باغ وحش لاهور

باغ وحش لاهور

شرح

باغ وحش لاهور در شهر لاهور پاکستان ، در 1872 تأسیس شد. و یکی از بزرگترین باغ وحش های پاکستان است. این محل در حال حاضر توسط اداره جنگل ، حیات وحش و ماهیگیری دولت پاکستان اداره می شود. امروزه این باغ وحش مجموعه ای از حدود 1378 حیوان از 135 گونه را در خود جای داده است. لاهور باغ وحش میزبان پنجمین کنفرانس سالانه SAZARC در سال 2004 بود. ماموریت اعلام شده باغ وحش این است که علاوه بر فراهم آوردن امکانات عالی آموزشی و تفریحی ، حفاظت از گونه های موجود در خارج از کشور و مشارکت فعالانه در تعهدات بین المللی پاکستان از نظر کنوانسیون تنوع زیستی را برعهده بگیرد.

باغ وحش لاهور در ابتدای کار خود در یک هواپیمای کوچک هدیه شده توسط لال ماهوندرا رم در سال 1872 به شرکت شهرداری لاهور اهدا کرد. با گذشت زمان ، مجموعه حیوانات افزایش یافت و باغ وحش گسترش یافت. بعداً علاوه بر فراهم آوردن امکانات تفریحی به عموم مردم ، به حفاظت ، آموزش و تحقیقات نیز علاقمند شد. تا سال 2010 ، این باغ وحش خانه ای در حدود 1280 درخت از 71 گونه و 1380 حیوان از 136 گونه شامل 996 پرنده از 82 گونه ، 49 خزندگان از 8 و 336 پستاندار از 45 گونه داشت. این باغ وحش توسط شرکت شهرداری لاهور از سال 1872 تا 1923 ، هنگامی که مدیریت به معاون کمیسر لاهور واگذار شد ، اداره می شد. مدیریت در سال 1962 به بخش توسعه دام و لبنیات و سپس در سال 1982 به بخش حیات وحش و پارک ها منتقل شد. بین تأسیس آن در سال 1872 و گردش مالی آن به بخش حیات وحش و پارک ها در سال 1982 پیشرفت بسیار کمی در باغ وحش صورت گرفت. از سال 1982 ، نمایشگاه ، چیدمان و محوطه سازی خود را به روز کرده و به یک سازمان خود تأمین مالی تبدیل شده است.

یک طرح جامع برنامه ریزی ، بهسازی و توسعه به مدت 18 ماه در 25 ژوئیه 2005 تصویب شد. این کار توسط “کمیته نگهداری باغ وحش” و با حمایت وزارت برنامه و توسعه دولت پنجاب انجام شد. این پروژه حدود 202.830 میلیون روپیه پاکستانی هزینه کرده است و هدف آن بهبود و اضافه شدن امکانات است. این مکان واقع در شرق ورودی اصلی باغ وحش است ، قدیمی ترین بخش باغ وحش است ، زیرا باغ وحش در سال 1872 به عنوان یک هواپیمای دریایی شروع به کار کرد. این خانه اکثر حیوانات اهلی باغ وحش و طوطی ها است. این منطقه از چهار ردیف قفس پرنده دو طرفه تشکیل شده است. که دارای گل مروارید ، قرقاول ، تخته سنگ ، کبوترانی با تاج غربی و گونه های مختلف طوطی از جمله ماکائو ، طوطی های خاکستری و مخروط ها هستند. در انتهای شرقی این بخش ردیف محوطه هایی قرار دارد که بسته ای از شغال های آسیایی ، لاک پشت های لاغری خردسالان و هوبارای آسیایی را در خود جای داده است. در نزدیکی یک محوطه کوچک قرار دارد ، یک بار در خانه به پوسته های صاف و مسطح ، مسکن لاک پشت های هلندی فلزی و کشویی گوش قرمز ، این محوطه همچنین به عنوان قلم نگهدار موقت برای تمساح های نوجوان باغ وحش عمل می کند.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک