دریاچه بزرگ نمک لارانکا

دریاچه بزرگ نمک لارانکا

شرح

لارناکا قبرس بدون شک یک تفریحگاه ساحلی بی نظیر در جنوب شرقی جزیره قبرس میباشد . به همین دلیل اصلی ترین اقامتگاه گردشگران تور قبرس تا کنون این منطقه بوده است . پس از شهرهای نیکوزیا و لیماسول ، سومین شهر بزرگ در قبرس اروپایی به شمار می رود . همچنین ، بسیاری این ‏شهر را قدیمی ترین شهر در قبرس می دانند که قدمت سکونت در آن به 6000 سال قبل باز می گردد . شهر لارناكا توسط يونانيان باستان در قرن چهاردهم پيش از ميلاد تاسيس گرديد و بنام کیتون معروف بوده است. دریای آرام و زیبا با سواحل نرم شنی و آفتاب گرم، غروب‌های زیبا، مردم مهمان‌نواز، بازی‌های مفرح آبی و آثارهای باستانی متعدد محیطی مناسب برای تعطیلات گردشگران فراهم آورده است، همین خود دلیلی شده تا این شهر یکی از پربازدیدتری شهرهای کشور قبرس باشد. یکی از جاذبه های طبیعی لارانکا ، دریاچه بزرگ نمک آن است

در دریاچه بزرگ نمک در فصل بهار فلامینگو و اردک‌ها در آنجا زیبایی خاصی به دریاچه می‌بخشند. اما در فصل تابستان آب دریاچه تبخیر شده و فقط لایه ای ضخیم از نمک پیداست که زیبایی آن گردشگران زیادی را مجذوب می‌کند. هر ساله در ماه های ژانویه تا فوریه حدود 10 هزار فلامینگو به این دریاچه می آیند. علاوه بر این پرنده ، حدود 90 گونه دیگر از پرندگان ، گونه های گیاهی و حیات وحش را خواهید دید که در کنار هم در این محیط آرام و زیبا زندگی می کنند. در واقع این دریاچه یکی از بزرگ ترین و مهم ترین حوضه های آب خیز قبرس می باشد.

پوشش حیوانی منطقه

این دریاچه که از لحاظ بزرگی دومین دریاچه نمک قبرس است ، در غرب شهر قرار گرفته است.مساحتی به وسعت 22٫2 کیلو متر دارد و شامل 4 دریاچه با اندازه های مختلف می شود. دریاچه ارفانی ، دریاچه سوروس ، دریاچه اسپیرو و بزرگ ترین آن ها دریاچه آلیکی نام های این 4 دریاچه هستند که به طور پیچیده ای در کنار هم قرار گرفته اند و شکلی خاص و چشم نواز را ایجاد نموده اند.

دریاچه نمک لارناکا در ماه های سرد زمستان پر از آب است و به زیستگاه پرندگان مهاجر تبدیل می شود به طوری که هزاران فلامینگو در ماه های آبان تا اسفند به همراه اردک های وحشی و دیگر پرندگان مهاجر در سفرهای مهاجرتی شان مدتی در این دریاچه پناه می گیرند. یکی از مهمترین جانوران این دریاچه که پای پرندگان مهاجر را به اینجا باز می کند میگوی کوچک آرتمیا است که حیات بسیاری از جانوران این منطقه به آن ها بستگی دارد.

فلامینگوها و دیگر پرندگان دریایی در هنگامی که در کنار این دریاچه هستند از این میگو تغذیه می کنند ولی وقتی دیگر قادر به پیدا کردن هیچ میگویی نبودند این دریاچه را ترک می کنند و به سمت شهر لیماسول و یا جنوب آفریقا می روند. رسیدن به این دریاچه اصلا کار سختی نیست؛ وقتی از فرودگاه بین المللی لارناکا وارد این شهر دوست داشتنی می شوید مطمئنا ماشین می گیرید تا به مرکز شهر برسید همین که چند دقیقه ای از فرودگاه دور شدید کافیست نگاهی به سمت چپ خود بیندازید؛ این چشم اندازهای جذاب دریاچه نمک لارناکا است که به خصوص در هنگام غروب، تماشایی و رویایی است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک