میدان مردکا کوالالامپور

معرفی میدان مردکا کوالالامپور

شرح

میدان مردکا کوالالامپور | Merdeka Square, Kuala Lumpur

میدان مِردکا یا به زبان محلی داتاران مِردِکا بدون شک یکی از شناخته شده ترین مشخصه های شهر کوالالامپور می باشد که در رو به روی ساختمان سلطان عبد الصمد، دبیرخانه پیشین دولت استعماری انگلیس قرار دارد.  میدان مردکا قلب کوالالامپور است. همچنین در رو به رویش رویال سلانگور کلاب و در شمالش کلیسای سینت مری که یکی از قدیمی ترین کلیساهای فرقه انگلیکان در مالزیست، واقع شده اند.

میدان مردکا که به معنی میدان استقلال می باشد در گذشته، سِلانگور کلاب پِدانگ یا همان پدانگ بود که از آن به عنوان زمین کریکت سلانگور کلاب (رویال سلانگور امروزی) استفاده می شد. دقیقاً در همین جا بود که برای اولین بار در نیمه شب سی و یکم آگوست سال 1957 پرچم دولت استعماری انگلیس به پایین کشیده شد و پرچم مالزی برافراشته گشت. از آن پس میدان مردکا محلی برای برگزاری رژه روز ملیست.

همچنین بلندترین میله پرچم جهان به ارتفاع حدوداً یک کیلومتر در این میدان قرار دارد و پرچم مالزی را به احتزاز در آورده است که خود یکی از جاذبه های دیدنی شهر کوالالامپور می باشد و سالانه گردشگران زیادی را برای تماشا به طرف خومی کشاند.

موزه تاریخ ملی

 در سمت چپ میله پرچم ، موزه تاریخ ملی قرار دارد . این موزه درهای خود را در سال ۱۹۶۶ به عنوان موزه تاریخ ملی باز کرد و بازدید کنندگان را قادر به کشف تعداد زیادی از میراث تاریخی مالزی از طریق نمایشگاه دائمی نمود. مجموعه ای موثری از آثار باستانی در این موزه نگهداری می شود که جنبه های مختلف از تاریخ طبیعی مالزی از گذشته باستان تا به امروز در اینجا وجود دارد.
این مجموعه همچنین شامل ماسه سنگ دگرگونی ۵۲۰ میلیون ساله، سکه طلا هشت طرفه که قدمت آن به قرن ۱۵ برمی گردد ، است.

وقایع عمومی مختلف از جمله کنسرت در فضای باز در میدان اتفاق می‌افتد، که همچنین آن نقطه شروع و پایان برای مسابقات ماراتن در اطراف شهر است. بدون هیچ گونه شکی زیبا ترین ساختمان در میدان مردکا، ، ساختمان سلطان عبدالصمد است. ساختمان سلطان عبدالصمد در سال ۱۸۹۷ ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است. این ساختمان منحصر به فرد دارای یک برج ساعت ۴۱ متری بیگ بن است که این ساختمان در اصل به عنوان مرکز چندین اداره دولتی به شمار می رفت و برای چندین دهه مورد استفاده دادگاه عالی و دیوان عالی بود تا اینکه پس از احداث شهر اداری پوتراجایا و انتقال این دادگاه ها به کاخ دادگستری در آنجا ، این میدان برای بازدید گردشگران به یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور تبدیل شد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک