دریاچه پنج گل چین

معرفی دریاچه پنج گل چین

شرح

دریاچه پنج گل چین

بیشتر افراد با شنیدن نام کشور چین یاد کارخانه‌های متعدد و جمعیت زیاد آن می‌افتند. اما کشور چین علاوه بر این دو مورد، به دلیل در اختیار داشتن قلمروی وسیع و متنوع، میزبان زیباترین مناظر طبیعی دنیا است. از کوه‌ها و صخره‌های رنگارنگ گرفته تا دهکده‌های متروکه در دل جنگل‌ها و جزیره‌ها، همه‌ی جاذبه‌های طبیعی چین، این کشور را به بهشتی برای گردشگران تبدیل کرده است. دریاچه پنج گل که با نام ( Wuhua Hai Lake ) هم شناخته می شود، در پارک ملی جیوژایگو  قرار دارد.به این پارک ملی دره جیوژایگو هم می گویند، دره ای سرسبز و پر طراوت .

اینجا یکی از ذخایر طبیعی مهم استان سیچوان چین است. اما چرا این دریاچه تا این اندازه زیبا و منحصر به فرد شده ؟ پنج گل عمق کمی دارد و همین از علت های زیباتر شدن دریاچه است، تنه های درختان و گیاهان گوناگون در زیر آب دریاچه پنج گل آرمیده اند. تابیدن نور خورشید به آب دریاچه و انعکاس رنگ گیاهان در آب زلال منظره ای فوق العاده را پدید آورده است. سایه ی فیروزه ای، سبز، زرد و نارنجی در پنج گل هم زمان باهم قابل مشاهده هستند، محلیان به این مکان رقص رنگین کمان هم می گویند چرا که اینجا دنیایی از نور و رنگ وجود دارد.

شفاف بودن آب دریاچه

نکته ای که دریاچه ی پنج گل را ویژه کرده پیدا بودن کف آن است. حتی ماهی های ریزی که در آن شنا می کنند هم به وضوح قابل مشاهده هستند، همین است که دریاچه ی گل را به بهشتی در قلب چین تبدیل کرده است، جالب است بدانید که شفاف بودن آب پنج گل به علت زیاد بودن کربنات کلسیم طبیعی موجود در آب آن است و در هیچ فصلی کدر نمی شود، در میان پنج گل آبشاری هم وجود دارد که دریاچه را به دو قسمت یا دو دریاچه ی کوچک تر تقسیم می کند. در دره ی جیوژایگو 17 دریاچه وجود دارد که به جرات می توان گفت این مورد از برترین آنها است.

این دریاچه بی نظیر که در صدر لیست زیباترین دریاچه های جهان قرار داد انقدر در دل خود رنگ جای داده که مردم محلی آن را دریاچه رنگین کمان میخوانند.مساحت پنج گل 13.8 هکتار و عمقش در بیشترین نقطه 5 متر می باشد. اگر از بالا به پنج گل نگاه کنید آن را به رنگ آبی یا سبز می بینید و گاهی هرچه نزدیک تر می شوید آبی جای خود را به سبز زمردین می دهد، زمانی که میزان مواد معدنی آب بالا تر می رود رنگ آب کمی به زردی هم می زند.شاخه و تنه های درخت خزه گرفته ی موجود در کف دریاچه هم رنگ قهوه ای و سبز را به این رنگین کمان اضافه می کنند.در فصل پاییز تصویر درختان انبوه اطراف دریاچه در آب می افتد و دریاچه را غرق در رنگ های بنفش، نارنجی، زرد، سبز و قرمز می کنند.

مواد معدنی موجود در آب دریاچه

وجود مواد معدنی فراوان در آب این دریاچه باعث شده که در زمستانهای سرد این منطقه تنها دریاچه و نقطه ای باشد که یخ نمیزند. همین ویژگی جادویی و باورنکردنی در کنار منظر هزار رنگ و آبهای شفافش باغث شده تا افسانه های بسیاری درموردش به وجود بیاید مردم محلی معتقدند علت یخ نزدن دریاچه جادوی پریان است آنها میگویند این دریاچه کم عمق مرز میان دنیای انسانها و پریان است. دریاچه زیبا و بی نظیر پنج گل بسیار مورد توجه علاقمندان و گردشگران خارجی قرار گرفته است.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: گوانگجو

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک