موزه هنری بیگانه دوستانه اتریش

معرفی موزه هنری بیگانه دوستانه اتریش

شرح

موزه هنری بیگانه دوستانه اتریش

اتریش کشور کوچکی است اما نسبت به مساحت خود فرهنگ بسیار غنی ای دارد. از قرن 18 تا اوایل قرن بیستم ، محل زندگی بسیاری از مشهورترین هنرمندان و نوازندگان جهان بوده است، که باعث می شد تا بزرگانی مانند بتهوون، موتزارت و گوستاو کلیمت را بوجود آورد . اگر علاقه مند به موسیقی و هنر هستید از این کشور زیبا حتما دیدن کنیدمخصوصا موزه هنری بیگانه دوستانه اتریش . خوشبختانه بسیاری از این آثار بزرگ، و همچنین قطعاتی از قرن بیست و کمی جنبش هنر معاصر و جنبش اکشن گرایی، در حال حاضر در موزه های عالی کشور نمایش داده می شود.

غیر از هنرهای تجسمی، موزه های اتریش خانه ی بسیاری از مجموعه های تاریخی عظیم طبیعی و پورتال های جذاب قدیمی هستند. موزه Kunsthaus Graz یک موزه هنری است که به یک ساختار عجیب و غریب به نام “بیگانه دوستانه” مشهور است. این ساختمان به عنوان یک موزه هنر معاصر مناسب است. این موزه مجموعه ای دائمی ندارد، به طور مداوم در حال تغییراست و شامل ویترین تاسیسات، فیلم، رسانه های جدید و دیگر اشکال هنر معاصر است. بنیانگذاران موزه در وب سایت اعلام کرده اند که موزه را “موزه ی ابزارهای ارتباطات هنری” می نامد – این موزه همیشه در حال تغییر و کاملا متفاوت است.

ساخت موزه

این موزه مدرن در سال 2003 و در زمانی که گراس به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا خدمت کرده بود ، ساخته شده است ، افتخاری دوست داشتنی که هر ساله به یک شهر مختلف اروپایی اهدا می شود. طراحان به جای نصب جعبه پرحرفه دیگر در میان ساختمانهای زیبا و پیری شهر ، طرحی کاملاً برعکس را طی کردند و جلوه ای اصیل تر و ارگانیک تر به این ساختمان بخشیدند.

همچنین می تواند کاملاً غیر دنیایی به نظر برسد. شکل پیازدار و شفت های چراغانی که از بالای سازه بیرون زده می شود و باعث می شود که مانند قلب هیولا فلزی به نظر برسد. سطح درخشان این موزه همچنین با نزدیک به 1000 حلقه فلورسنت تعبیه شده است که می توان الگوهایی ایجاد کرد و این ساختمان را در شب دیدنی تر و عجیب تر جلوه می دهد. بخش اعظم قدرت سازه توسط پنل های خورشیدی در سقف درخشان ساختمان جذب می شود ، بنابراین تقریباً به نظر می رسد که مانند یک موجود زنده واقعی انرژی می گیرد.

این ساختمان بازیگوش توسط معماران سر پیتر کوک و کالین فورنیر طراحی شده است. اگرچه این موزه قطعاً در بین سایر ساختمانهای یکنواخت تاریخی گراس قرار دارد ، اما اکنون یکی از نقاط دیدنی محبوب این شهر محسوب می شود ، و ارزش این را دارد که بازدید کنید چه طرفدار هنر باشید یا فقط به دنبال این هستید که ببینید چه نقره غول پیکر به نظر می رسد
 

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک