قلعه لامو

معرفی قلعه لامو

شرح

قلعه لامو

قلعه لامو قلعه ای در شهر لامو در شمال شرقی کنیا است. این قلعه که در ابتدا در کنار دریا واقع شده بود ، امروز در یک موقعیت مرکزی در شهر واقع شده است و در حدود 70 متر از اسکله اصلی ساحل واقع شده است. این قلعه بین سالهای 1813 تا 1821 با کمک عمانی ساخته شد. در ابتدا پایگاهی را فراهم كرد كه عمانی ها كنترل خود را در سواحل آفریقای شرقی تثبیت كردند اما بعداً این شهر اهمیت اقتصادی خود را از دست داد. در دوره استعمار انگلیس و پس از استقلال کنیا ، این قلعه به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این خانه دارای یک موزه و کتابخانه محیط زیست است و اغلب برای رویدادهای اجتماع مورد استفاده قرار می گیرد.

قلعه لامو یک ساختار دفاعی است که در گوشه جنوب شرقی شهرک سنگی قدیمی لامو بنا شده است. این قلعه در کنار مسجد Pwani ساخته شده است ، قدیمی ترین مسجد شناخته شده در لامو ، با ریشه در قرن 14. این قلعه در ابتدا در کنار دریا واقع شده بود ، که پس از آن در امتداد خیابان اصلی شهر می دوید اما از آن زمان عقب نشینی کرده است. امروزه این قلعه در یک موقعیت مرکزی در شهر قرار دارد. این قلعه در حدود 70 متر از اسکله اصلی ساحل واقع شده است. قلعه امروز یک بنای سنگی دو طبقه بزرگ است. با چمباتمه و ساختار قدرتمند با معماری ظریف سواحیلی ساختمانهای دیگر شهر در تضاد است.

ساخت قلعه

بنظر می رسد ساخت قلعه لامو توسط فومومادی ، سلطان پات آغاز شده است. رهبر مازروعی عبدالله بن همد ، در یک اتحاد ناخوشایند با پیت ، در ساخت و ساز نیز شرکت داشت. با مرگ Funomadi در سال 1809 ساخت و ساز متوقف شد. در سال 1812 لامو در نبرد شلا بر نیروهای پات و ممباسا پیروزی غیر منتظره ای بدست آورد. تهدید مداوم باعث شد تا آنها از عمان خواستار کمک شوند. گفته شده است كه سعید بن سلطان ، سلطان مسقط و عمان  در ساخت و سازهای جدید كه از سال 1813 شروع شد و در حدود 1821 به پایان رسید ، كمك كرده است.

این قلعه امروز شامل یک موزه با نمایشگاهی در طبقه همکف است که عمدتا مربوط به حفاظت از محیط زیست است. حیاط توسط جامعه محلی برای جلسات ، عروسی ها و نمایش های عمومی استفاده می شود. دفاتر ، آزمایشگاه ها و کارگاه هایی در طبقه دوم و یک مرکز همایش وجود دارد که برای اجاره در دسترس است. این قلعه یک کتابخانه با مجموعه ای عالی از اشعار و مطالب مرجع سواحیلی را در لامو قرار داده است. محورهای قلعه منظره ای پانوراما از شهر ارائه می دهد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: کنیا
شهر: لامو | lamu

دیدنی‌های نزدیک