لوکوربوزیه

با لوکوربوزیه آشنا شوید

شرح

لوکوربوزیه از تاثیر گذارترین افراد تاریخ

آشنایی با لوکوربوزیزه | در حوضه و رشته معماری قطعا نام لوکوربوزیه فرانسوی  به گوشتان خورده  است . این معماری فرانسوی با نام اصلی شارل ادوار ژانره گری  زاده اکتبر سال 1887 در فرانسه می باشد از او به عنوان پیشگام در عرصه ی معماری نوین یاد می شود .لوکوربوزیه در بحث معماری تغییرات بسیاری به وجود آورد ،طراحی ساختمان هایی نوین ولی در عین حال ساده و زیبا و همینطور تلاش هایی بسیار در زمینه مبلمان نیز داشته است . توضیح دادن راجب این معمار بزرگ و طراحی های  او در این مطلب به صورت گسترده نمی گنجد.ما در مقاله گوشه ای از طراحی های این هنرمند بزرگ را به شما نشان خواهین داد.

لوکوربوزیه

ویلای ساووی

آشنایی با لوکوربوزیزه کسانی که علاقه به معماری دارند وقتی نام لوکوربوزیه را می شنوند حتما نام ویلای ساویی برایشان آشنا است ،ویلای ساووی از مهمترین و تاثیرگذارترین آثار این هنر مند به شمار می رود و می توان از این طراحی زیبا به عنوان سنگ بنا معماری یاد کرد.ساووی نام یک خانواده ثروتمند می باشد که سفارش طراحی این ویلا را در فرانسه به لوکوربوزیه داده بودند و ساخت این ویلا جزو طراحی  در سبک خانه سفید جزو کارهای اول لوکوربوزیه به شمار می رود .

هدف خانواده ساووی از سفارش و  طراحی این ویلا فرار از شلوغی های شهر و استراحت در آخر هفته ها در این ویلا بوده است . این ویلا در یک منطقه به نام پواسی در اطراف شهر پاریس قرار گرفته است ، منطقه پواسی  بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است و در آن زمان لوکوربوزیه این شاهکار معماری را در آن  بنا نهاد.ساخت این بنا در سال 1928 شروع و در سال 1931 پایان یافت.

ویلای ساووی

صندلی lc4

همانطور که پیش تر در ابتدای مطلب گفته شد لوکوربوزیه تنها تمرکزش بر روی طراحی های ساختمان نبوده است بلکه شاهکارهای بسیاری در زمینه طراحی های داخلی و میز و صندلی داشته است .از سال 1920 می توان گفت این هنرمند تمرکز خود را بر روی طراحی و ساخت میز و کمد های پیشرفته از لحاظ طراحی در آن زمان گذاشته است و از طراحی های معروف آن می توان به صندلی lc4 اشاره کرد .

در طراحی اسکلت این صندلی ساده بسیار به نکات ارگونومیک توجه شده است . این اثر سال ها بعد با الهام بخشیدن به بسیاری آثار دیگر در تاریخ طراحی از جایگاه ویژه ای برخوردار شد.

صندلی lc4

عبادتگاه رونشام

از دیگر شاهکارهای هنری لوکوربوزیه  می توان به عبادتگاه رونشام اشاره کرد ، این کلیسای کوچک  بر روی تپه ای در فرانسه ساخته شده است . در طراحی این کلیسا شما می توانید انحنا های کشیده شده بر روی سقف آن را مشاهده کنید که ساخته شده از سیمان و بتن می باشد .چند نمونه از ویژگی های طراحی این نما را برای شما بازگو خواهیم کرد :

  • پنجره های این بنا به صورت نا منظم طراحی و ساخته شده است و  جلوه بسیار زیبایی به بنا داده است
  • در نگاه اول به این طراحی شاید شما نکته های بی ارتباط  با آن پیدا کنید ولی با بازدید از داخل  آن قطعا متوجه طراحی زیرکانه آن خواهید شد ،طراحی ای که در اوج سادگی نظر بسیاری از معماران بزرگ  را به خود جلب کرده است.
  • این بنا با داشتن ستون و اسکلت بندی بزرگ از بیرون ،هیچ مشکلی از بابت تهویه و جریان هوا  و یا تابش نور خورشید به  داخل ندارد و در واقع تمام این تضادها مفهوم دیگر یک کلیتی معنوی است.
  • ساخت عبادتگاه رونشام  در سال 1950 شروع و در سال 1955 پایان یافت.
عبادتگاه رونشام

ساختمان مجلس هند

بعد از جدایی  کشور هند با پاکستان  رییس جمهور این کشور از لوکوربوزیه دعوت کرد تا برای ساخت مجموعه ای  از ساختمان های اداری به این کشور سفر کند .تنها کشوری  که  می توانید آثار لوکوربوزیه را در آن در کنار همدیگر ببینید کشور هند است .مجموعه ای از ساختمان های اداری که شامل ساختمان دولت و ساختمان دادگاه و مجلس می باشد .

ساختمان مجلس هند

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط