مختلفی هم در این کشور وجود دارند که هرکدام زیبایی های خاص خود را دارند و مخصوص سلیقه ای خاص هستند. یکی از خارق العاده ترین پدیده های طبیعی، پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل میباشد که نه تنها یکی از بهترین پارک های ملی این کشور که یکی از مکان های شگفت انگیز و خاص در دنیاست.

با گردش در اطراف نیمی از آمریکای جنوبی به این نتیجه خواهید رسید که برزیل یکی از پنج کشور پهناور دنیا می باشد. سواحل شنی سفید، جزیره های استوایی، شهرهای های سرشار از موسیقی و زیبا 7500 کیلومتر از خط ساحلی برزیل را اشغال کرده اند. جاذبه های گردشگری برزیل شامل آبشارها، تالاب هایی با حیات وحش و جنگل های بارانی دست نخورده آمازون است جایی که در آن هنوز هم قبایل دور افتاده متعددی بدون هیچ گونه ارتباطی با دنیای بیرون به زندگی خود ادامه می دهند.

پکیج ویژه تور ایروان ارزان تر از همه جا

پارک ملی یکی از مکان های شگفت انگیز و خاص در دنیا

وقتی به این پارک ملی اعجاب انگیز می نگری، 1550 کیلومتر مربع زمینی از شن های سفید و نرم می بینی که در فواصل منظم به دریاچه های آبی فیروزه ای و خنکی مزین شده است. این پارک از آن رو لینسویز ماراینسیز نام گرفته، چرا که این کلمات در پرتغالی به معنای ملحفه های مارانو معنا می شود. این سطح شنی و سپید رنگ، همچون روکش هایی برای بستر پارک دیده شده اند.

آب و هوای پارک ملی لینسویز ماراینسیز

مارانو  یکی از ایالت های برزیل است که این پارک ملی خارق العاده در آن واقع شده است. پارک ملی لینسویز ماراینسز در شمال شرقی کشور برزیل قرار دارد. در نگاه اول پارک ملی لینسویز ماراینسیز همانند دیگر صحراها به چشم می آید که تا مایل ها هیچ اثری از پوشش گیاهی در آن نیست. اما باید بدانید که این پارک ملی تفاوت فاحش بسیاری با بیابان ها دارد؛ لینسویز ماراینسیز اصلا بیابان نیست چرا که بارش سالانه منطقه نزدیک به 1200 میلی متر است. بنابراین بارش این منطه بسیار بیش تر از آن است که بیابان در نظر گرفته شود.

به طور کلی میزان بارندگی در بیابان ها کم تر از 25.4 میلی متر در سال است. از آن جا که لینسویز ماراینسیز درست در کناره حوزه رودخانه ای آمازون قرار گرفته، به هنگام شروع سال، مورد هجوم باران های سیل آسا قرار می گیرد. آب باران در دره های میان تپه های شنی پارک جمع می شود و در طی شش ماهه اول سال، تالاب های فصلی متعدد چهره متفاوتی به این پارک شنی می بخشند. اتفاق نادری که مشابهش را هیچ جای دیگری نخواهید دید؛ تپه های شنی و گودال های شفاف آبی که در کنار یک دیگر قرار گرفته اند.

حوضچه های پارک در فصول کم باران

حوضچه های پارک ملی لینسویز ماراینسیز ملی اعجاب انگیز همیشگی نیست و در طی فصول کم باران، تابش آفتاب استوایی، منطقه را به سرعت خشک می کند. تبخیر آب تالاب ها به حدی افزایش می باید که تنها در طی یک ماه حداکثر 8 سانتی متر از عمق تالاب ها باقی می ماند. پارک ملی لینسویز ماراینسیز قطعا یکی از عجیب ترین و جالب توجه ترین مکان های طبیعی بر روی زمین است که نامش را می توان در لیستی چون 15 سیاره بر روی زمین دید. این پارک در تاریخ 2 ژوئن 1981 به عنوان پارک ملی نام گذاری شد. 

اقامتی لوکس و مجلل در هتل آرارات ارمنستان

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک