معرفی بازار کجتیا کوماسی

معرفی بازار کجتیا کوماسی

شرح

بازار کجتیا کوماسی

بازار کجتیا یک بازار آزاد در شهر کوماسی، پایتخت آشانتی است. بازار مرکزی کوماسی در شمال شرقی جنگل های بارانی آشانتی در شبه جزیره آشانتیلند قرار دارد. کوماسی تقریباً 300 مایل از شمال استوا و 100 مایل از شمال خلیج گینه است. کوماسی به دلیل داشتن گونه های بسیار زیبا از گل و گیاه ، به عنوان “شهر باغ” یا “ضربان قلب” از اشانتی و شبه جزیره اشانتیلند شناخته می شود. بازار کجتیا بزرگترین بازار واحد در غرب آفریقا یا همان غنا است. این مرکز بیش از 10،000 فروشگاه و غرفه دارد.

درست در قلب کوماسی یکی از بزرگترین بازارهای هوای آزاد آفریقای غربی است. این مرکز با مرکز فرهنگی کوماسی از شمال و با شمال غربی توسط بیمارستان آموزشی Komfo Anokye هم مرز است. قسمت جنوبی بازار کجتیا با Adum ، مرکز تجاری cty ، مرزی تشکیل می دهد. تقریباً هر آنچه را که شخصی بخواهد از یک بازار خریداری کند را می توان در بازار مرکزی کوماسی یافت.

بازار کجتیا از جواهرات طلا و جواهرات الماس ساخته شده توسط Ashantis ، مواد غذایی ، پارچه های پوشاک و کفش Ashanti kente ساخته شده توسط Printex ، ادویه جات ترشی جات ، غلات و لوازم آرایش است. اگر شخصی با شخصی در حال مسافرت است ، لازم است که در نزدیکی خود بمانید زیرا از دست دادن یکدیگر و گم شدنتان بسیار آسان است. بازار کجتیا مکان بسیار خوبی برای خرید پارچه هایی از جمله لباس کنته مردم آشانتی است و دیدن یک بازار بزرگ کجتیا ، پر از فشار و شلوغی روزمره است.

توسعه مجدد کجتیا

مرحله اول توسعه مجدد کجتیا در سال 2014 با هزینه 259،425،000 دلار آمریکا انجام شد و به اتمام رسیده است. با تکمیل بازار ، 6500 فروشگاه اجاره ای تجاری ، 5،400 فروشگاه بسته ، 800 کیوسک ، 50 رستوران ، 40 فروشگاه دامی ، 210 مکان ماهی و قصاب ماهی و امکانات جامعه 1800 متر مربع خواهد داشت. و تخمین زده می شود مساحت 172197 متر مربع را در برگیرد. ترافیک عظیم انسانی و وسایل نقلیه در داخل و اطراف بازار کوماسی مدیریت و اجرای قانون آن را بسیار دشوار می کند. روش های مختلفی برای اطمینان از صلح و نظم در منطقه بکار گرفته می شود که شامل تشکیل یک گروه نگهبان شهری است.

اعضای این گروه به عنوان مرجع اجرای قانون بازار کجتیا عمل می کنند. آنها وظایف اصلی راهنمایی و رانندگی ، فعالیت های ضد حریش و غیره را بر عهده دارند. در سال 2010 ، مجمع متروپولیتن کوماسی از طریق مدیران بازار Freko FD Ltd دوربین های مداربسته را در بازار ،  با هدف تقویت امنیت در ایستگاه نصب کرد. انتظار می رود این اقدام بر روی hoodlums ، که تجارت خود را در مناطقی از جمله بازار مرکزی کوماسی ، PZ-Adum ، باغ های جانورشناسی و مناطق اطراف آن انجام می دهند ، متوقف شود.

آتش ، ویرانگر بازار کجتیا

وقوع آتش سوزی در طول تاریخ ، ویرانگر اصلی بازار کجتیا بوده است. بازار کجتیا شیوع بسیاری داشته است که منجر به تخریب فروشگاه ها ، غرفه ها و کالاهای آنها شده است. تخریب در بیشتر موارد به چندین میلیون سرو تبدیل می شود.در سال 19 سپتامبر 2001 ، هنگامی که یک تگرگ شعله آتش بیش از 150 فروشگاه در بازار قدیمی کجتیا را آتش زد ، یک شیوع رخ داد. این امر با مداخله سازمان آتش نشانی شهر کوماسی برای جلوگیری از گسترش آتش سوزی در فروشگاه های دیگر صورت گرفت. هزینه اقلام تخریب شده به آسانی ارزیابی نشده است. علت این امر به اتصالات الکتریکی غیرقانونی است که توسط کارگران یک توسعه دهنده خصوصی انجام می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک