فرودگاه آنتالیا

با فرودگاه آنتالیا بیشتر آشنا شوید

شرح

آشنایی با فرودگاه بین المللی آنتالیا

با فرودگاه آنتالیا بیشتر آشنا شوید ، که سومین فرودگاه پر تردد کشور ترکیه و پانزدهمین فرودگاه پرتردد اروپا محسوب می شود . فرودگاهی با ظرفیت سی و پنج میلیون مسافر طی سال است .

فرودگاه بین المللی در شمال شرقی آنتالیا ۱3 کیلومتری شهر آنتالیا واقع گردیده است  . در بین فرودگاه‌های اروپا از نظر حجم مسافربری در رده 12 قرار گرفته است .

 فرودگاه بین المللی آنتالیا

آشنایی با دیرینه فرودگاه آنتالیا

فرودگاه بین المللی آنتالیا در سال 1998 فعالیت خود را آغاز نموده است . فرودگاه با یک ترمینال پروازهای داخلی و دو ترمینال پروازهای خارجی و بین المللی در حال فعالیت میباشد . و با کد یاتا AYT و کد ایکائو LTAI در جهان شناخته شده است .

و از آنجایکه از این فرودگاه به مقاصد معروف جهان پرواز صورت میگیرد مهم‌ترین فرودگاه در جنوب غربی ترکیه به شمار میرود .

آشنایی با دیرینه فرودگاه آنتالیا

معرفی فرودگاه های خروجی آنتالیا

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین شهرهای گردشگری ترکیه است . واز اینرو فرودگاه ها آن پذیرای مسافران زیادی به شهر آنتالیا میباشد . مسافرین ایرانی با پرواز ایرانی از تهران به فرودگاه اسپارتا و درادامه زمینی به شهر آنتالیا ، ویا فرودگاه آدنا با یک سوختگیری 45 دقیقه‌ی به فرودگاه بین‌المللی آنتالیا دسترسی خواهند یافت .

در صورتیکه هواپیمایی ترکی همچون ایرلاین های مثل اطلس جت، فری برد، تلوین و ترکیش ایر پرواز مستقیم و بدون استاپ به فرودگاه آنتالیا  وارد میشوند  .

فرودگاه های خروجی آنتالیا

حمل و نقل به فرودگاه آنتالیا

تاکسی : ایستگاه تاکسی رانی  خارج از سالن پروازهای ورودی هر ترمینال میباشد . و کرایه آن با تاکسی متر محاسبه شده و کرایه هر مسیر بر روی تابلوی هر ایستگاه نوشته شده است .

اتوبوس  : شبکه اتوبوسرانی شهری آنتالیا از فرودگاه بین المللی دسترسی به بسیار آسانی را فراهم نموده است . اتوبوسها از جاده ۶۰۰ عبور کرده و هر ۳۰ دقیقه یک بار اتوبوس به مقصد فرودگاه حرکت می نماید  . و در مقابل تمامی ترمینال های فرودگاه ایستگاه دارند .

اتوبوس شاتل فرودگاهی : ترمینال شماره ۱ و ۲ با هم فاصله زیادی دارند. که می توان با اتوبوس و تاکسی و جاده ۶۰۰ از ترمینال شماره 1 به 2 یا بلعکس تردد نمود . ولیکن سالن پروازهای داخلی و ترمینال شماره ۱ در نزدیکی هم قرار گرفته اند .

فرودگاه

امکانات فرودگاهی آنتالیا

اطلاعات فرودگاهی : با کارکنان که به زبان های ترکی ، انگلیسی، آلمانی و روسی مسلط هستند . در سراسر هر 3 ترمینال فرودگاه و سالن پروازهای ورودی ،خروجی در حال خدمات رسانی میباشند .

دسترسی اینترنتی : در قسمت CIP و VIP فرودگاه ، در سالن پروازهای داخلی و رستوران های Via Pub و Via Cafe وای فای رایگان قابل دسترس میباشد .

و سایر امکانات : از امکانات و خدمات دیگری که می توان در فرودگاه بین المللی آنتالیا نامبرد به سالن استراحت ، رستوران ،  اتاق نوزاد ، اتاق بازی کودکان ، پارکینگ ، دستگاه خودپرداز ، انبار بار و چمدان ، مرکز درمانی ، اورژانسی و شعبات بانک گارانتی که به صورت 24 ساعته در حال خدمات رسانی است . 

امکانات فرودگاهی آنتالیا

هتل های نزدیک به فرودگاه آنتالیا

با فرودگاه آنتالیا بیشتر آشنا شوید تا در صورت استفاده نمودن هتلهای نزدیک به فرودگاه به دلایلی تاخیر پرواز و یا شرایطی دیگربجای منتظر ماندن ساعتها در فرودگاه از این هتلهای نزدیک به فرودگاه استفاده نمایید .

هتل آنتالیا فارم هاوس (Antalya Farm House )در چند قدمی به همراه سرویس حمل و نقل ، فرودگاهی آی سی (IC Airport Hotel) در 800 متری فرودگاه ، هتل سون استارز (Seven Stars Exclusive Hotel) در 15 دقیقه فرودگاه 

آنتالیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط