شهر بندری گیرنه قبرس

شهر بندری گیرنه قبرس

شرح

شهر بندری گیرنه قبرس یکی از معروف‌ ترین شهرهای قبرس شمالی بشمار می رود. کیرنیا (Kyrenia) که با نام مشهورتری با نام گیرنه (Girne) بین گردشگران شناخته شده است. یک بندر پرجنب ‌وجوش از جمعیت توریست و افراد بومی که در نزدیکی نیکوزیا یعنی در ۳۰ کیلومتری آن قرار گرفته است. در کنار جذابیت‌های طبیعی مناظر زیبای کوه و دریای شهر گیرنه ، این بندر دارای امکان تاریخی و فرهنگی دیدنی زیادی نیزمی‌باشد. که تاریخ این شهر باستانی به اواخر جنگ تروژان باز میگردد. که این موارد بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

مراکز خرید شهر بندری گیرنه قبرس

گیرنه و نیز نیکوزیا حاوی بهترین گزینه های مرکز خرید در تمام قبرس شمالی می باشند. قیمت سوغاتی هایشان مناسب بوده و تنوع صنایع دستی قبرس فراوانی دارند. در قبرس شمالی فروشگاه ها معمولا توسط محلی ها یا ترکیه ای ها اداره می شود و مناسب هرگونه سلیقه ای می باشند.

ساعات کار فروشگاه های گیرنه در ماه های شلوغ و تابستان تاساعت 7 – 8 شب و حتی  در بعضی از مراکز بیشتر از آن ، باز می باشد. ولیکن توجه داشته باشید که در روزهای چهار شنبه ها و شنبه ها فروشگاه ها غالبا بعدازظهرها تعطیل هستند .همچنین یک شنبه ها بازار ساکت تر از همیشه می باشد، و در قبرس به عنوان روز کاری به حساب نمی آید. و قابل ذکر میباشد اکثر فروشگاه ها ساعات کاری بین ماه های اکتبر و آوریل کاهش می یابد و حدود ساعت 5 بعدازظهر تعطیل هستند.

رزرو آنلاین هتل ارزان ارمنستان

بدلیل اینکه قبرس شمالی هنوز توسط ترک ها اشغال شده، پول رایج آن پول ترکی لیر می باشد. ولیکن بسیاری از فروشگاه های گیرنه یورو ، پوند انگلیس و یا دلار آمریکا نیز می پذیرند. آخرین یافته‌های باستان‌شناسی، این منطقه زیستگاه و محل اسکان انسان‌ها در عصر حجر (3000 تا 5800 سال قبل از میلاد مسیح) بوده است . قلعه‌ی زیبایی از دوران بیزانس مشرف به این بندر کوچک قرار دارد .

پس‌زمینه‌ی منظره‌ی زیبای این بندر را یک شهر قدیمی تشکیل می‌دهد که خیابان‌های پیچ‌درپیچ و بناهایی از دوران عثمانی را دل خود جای داده است.

راه های رسیدن به شهر بندری گیرنه قبرس

برای رفتن به شهر بندری گیرنه قبرس باید از مینی‌بوس‌هایی استفاده کنید که از نیکوزیا حرکت می‌کنند. در سفر به این شهر ابتدا از قلعه و موزه ‌ی Shipwreck دیدن کنید. سپس برای تماشای موزه‌ی هنر بومی، مسیر بندر را بپیامید .میتوان از خیابان‌های باریک گذشت تا به کلیسای قدیمی Archangel Michael رسید. در این کلیسا نمادهای مذهبی مختلف از سراسر کلیساهای قبرس شمالی جمع‌آوری شده است را مشاهده خواهید کرد.

درجادۀ ضیا ریزکی در بخش مرکزی شهر بندری گیرنه قبرس یک مرکز خرید معروف اما کوچک وجود دارد، که دارای اجناسی از قبیل لباس های مخصوص ساحل، وسایل چرمی و لوازم غواصی که دربوتیک ها و سایر مغازه ها ارائه میشود را مشاهده میکنید. برای خرید صنایع محلی قبرس، قالیچه های رنگارنگ، صنایع هنری و سرامیک نیزمی توانید از Round Tower که در همان نزدیکی است خرید نمایید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک