غار لاسکو فرانسه

آشنایی با غار لاسکو فرانسه

شرح

فرانسه ، کشور تفریحات عالی و پنیرهای خوشمزه، محبوب ترین مقصد گردشگری دنیاست. سالانه 82 میلیون توریست خارجی از فرانسه دیدن می کنند. توریست ها اغلب به خاطر بازدید از شهرهای تاریخی و حومه زیبای شهرها، قلعه لویر ولی و سایر جاذبه های بیشمار، جذب فرانسه می شوند.

غار لاسکو فرانسه 

غار لاسکو فرانسه ، مجموعه‌ای از غارهای واقع در جنوب‌ غربی این کشور است که به خاطر وجود غارنگاره هایی در آن که به دوران پارینه‌سنگی می‌رسند، نامدار است. غارهای اصلی در نزدیکی روستای مونتینیاک در شهرستان دوردون قرار دارند. درون این غارها تعدادی از بهترین هنرهای دوره پارینه‌ سنگی نوین وجود دارند.

این نگاره‌ها قدمتی برابر با 17٬300 سال دارند.غارهای لاسکو ،مانند بقیه غارها، آبروهایی زیرزمینی بودند که طولشان از چند صد متر به چند هزار متر  می رسیده است. اغلب غارهای مزبور، تقریباً به شکل غیر قابل عبور توسط گسل هایی متعدد یا ته نشین هایی چون استلا کتیتها و استلا گمیتها مسدود شده اند.

اطلاع از قیمت بلیط هواپیما تهران ارمنستان

انسان شکارگر و هنرمند در اعماق این غارها و در نقاطی بس دورتر از دهانه های آنها که برای سکونتش بر می گزید تصاویر جانورانی چون ماموت، گاو وحشی، گوزن شمالی، اسب، گراز نر و گرگ را بر روی دیوارها نقاشی یا حکاکی می کرد. این نقاشی ها امروزه عموماً شگفت انگیزترین هنر متعلق به دوران پیش از تاریخ تلقی می شود و این غار یکی از بهترین دیدنی های فرانسه به شمار می رود.

کشف غار لاسکو 

غار لاسکو فرانسه در 12 ام سپتامبر سال 1940 توسط چهار نوجوان به نام‌های مارسل رویدا، ژاک مارسل، ژرژ آنیل، و سیمون کوئنکا و سگ مارسل به نام روبو کشف شد. مجموعه غار لاسکو فرانسه در سال 1948 برای بازدید همگان گشوده شد. در 1955، کربن دی‌اکسیدی که توسط 1٬200 بازدیدکننده در روز تولید می شد به وضوح باعث آسیب دیدن چندین نگاره شده بود.

غار لاسکو فرانسه در سال 1963 بر روی بازدیدکنندگان بسته شد تا آثار هنری آن بازسازی شوند. پس از آنکه غار بسته شد، نقاشی‌ها به شکل طبیعی و آغازین خود برگردانده شدند. اتاق‌ های درون غار با نام‌های «سرسرای گاوها»، «گذرگاه»، «دودکش»، «سالن کلیسا»، «صومعه»، و «اتاق گربه‌سانان» نامگذاری شدند.

هنرهای ماقبل تاریخ غار لاسکو

لاسکوی دو که رونوشتی از اتاق‌های غار، شامل سرسرای بزرگ گاوها و گالری نگاره‌ها، بود در سال 1983 و در 200 متری نگاره‌های اصلی گشایش یافت. نگاره‌های درون غار اغلب تصاویری از جانوران بزرگ، که بیشترشان از روی سنگواره‌های به دست آمده در نزدیکی غارها شناسایی شدند، هستند. کشف لاسکو صفحه ای جدید در دانش هنر ماقبل تاریخ باز کرد و در 1979، لاسکو به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو برگزیده شد.

با میدان جمهوری ایروان آشنا شوید

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک