قلعه لارناکا قبرس

آشنایی با قلعه لارناکا قبرس

شرح

قلعه لارناکا قبرس

جزیره قبرس که مانند نگینی میان آب های زلال مدیترانه می درخشد، از جاذبه های توریستی و گردشگری منحصر به فردی برخوردار است. جاهای دیدنی قبرس بر خلاف تصور عام، به سواحل شنی و صخره ای و مناظر زیبای دریای مدیترانه خلاصه نمی شود. این جزیره با داشتن سابقه تاریخی کهن، در طول تاریخ بارها مورد توجه امپراطوری های بزرگ جهان قرار گرفته و از آن دوران یادگاری های بسیاری در دل خود جای داده است که  امروز به عنوان جاذبه های تاریخی قبرس یکی از دلایل  اصلی سفر گردشگران به این جزیره محسوب می شوند. قلعه لارناکا قبرس از دیدنی های بسیار جالب این کشور است.

جذابیت قبرس تنها به جاذبه های طبیعی و تاریخی آن خلاصه نمی شود و تفرجگاه های شهری و هتل های مجلل این کشور را نیز در بر می گیرد. این کشور بسیار زیبا و پر از مناطق دیدنی برای  پیاده روی و طبیعت گردی یکی از بهترین جاهای دنیا است که می توانید با سفر و پیاده روی در طبیعت این کشور به کشف بسیاری از مناطق و مناظر بپردازید. از زمان های قدیم قبرس برای بسیاری از تمدن ها قطب جذابیت بوده و به خاطر موقعیت جغرافیایی اش همیشه نقش مهمی در تاریخ مدیترانه ی شرقی بازی کرده است.

هدف از ساخت قلعه

لارناکا قلعه ای در سواحل جنوبی قبرس است و هدف از ساختش محافظت از سواحل جنوبی و شهر بندر لارناکا بود اما بعدها به توپخانه، زندان و موزه تبدیل شد. در این قلعه شانس این را دارید تا به غیر از تماشای معماری قرون باستانی از آثار هنری هم دیدن کنید و ساعاتی را در محوطه ای بگذرانید که انگار در زمان های گذشته جا مانده است. با رفتن به قلعه لارناکا دوره ای از تاریخ را مرور می کنید که پر از حادثه های شنیدنی ست. لارناکا در نزدیکی شهرهای شلوغ پلوغ پافوس و لیماسول، از بهترین سواحل جنوبی گرفته تا روستاها و جاهای دیدنی لارناکا در منطقه جنگلی ماهراس را ارائه می کند.

جاذبه های دیدنی این قلعه

قلعه ی لارناکا در کنار ساحل ساخته شده و مناظر اطراف آن بی نظیر است. این قلعه از مشهورترین و مهم ترین بناهای تاریخی شهر لارناکا است و طرفداران زیادی دارد. قلعه ی لارناکا توسط ترکان عثمانی ساخته شده است، درست زمانی که کشور نیمه ویران بود. در سال های اولیه از این قلعه برای شلیک گلوله های سهمگین توپ به کشتی های مسیحیان استفاده می کردند.

هنگام ورود به این بنا با حیاطی زیبا و خودمانی رو به رو خواهید شد که اتاق های زیادی دور تا دور آن ساخته اند. حیاطی زیبا که در انتهای آن پلکانی مارپیچ و آهنین قرار دارد و به طبقه ی دوم و بام قلعه منتهی می شود. در تاریخ بریتانیا ذکر شده که از قلعه ی لارناکا به عنوان زندان نیز استفاده می شده؛ اما این نکته نیز آمده که برای مدت های طویلی تنها یک چوپان در این قلعه زندانی بود و وی تنها زندانی قلعه ی لارناکا به حساب می آمد.

زیبایی های قلعه

امروزه برای زیباتر شدن قلعه، در حیاط آن گیاهان مختلفی کاشته اند و حیاط حالا مکان خوبی شده برای استراحت بازدیدکنندگان، گاهی هم در زمان مناسبت های خاص، در همین حیاط برنامه های شادی اجرا می شود که مردم را سرگرم می کند.  این قلعه متشکل از چندین اتاق است که حالا اغلب خالی می باشند و روزگاری از آن ها به عنوان سلول زندانی ها استفاده می شده است. این بنا دو و نیم طبقه دارد که گردشگران اجازه دارند از همه ی این سطوح دیدن نمایند. حیاط اصلی ترین قسمت قلعه است و بخش های مخلف را به هم وصل می کند.

اغلب هنگام تابستان در حیاط این مجموعه برنامه های نمایشی و بخصوص تئاتر برگزار می شود که تقریبا هر روز 200 نفر به تماشای این نمایش ها می روند. مراجعین می توانند به راحتی از قلعه ی لارناکا دیدن کنند زیرا در حال حاضر موزه ای است که در آن اشیای قدیمی نگهداری می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک