دشت کوزه ها لائوس

آشنایی با دشت کوزه ها لائوس

شرح

دشت کوزه ها لائوس

لائوس یکی از زیباترین کشورهای جهان  است که در آن می توانید مناظری بهشتی را ببینید. بدون شک از لحظه ورود به این کشور شیفته آرامش، مردم مهربان و سادگی این محل می شوید. لائوس از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که در دو طرف رودخانه مکونگ قرار دارد.  اینجا مقصد محبوبی برای آن هایی است که سبک خاص زندگی را دوس دارند، به تاریخ علاقمندند و تمایل دارند فرهنگ رنگارنگ و مناظر طبیعی بکر و دست نخورده را تجربه کنند. سایت های تاریخی لائوس تا غذاهای خوشمزه و دیگر جذابیت هایی که این کشور دارد، همگی برای شما جذاب خواهند بود. یکی از جاذبه های بکر و طبیعی این کشور ، دشت کوزه ها لائوس است ، جایی که یک جاذبه شگفت انگیز است.

در کشور لائوس دشتی وجود دارد که از کوزه‌های سنگی عجیبی پوشیده شده است. خمره‌ها عمدتاً در خوشه‌های مختلف در تعداد از یک تا چند صد مورد مرتب شده‌اند.هزاران گلدان سنگی که در سراسر منظره قرار دارند. هیچکس کاملا مطمئن نیست که آنها چه هستند، اما آنها به عصر آهن  می رسند و احتمالا بخشی از مراسم خاکسپاری محلی بودند.  در میان تپه‌ها و ارتفاعات بخش‌های شمالی لائوس به دشتی عجیب برمی خوریم که سال‌ها کوزه‌های اسرار آمیز و سنگی اش همه باستان شناسان را به فکر فرو برده که چه رازی پشت ساخت آن‌ها وجود دارد.

کوزه سنگی های باستانی موجود در این دشت

در این دشت تعداد بسیار زیادی کوزه سنگی وجود دارد که با قدمت طولانی خود سایتی باستانی را شکل داده اند. دشت کوزه‌ها همه المان‌های لازم برای به هیجان در آوردن قوه تخیل را دارد، دشتی که مملوء از رمز و راز‌های سربه مهر است و تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است. دشت کوزه‌ها در لائوس در استان شیانگ خوانگ واقع شده است. فلات شینگ خوانگ در انتهای شمالی رشته کوه Annamese Cordillera در منطقه هندوچین قرار گرفته‌است. حفاری‌ها و مطالعات صورت گرفته در دشت خمره‌ها، قدمت آن را به عصر آهن مرتبط می‌کند که به این ترتیب، دشت خمره‌ها یکی از مهمترین سایت‌های ما قبل تاریخ در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود. باستان شناسان بر این باورند که کوزه‌ها 1500-2000 سال پیش استفاده می‌شدند. برخی از آثار حفاری شده به حدود 500 سال قبل از میلاد تا 800 میلادی برمی گردد.

انسان شناسان و باستان شناسان پیش بینی کرده اند که ممکن است کوزه‌ها به عنوان محل دفن یا شاید ذخیره سازی برای غذا استفاده می‌شدند. داستان و افسانه‌های لائوس می‌گویند که در سال‌های بسیار دور، در این منطقه گونه‌های انسان غول پیکر زنده می‌کردند که دشت کوزه‌ها در لائوس برای آن‌ها بوده اند. افسانه‌های محلی همچنین می‌گویند یک پادشاه باستانی به نام خون چئونگ که یک جنگ طولانی و پیروزمندانه در مقابل دشمنانش داشته این کوزه‌ها را ساخته تا بتواند غنایم جنگی خود را در آن‌ها نگهداری کند. برخی گورها دارای در هستند ولی همه آنها در ندارند. نقوشی از حیواناتی چون میمون، ببر و قورباغه روی آنها وجود دارد. سنگ‌های دایره ای دیگری وجود دارد که متفاوت از درب هستند و ممکن است نشانه قبر باشند. دشت خمره ها در لائوس شاید یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های توریستی در کل جهان باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک