رود کارپوکا سن پترزبورگ

آشنایی با رود کارپوکا سن پترزبورگ

شرح

رود کارپوکا سن پترزبورگ

رود کارپوکا سن پترزبورگ یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که جزایر پتروگرادسکی (Petrogradsky) و آپتکارسکی (Aptekarsky) را از یکدیگر جدا می‌کند.نام این رود به سال‌های اولیه تاسیس شهر باز می‌گردد که تلفظ نادرستی از کلمه فنلاندی کورپیوکی (Korpiyoki) به معنی رودی در جنگل در میان مردم رواج یافته بود.

این رود از میان صومعه‌ی سنت جان ریلا (John of Rila Convent) و باغ گیاه‌شناسی سن‌پترزبورگ می‌گذرد که یکی از جذاب‌ترین مناظر را در سواحل آن خلق می‌کنند.از روی این رود هفت پل می‌گذرند و آپتکارسکی و سیلین (Silin) قدیمی‌ترین آن‌ها هستند. ایستگاه متروی پتروگرادسکایا (Petrogradskaya) در نزدیکی این رود قرار دارد.

طراحی بناهایی در اطراف رود کارپوکا سن پترزبورگ

در آغاز قرن هجدهم، عمارت چوبی فئوفان پروکوپوویچ در ساحل سمت چپ رودخانه قرار داشت. پروکوپویچ اسقف پرنفوذ روسی، در زمان پترکبیر بود که به تزار در ایجاد اصلاحات در کلیسای ارتودکس کمک کرد.او که جهل و خرافات را خطرناک‌ترین شیطان‌ها می‌دانست، در منزل خود مدرسه‌ای برای یتیمان ساخت. در سال ۱۸۳۵ این خانه به بیمارستان سنت پتر و پل و سرانجام به دانشگاه دولتی پزشکی سن‌پترزبورگ تبدیل شد.

بنای بتونی منحنی شکلی در خاکریزهای کارپوکا، به‌عنوان اولین ساختمان مسکونی در زمان شوروی شناخته می‌شود. بهترین معماران شوروی این ساختمان را با مصالح درجه‌ی یک برای نخبگان بلشویک‌ها بنا کردند که هنوز همگان را به تحسین وا می‌دارد.

 بناهای زیبایی در امتداد کارپوکا به چشم می‌خورند؛ از میان آن‌ها، می‌توان از صومعه سنت جان ریلا نام برد که کشیش سنت جان کرونستاد در سال ۱۹۰۰ آن را بنا کرد.سبک زیبای نئوبیزانسی آن توسط نیکلای نیکونوف، معمار کلیسا، طراحی شده است. آرامگاه سنت جان در همین مکان قرار دارد و سال‌ها است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به‌ اینجا می‌کشاند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط