مزارع اسطوخودوس فرانسه

آشنایی با مزارع اسطوخودوس فرانسه

شرح

مزارع اسطوخودوس فرانسه

دنیا پر از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز است که از سالیان دور، خیلی قبل ‌تر از اینکه پای ما به آنجا برسد، به وجود آمده است. هر گوشه این سیاره یک جاذبه طبیعی وجود دارد یا بهتر است بگوییم تا قبل از رسیدن انسان ها به آنجا وجود داشت. کشور فرانسه به جاذبه های ساخت بشر شهرت دارد اما از نظر جاذبه های طبیعی هم بسیار غنی است. طبیعت کشور فرانسه یک جاذبه مثال زدنی است. فرانسه کشوری دارای زیبایی های طبیعی فراوان که شاید این زیبایی های طبیعی نسبت به شهرهای بزرگش کمتر معرفی شده اند. مزارع اسطوخودوس فرانسه زبان زد دنیاست.

شاید هیچ چیز در زیبایی و خیال انگیز بودن به پای گل‌های شاداب اسطوخودوس، آن هم هنگامی که به تازگی شکفته شده‌اند، نرسد. حتی زمانی که برداشت آنها آغاز شده و دسته دسته از زمینه‌ی رنگارنگ اطراف خود محو می‌شوند نیز، همچنان خالق تباین و تمایزی چشم نواز هستند.. هزاران هزاران شاخه گل گرد هم حتما دیدنی خواهد شد.  علاوه بر زیبایی بی نظیر، خواص گوناگون این گیاه خوش بر و رو توجه زیادی به خود معطوف کرده است.

درو گیاهان این مزرعه

منطقه Mont-Ventoux واقع در فرانسه چشم اندازی فوق العاده از اسطو خودوس را به نمایش میگذارد. مناظری پر زرق و برق در فصل تابستان. این مزرعه دارای چیزی حدود 50000 گیاه میباشد. که سر انجام این باغ رویایی قدم زدن در نقاشی آبرنگ کودکی خرد سال است. برای درو کردن مزارع اسطوخودوس فرانسه ، نمی‌توان فصل یا زمان مشخصی را تعیین کرد. چرا که بسته به مصارف مورد نظر، اوقات متفاوتی از سال بهترین زمان تلقی می‌شوند. بعضی از پرورش دهندگان، گل‌های اسطوخودوس را زمانی درو می‌کنند که تازگی و شادابی‌شان هوش از سر می‌برد. در مقابل گروهی دیگر تا خشک شدن گل‌ها صبر کرده و آنها را برای ساخت اسانس و خوش بو کننده مورد استفاده قرار می‌دهند. این گل‌ها چه شاد و سرزنده باشند و چه خشک و معطر، برای پرورش دهندگان خود بازده مالی مناسبی را به ارمغان می‌آورند.

ظاهر زیبایی که این گیاه پس از گل دادن پیدا می نماید باعث می شود در بعضی نواحی اقدام به پرورش آن به عنوان یک گیاه زینتی گردد. قسمت های مورد استفاده این گیاه سرشاخه های برگدار و گل دار آن است که علاوه بر مصارف درمانی از آن اسانس گیری نیز به عمل می آید. هر چند استفاده آنها در صنایع تولید خوشبو کننده، عطر، صابون سازی و تهیه‌ی اسانس، این بازده مالی را تا صد درصد نیز افرایش می‌دهد. به علاوه این مناظر زیبا و چشم‌نواز، بازدید کنندگان خاص خود را داشته و به عنوان یک جاذبه‌ی توریستی مد نظر است.

موقعیت هتل