پناهگاه لاس لاجاس کلمبیا

پناهگاه لاس لاجاس کلمبیا

شرح

پناهگاه لاس لاجاس کلمبیا

پناهگاه لاس لاجاس کلمبیا  یک کلیسای ریحان است که در بخش کلمبیای جنوبی ناریوو ، در شهرداری ایپیالس واقع شده است و در داخل دره رودخانه Guáitara ساخته شده است.کلیسای فعلی بین سالهای 1916 و 1949 به سبک احتیاط گوتیک ساخته شد و مدت زمان کلی ساخت آن 33 سال طول کشید. نام لاجا از نام نوعی سنگ رسوبی صاف شبیه به شیل و تخته سنگ آمده است.

این کلیسای فعلی بین 1 ژانویه 1916 و 20 اوت 1949 با کمک های اهدای کلیساهای محلی ساخته شده است. از کف دره باریک 100 متر بلند می شود و با یک پل به طول 50 متر به طرف مقابل این دره وصل می شود.حرم بانوی ما از لاس لاجاس یک کلیسای ریحان رومی است که به مناسبت بزرگداشت بانوی ما از لاس لاجاس ایپیالس اختصاص داده شده است. این کلیسا در جنوب کلمبیا واقع شده است و از قرن هجدهم یک مقصد گردشگری و زیارتی بوده است.

ویژگی های جالب این پناهگاه

پناهگاه لاس لاجاس در جنوب غربی کلمبیا نامی را برای معماری خیره کننده خود و مجموعه ای از افسانه ها شامل ظهور مقدس باکره مقدس و یک نقاشی دیواری مرموز ساخته است که هیچ کس از منشأ آن چیزی نمی داند. واقع در ایالت جنوب غربی کلمبیا ناریوو ، پناهگاه لاس لاجاس بر روی یک پل 130 متری ساخته شده از رودخانه گوآیتارا در کمتر از هفت مایل از مرز اکوادور قرار دارد. کلیسای نئو گوتیک بین سالهای 1916 تا 1953 توسط نمازگزاران ساخته شد و یک حرم را که برای اولین بار در اواسط قرن 18 ساخته شد جایگزین کرد.

افسانه های این پناهگاه

طبق عقیده عامه ، باکره مریم در سال 1754 دقیقاً در همان مکان که اکنون کلیسا در آن ایستاده است ، در برابر یک زن و دختر ناشنواش ظاهر شد. این زن ، ماریا منسس د كویونز ، و دخترش روزا هنگام عبور از رودخانه گوآیتارا در حالی كه خود را از یك طوفان پنهان كردند ، در كنار رودخانه گوآترا عبور می كردند. در آن لحظه ، روسا فریاد زد: “مادر ، باکره مرا صدا می کند!” و به ظاهر باکره اشاره کرد.

این زن در مورد معجزه سکوت کرد تا اینکه اتفاق خارق العاده تری رخ دهد. هنگامی که روزا درگذشت ، مایکز به مکانی بازگشت که مریم باکره را دیده بود تا برای روح دخترش دعا کند. باکره سپس معجزه آسا روزا را زنده کرد و مادر و دختر دیگر نتوانستند معجزه را مخفی نگه دارند. نخستین زیارتگاه به افتخار مادر عیسی بنا به گفته ژورنال فریسی که بین سالهای 1756 تا 1764 به منطقه سفر می کرد ، چند سال پس از ظهور ظاهری ساخته شد. نیم قرن بعد ، در سال 1802 ، زیارتگاه بزرگتری ساخته شد. نمازگزاران اولین نسخه از این پل را نصب کردند که هم اکنون امکان دسترسی به کلیسا را ​​فراهم می کند.

تصویر مریم باکره

ظاهر شگفت انگیز باکره تنها اولین نمونه از تعدادی افسانه و رمز و راز است که به پناهگاه لاس لاجاس مرتبط است. به عنوان مثال ، هیچ کس نمی داند چه کسی تصویر مریم باکره را که در انتهای کلیسا قرار دارد ، پشت محراب ساخته است. به گفته برخی ، این تصویر برای اولین بار هنگامی مشاهده شد که مایکز می خواست کشیشی و سایر افراد محلی را نشان دهد که دخترش احیا شده است. هنگام ورود ، نمازگزاران تصویر مریم باکره و عیسی را که در یک دیوار سنگ حک شده بود ، دیدند. این تصویر هر ساله هزاران زائر را به خود جلب می کند. لاس لاجاس در سال 1952 تاجگذاری متعارف را از واتیکان دریافت کرد و در سال 1994 یک ریحان جزئی شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک