دره کوکورا در کلمبیا

معرفی دره کوکورا در کلمبیا

شرح

دره کوکورا در کلمبیا

دره کوکورا دره ای است که در بخش Quind ofo در کشور کلمبیا قرار دارد. در قسمت مركزی كوه هاي آند واقع شده است. کوکورا نام یک شاهزاده خانم کلمبیایی ، دختر رئیس محلی آکیما بود و به معنای “ستاره آب” است.این دره بخشی از پارک طبیعی لوس نوادوس است که در سال 1985 توسط دولت کلمبیا در پارک ملی  گنجانیده شده است. این مکان اصلی درخت و نماد ملی کلمبیا ، کف موم Quindío است. به عنوان طیف گسترده ای از گیاهان و جانوران دیگرکه همه آنها تحت عنوان وضعیت ملی پارک محافظت می شوند.

دره کوکورا ، دره ای است که از قسمت فوقانی رودخانه Quindío ، رودخانه اصلی بخش Quindío ، در ارتفاعی بین 1800 و 2400 متر واقع شده است. این دره تقریباً در24 کیلومتری شمال شرقی پایتخت دپارتمان ارمنستان واقع شده است و از طریق خاموش شدن از بزرگراه ارمنستان – پریرا ، که از طریق بوکیا به سمت شهر سالنتو عبور می کند ، دسترسی دارید. وسایل نقلیه 11 کیلومتر دورتر از دره حرکت می کنند واگر شما میخواهید ، مجموعه ای از کمپ ها و رستوران ها و سایر قسمت های دره را دیدن کنید باید با پیاده روی مسیرها یا اسب سواری این کار را انجام دهید.

دره کوکورا بخشی از یک پارک ملی بزرگتر یعنی پارک طبیعی لس نوادوس است. این پارک به مساحت 58000 هکتار در مجموع ،  از جمله قسمت شمال شرقی کویندا را شامل می شود.برای جلوگیری از بهره برداری از نخل موم و تهدید در برابر گونه های بومی وابسته به کف دست ، عمدتا به دلیل جشن های نخل یکشنبه ، دولت بلیساریو بتانچور ایجاد پناهگاه حیات وحش و حفظ نخل موم را به عنوان ملی پیشنهاد داد.

آب و هوا

دره کوکورا به دلیل ارتفاع از آب و هوای معتدل خود ، مشخص می شود. وزش باد شدید چشمه اقیانوس آرام توسط کوه های آندها متوقف می شود و محیطی مرطوب را برای رشد جنگل ابر در ارتفاعات بالاتر ایجاد می کند: تقریباً هر روز باران می بارد. دما حتی در مدت یک روز به طرز چشمگیری تغییر می کند. میانگین دمای سالانه 15 درجه سانتیگراد ، با حداکثر 25 درجه و حداقل 12 درجه سانتیگراد است.

بازدید از این دره

دره کوکورا یک مکان توریستی بسیار محبوب در کلمبیا است. اکثر بازدید کنندگان روزانه از سالنتو بازدید می کنند ، یا برای فرصت های گسترده کمپینگ و پیاده روی در دره و پارک ملی می آیند. سایر فعالیتهای رایج شامل تماشای پرندگان ، دوچرخه سواری در کوهستان ، اسب سواری ، قایقرانی ، پرواز منظره و شنا در رودخانه ها است. رستورانهای محلی به روش های مختلفی در پخت و پز ماهی قزل آلا با آب شیرین محلی که به طور عمده پخته شده و در انواع بیدهای دارای پاتکون پخته شده و سرو می شوند ، تخصص دارند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک