نکات سفر به آنتالیا

قبل از سفر آنتالیا این نکات را بدانید

شرح

نکات سفر به آنتالیا | زمانی که قصد سفر به شهر یا کشوری را دارید ، باید قبل از سفر خود در خصوص مقصد اطلاعاتی داشته باشید تا در طول سفر به مشکل نخورید و سفر خوب و خاطره انگیزی داشته باشید . در این مقاله ما سعی داریم تا شمارا با نکات و قوانین شهر آنتالیا آشنا کنیم .

آنتالیا به عنوان مقصد پر گردشگر ترکیه ، سالیانه مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند . نزدیک بودن آنتالیا به دریای مدیترانه ، سواحل زیبا و فوق العاده ای به این شهر هدیه داده است . با آژانس ایلیا گشت همراه باشید تا با نکات سفر به آنتالیا آشنا شوید .

آنتالیا

استفاده از تلفن همراه در آنتالیا

استفاده از تلفن همراه در آنتالیا راحت است و آنتن دهی خوبی دارد . هزینه های تماس نسبتا بالا می باشد اما اگر رومینگ داشته باشید با خیالت راحت می توانید تماس داشته باشید . بهترین پیشنهاد برای مسافران ، خرید سیم کارت ترکیه است .

سیم کاتر ترکیه

شماره تلفن های اضطراری ترکیه

اطلاعات تماس های ضروری هر کشوری بسیار مهم است . پس قبل از سفر خود به ترکیه تلفن های ضروری را همراه خود داشته باشید .

پلیس : 115

اورژانس : 112

آتش نشانی : 110

تماس ضروری ترکیه

در آنتالیا چطور لباس بپوشیم ؟

پوشش در آنتالیا مهم نیس چون یک شهر مذهبی نمی باشد اما اگر قصد دیدن از جاذبه های مذهبی را دارید سعی کنید لباس پوشیده تن کنید یا اگر همراه خود نداشتید ، اطراف اماکن مذهبی لباس های رایگان در اختیار مسافران قرار می دهند .

پوشش در آنتالیا

سفر به این شهر در ماه رمضان

سفر به آنتالیا در ماه رمضان هیچ موردی ندارد و شما در خیابان ها می توانید آب یا غذا بخورید . اما به دلیل عرف و عقیده در این ماه و همچنین مسلمانانی که در انجا زندگی می کنند اینکار را انجام ندهید بهتر است . رستوران هایی که نمای زیادی در سطح شهر ندارند در این ماه فعالیت  می کنند و به مسافران سرویس می دهند .

ماه رمضان در آنتالیا

آب شیر در شهر به چه صورت است ؟

آب آشامیدنی در آنتالیا سالم و تمیز می باشد و در سطح شهر مسافران نگران آب آشامیدنی نباشد و نیازی نیس شما آب معدنی خریداری کنید . آب شیر شهر دارای کلر زیاد و PH و کاملا بهداشتی می باشد .

آب آشامیدنی

اینجا سرزمین قهوه است

به دلیل شرایط آب و هوای ترکیه کشت قهوه در این کشور انجام نمی شود اما قهوه ی ترک بسیار معروف است . طرز درست کردن قهوه و شیوه سرو آن باعث شده که قهوه ترک به شهرت برسد . قهوه هر چقدر بیشتر کف کند خوشمزه تر است و به کف روی آن را «کوپوک» می گویند . در کافه های لوکس قهوه را در ظروف مسی ، برنج یا سفالی تهیه می کنند که به این ظروف CEZVE می گویند .

قهوه ترک

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط