میدان لستر لندن

معرفی میدان لستر لندن

شرح

میدان لستر لندن

میدان لستر لندن منطقه‌ی پرجنب و جوش لندن ، که در طی صدها سال به اجرای تئاتر‌های آن در لندن شهرت پیدا کرده است . در ضلع شرقی میدان ، به یکی از مشهور‌ترین ناحیه تئاترهای لندن تبدیل شده است چرا که از بسیاری از اکران‌ عمومی فیلم‌ها در طول سال میزبانی می‌کند .

میدان لستر” Leicester Square “دقیقاً در قلب وست اند لندن واقع شده است . و میدان ترافالگار در جنوب آن، میدان پیکادلی در غرب آن، کانونت گاردن در شرق و چاینا تاون در شمال قرار دارد. محوطه‌ی آن تنها به پیاده‌روی اختصاص دارد و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توان به آن دسترسی داشت. گردشگران می‌توانند به آسانی آخر شب یا صبح زود در آن قدم زده و سردرهای خیره‌کننده‌ی تئاترهای آن را ببینند. در ساعت‌های کاری می‌توان در کافه‌ها و رستوران‌های پرتعداد آن نشست و استراحت کرد.

جاذبه های دیدنی میدان

میدان لستر سالانه هزاران نفر را به خود جذب می‌کند که بسیاری از آن‌ها برای دیدن اجرای یک تئاتر یا اکران اول فیلم ها در این منطقه لندن دیدن می‌کنند که به تئاترلند (Theatreland) معروف شده است .در مرکز میدان لستر بنای عظیم یادبود شکسپیر در بالای فواره‌ای بزرگ قرار دارد و توسط جیوانی فونتانا در سال ۱۸۷۴ ساخته شده است. همچنین در نزدیکی آن مجسمه‌ی سِر آیزاک نیوتون ، سر جوشوا رینولدز ، جاش هانتر  ، ویلیام هوگارت و چارلی چاپلین قرار دارد.

منطقه‌ای خصوصی شهر لندن که به وسعت ۴ هکتار بود و برای سال‌های طولانی در ابتدای قرن هفدهم به روی عموم مردم بسته بود. در این مدت و در طی سال‌های ۱۶۳۲ تا ۱۶۳۶ کاخی باشکوه توسط رابرت سیدنی ، در این مکان ساخته شد که به خانه‌ی لستر (Leicester House) معروف شده است.

بعد از اعتراضات گسترده‌ی ساکنان لندن ، بالاخره میدان لستر در سال ۱۶۴۰ برای عموم بازگشایی شد اما در عمل تا دهه‌ی ۱۷۰۰ طول کشید تا میدان لستر به یک محیط پر جنب و جوش به شکلی که امروزه شناخته می‌شود تبدیل شود و در واقع باید عنوان کرد که عمده‌ی تئاترها در میدان لستر در قرن ۱۹ ساخته شدند .

می‌توانید از ایستگاه مخصوص مترو به نام” میدان لستر” استفاده نمایید . که در ضلع شمال شرقی میدان و در چهار راه چارینگ (Charing Cross Road) واقع شده است. اگر قطار را انتخاب کنید نزدیکترین ایستگاه، ایستگاه چارینگ خواهد بود که به اندازه‌ی ۷ دقیقه پیاده‌روی از میدان فاصله دارد. همچنین می‌توانید از خط‌های ۲۴، ۲۹ و ۱۷۶ اتوبوس هم برای رفتن به میدان لستر استفاده کنید .

موقعیت هتل

کشور: انگلستان
شهر: لندن

دیدنی‌های نزدیک