سفر به ترکیه

قبل از سفر به ترکیه این نکات را بدانید

شرح

اطلاعات سفر به ترکیه

 استانبول پایتخت‌ اروپایی که یک کشور زیبا و ماجراجویی بحساب میآید . ترکیه از نظیر کشورهای دیگر گردشگران زیادی را جلب خود میکند . اگر تاکنون به ترکیه  رفته باشین کرده باشین شاهد محسنات زیادی شده
این که از نظیر : مقاصدی بی نظیر برای گشت ‌وگذار، مردمان مهمان نواز ، سر آشپزهای آموزش دیده که هر توریستی را مجذوب خود میکند . برای سفر به ترکیه حداقل باید به مدت 5 روز اقامت داشت تا از نقاط این شهر باستانی لذت و نتیجه کامل را برد . مطمین باشید اگر با برنامه ریزی خوب به شهر استانبول بروید با هزینه کم لذت بسیاری خواهید برد . در ادامه مطالب  با ایلیاگشت همراه باشین .

اطلاعات سفر به ترکیه

اقامت در استانبول

هرگونه اقامت در هتل با حداقل امکان قیمت در ترکیه وجود دارد ، فقط باید توجه داشته باشین با هزینه کم هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید چون سایتهای مختلفی در این زمینه فعالیت میکنند . اکثر لوکیشن هتلهای ترکیه به تمام مراکز تفریحی و گردشگری و انواع رستوران ها دسترسی دارند و با موقعیت جغرافیایی این کشو از سه طرف به دریا راه دارد و مناسب برای سفر در هر فصلی به شهر ترکیه جذاب و دیدنی است .

اقامت در ترکیه

مکان های دیدنی ترکیه

کلیسای ( ایا صوفیه ) با ارتفاع گنبد بزرگ از سطح زمین به دستور امپراطوری استانبول تبدیل به مسجد شد ، و به دلیل شگفتی زیاد نقش و نگارهای دیواره و سقف این کلیسا را پوشانده و از کلماتی مثل : الله ، محمد ، علی … جایگزین کردند . شهر ترکیه به قدری بزرگ است که  برای صرف دیدن مکانهای تاریخی و جاذبه های گردشگری برای یک روز وقت کم میارید که بطور مثال : بازار بزرگ استانبول ، برج گالاتا و تماشای غروب آفتاب در اسکوداراز قبیل جاهای دیدنی است .

مکان های تاریخی ترکیه

خرید و غدا خوردن استانبول

یکی از لذت های سفر به ترکیه خرید کردن و رفتن به رستوران های شیک و چایخانه‌ها و کافی شاپ های معروف به باقلوای سنتی ترکیه است . چند نکته درهنگام خرید خوب است بدانید از گرفتن تخفیف و چانه زدن به هیچ عنوان استفاده نکنید که حرفشان یک کلام است و از تنوع کالاها مخصوصا در فروشگاهای برند انتخابی درجه یک داشته باشید . همینطور نکاتی در مورد رستوران های ترکیه نیاز به مقاله ایی جدا دارد تنوع غذاهای ترکی ، کباب لقمه و باقلوا با بستنی در میدان تقسیم و خیابان استقلال وجود دارد . 

رستوران های ترکیه

چه فصلی به استانبول برویم؟

کشور زیبای ترکیه  در هر فصلی تجربه ی فراموش نشدنی خودش را دارد . مثلا در زمستان کمتر کسی به فکر سفر به استانبول افتاده ، چرا که میتوان با تفریحات و سرگرمی های بسیاری مشغول شد که پیشنهاد میشود از حمام ترکی و ماساژ و پیست اسکی حتما استفاده کنید و همانطور در فصل تعطیلات تابستان گردش در سواحل باور نکردنی و آفتاب سواحل و همچنین در ایام خاص از تخفیفات اجناس به خوبی بهره ببرید . 

فصل سفر به ترکیه

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط