کلیسای لا سئو بارسلون

معرفی کلیسای لا سئو بارسلون

شرح

کلیسای لا سئو بارسلون

بارسلونا با توجه به جاذبه‌ها و خصوصیات منحصربه فردش یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می‌رود. بارسلون ،  نامی است که با شنیدنش تصاویر فراوانی در ذهن شکل می‌گیرد، از کریستوف کلمب گرفته تا آثار باستانی، محله‌های قدیمی، گاوبازی و حتی فوتبال. این شهر مجموعه‌ای از تمام جاذبه های شهرهای مدیترانه‌ای است، جاذبه‌هایی چون  مکان‌های آرام، تابش لذت‌بخش آفتاب و غذاهای بی‌نظیر. بدون شک، سفر به بارسلون یکی از به‌یادماندنی‌ترین سفرها خواهد بود البته به یاد داشته باشید که بارسلونا مقصد ارزانی برای سفر نیست. در این مقاله شما را با یکی دیگر از جاذبه های بارسلون آشنا میکنیم و آن کلیسای لا سئو بارسلون میباشد.

ساخت کلیسا

کلیسا جامع لا سئو در قسمت مرکزی شهر بارسلونا قرار داشته و به سبک گوتیک ساخته شده است. ساخت و ساز این کلیسا از قرن سیزدهم شروع شده و تکمیل شدن آن چند سال طول کشیده است. اسم این کلیسا از سن یولالیا برگرفته شده و اسم رسمی آن نیز صلیب مقدس و سن یولالیا می باشد اما بین مردم و توریست های تور اروپا به اسم لا سئو دل سالوادور شناخته شده که به طور مختصر آن را لا سئو صدا می زنند.

این کلیسا در سال 2001 به خاطر معماری بسیار زیبا و ظاهر فوق العاده اش در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کلیسا جامع لا سئو بارسلونا چندین بار مورد بازسازی، مرمت و گسترش قرار گرفته و هم اکنون یکی از نمونه های بارز سبک های معماری رومی، گوتیک، باروک و مدجن می باشد. توریست ها و گردشگران تور اسپانیا در این کلیسا گنجینه ها و آثار هنری بسیار با ارزشی میتواند پیدا کند. کلیسا جامع لا سئو بارسلونا 93 متر طول و چهل متر عرض داشته و هرکدام از برج های هشت ضلعی آن که بین سال های 1386 و 1393 ساخته شده اند، پنجاه متر ارتفاع دارند. گنبد سالن اصلی این کلیسا نیز هفتاد متر ارتفاع دارد.

ویژگی های زیبا و منحصر به فرد کلیسا

میتوان در قسمت ورودی اصلی کلیسا نیز مجسمه های بسیار دید که همگی یادآور کلیساهای بزرگ فرانسوی هستند. در هنگام ورود به این کلیسا یک راهروی مرکزی خواهند دید که شامل پنجره های بزرگ شیشه ای و رنگارنگ هستند. تمامی این پنجره ها و راهروی آن قرن پانزدهمی می باشند. این راهرو دارای 28 ردیف صندلی می باشد. همینطور مقبره کنت رامون رنگئور اول به همراه همسرش نیز در آن قرار دارد. گروه کر نیز جایگاه در این کلیسا داشته که با نقش و نگارهای برجسته و زیبا تزئین شده اند. در اصل دلیل معروفیت این کلیسا راهروی سرپوشیده اش است که متعلق به قرن چهاردهم بوده و همینطور یک حیاط با ایوان ستون دار که به سبک گوتیک تزئین شده اند نیز در آن قرار دارند.

در حیاط این کلیسا گردشگران با سیزده غاز روبرو خواهند شد. این غازها نماینده یک سال زندگی سانتا یولالیای شهید بوده و همینطور گفته شده که یک دختر جوان در قرن چهارم میلادی به دلیل عقاید مذهبی که داشته تا حد مرگ شکنجه شده است. همینطور در این راهرو میتوان موزه ای کوچک که دارای آثار هنری بسیار با ارزش بوده را دید. این موزه مربوط به آیین نیایش کلیسا می باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط