میدان کنکورد

با تاریخ میدان کنکورد آشنا شوید

شرح

آشنایی با میدان کنکورد

میدان کنکورد واقع در مرکزیت فرانسه قرار دارد ٬ ایستگاه مترو و اتوبوس به راحتی در دسترس است . یکی از دلایل زیبایی کشور پاریس همین میدان کنکورد شناخته شده . و خیلی ها آرزوی سفر به این شهر را دارند . درکل جهان پیچیده شکل و ظاهر پر شور خیابان شانزه لیزه در قدیم به مشهورترین مراکز خرید معروف بوده . برای سلامتی شاه جشنی به پا کردند و آن را میدان لویی پانزدهم نامگذاری کردند و مدت زیادی دوام نیاورد طی انقلاب فرانسه به میدان انقلاب تغییر یافت . در ادامه مقاله با ایلیاگشت همراه باشید .

آشنایی با میدان کنکورد

آب‌ نماها و تندیس‌ ها

سازنده آب نمای توسط ژاک اینیاس هیتورف ساخته شد است . همچنین طراحی آب نما شکل ظاهری آن دریایی‌شان را نشان میدهد . در کنارش مجسمه های جاسازی شده که نمای آن را دو چندان میکند . پیکره‌های آن نشانگر اطلس و مدیترانه هستند . ساخت مجسمه ها در سال 1836 طارحی و نصب شده و نمادی از شهرهای بوردو، برِست، لیل، لیون … خلق شده . دو ساختمان سنگی درشمال میدان کنکورد قرار دارد که در خیابان رویال از هم جدا میشود .

آب نمای معروف

تاریخچه شانزه لیزه

بهترین خیابانی که در پاریس وچود داره و حس خوبی به آدم میده خیابان شانزلیزه است که بسیار بزرگ و سر سبز و وسیع شناحته شده . جالبه بدونیم این معروفیت از کجا سرچشمه میگیرد ، به دلیل اینکه کلی برندهای معروف در این خیابان وجود دارد و لوکس ترین و شیک ترین رستوران ها که مردم را به خود جلب میکند . این خیابان در سال ۱۶۴۰ میلادی با فضای خالی وجود داشت و هیچ نوع فعالیتی وجود نداشت تا اینکه درختانی کاشته و یه منظره قابل توجهی به خود گرفت . به زبان فرانسوی خیابان شانزلیزه ( زمین های الیزه ) میگوییند .

تاریخچه شانزه لیزه

پیاده روی در شانزه لیزه

بخش شهرت و معروف بودن خیابان شانزلیزه به دو بخش تقسیم میشود . اولین مورد در انتهای میدان کنکورد ساختمان های با نمای شیک و قصرهای با معماری های لاکچری ، و دومین مورد در بخشی دیگر موزه ای که در انتهای میدان شارل آغاز میشود و طاق بنام  پیروزی پاریس در همین مکان واقع شده است . در این قسمت از خیابان شانزلیزه پر از تفریحاتی و دیدنی های بسیاری است سینماها و فروشگاهی خفن قرار دارد .

معروفترین خیابان برای پیاده روی

دوران حکومت

مشهورترین مکانی که برای قطع کردن شر مجرمان خلاص میشدند میدان کنکورد بود . اولین قربانی که زیر تیغ گیوتین رفت فرزند لویی پانزدهم که در حضور مردم اتفاق می افتاد . در  سال ۱۷۹۴ بیشترین فعالیت داشتند که برای عموم حکومت نابودی شناخته شده بود . بعد از سالها خون ریزی و کشت و کشدار به اتمام رسید و نام میدان تغییر پیدا کرد .

دوران حکومت در میدان کنکورد

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط