قبل از سفر به آلمان بدانید

شرح

سفر به آلمان

برای درسفر به کشور آلمان اطلاعات درباره شهرها و مراکز گردشگری، حتما باید اطلاعاتی درباره مورد سیستم حمل و نقل، محل اقامت، ساعات کاری، رانندگی، موارد اورژانسی، غذا خوردن در رستوران‌ و برخی نکات مهم داشته باشید. برای داشتن سفری خاطره انگیز در آلمان  باید بدانید چه مواردی در این کشور با بقیه کشورها تفاوت می‌کند. تا بتوانید بهترین برنامه سفر را برای سفر داشته باشید. در این مقاله شما نکات مهم رایاداور می‌شویم.

شهرها و مراکز گردشگری

سفر در آلمان با ماشین

اکثر آلمانی‌ها رانندگی را دوست دارند. رانندگی در آلمان می‌تواند خیلی جالب و یا حتی خیلی بد باشد. رانندگی خوب بستگی به ترافیک دارد. رانندگان در آلمان حتما باید مانند بیشتر کشورها گواهینامه  معتبرهمراه خود داشته باشند. بیمه شخص ثالث و اسناد خودرو نیز باید حتماً موقع رانندگی همراه راننده  باشد. اجاره خودرو در آلمان روند سهل و آسانی دارد. این کار را در ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌های بین‌المللی انجام دهید.

سفر در آلمان با ماشین

سفربا قطار

آلمان یک شبکه مهندسی شده  خطوط ریلی را برای مردم تهیه کرده و شما می‌توانید با قطار به هر نقطعه ای که خواستید سفر کنید. سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور واقعا دقیق و بی نقص عمل می‌کند. اگر مقصد شما هیچگونه ایستگاه قطاری نداشت می‌توانید از سرویس های اتوبوسرانی استفاده کنید.در این کشور سیستم قطارها منطقه‌ای می باشد. و این سیستم نیز شهرهای کوچک ‌و شهرک‌ها را به هم متصل می‌کنند و قطارهای مسافت‌های طولانی، شهرهای بزرگ را به هم وصل می‌کنند.

سفربا قطار

ساعات کاری در آلمان

ساعت کاری  این کشور از ۸ صبح تا ۸ شب بود. البته کمتر مغازه‌ای این کار را می‌کند. ساعت کاری مغازه‌ها در آلمان کمی متفاوت است.  دکه‌های روزنامه فروشی و نان فروشی‌ها  از همه زودتر شروع به کار می‌کنند. سوپر مارکت‌ها تقریبا از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب باز هستند. بعضی از دیپارتمانها از ساعت ۹ الی ۸ کار می‌کنند و مغازه‌های کوچکتر از ساعت ۶ تعطیل می کنند. اما امروزه بسیاری از فروشگاه‌ها به صورت شبانه روزی در کل هفته باز باشند.

ساعات کاری در آلمان

مغازه‌ها در روز یکشنبه و تعطیلات عمومی در کل کشور آلمان بسته هستند بجز نان فروشی‌ها که معمولاً در یکشنبه‌ها 4 ساعت کار می‌کنند درمنطقه های  توریستی، فروشگاه های  سوغاتی در روزهای یکشنبه فعالیت می‌کنند و پمپ بنزین‌ها که در این روز بازهستند.

اقامتگاه در آلمان

 درسفر به آلمان تجربه گذراندن چند شب اقامت در هتل‌های اروپایی که فقط در فیلم‌ها دیده‌اید را تجربه کنید. خوابیدن در یک معماری قرن سیزدهمی تجربه خاصی برای شما به همراه خواهد داشت. یک نکته ای که مسافر در بازدید از آلمان می بیند و تعجب می‌کنند، تخت‌های دو نفره هتل های این کشور است.

اقامتگاه در آلمان

بر خلاف بسیاری از کشورها ، تخت های دبل درکشور آلمان ازدو تخت یک نفره به هم چسبیده شده تشکیل شده‌ است.درهتل های آلمان وسایل بهداشتی مانند صابون، شامپو یا سشوارپیدا نمیکنید و لازم است همراه خود این وسایل را داشته باشید.

رستوران ها وغذا خوردن در آلمان

تعداد رستوران‌ها در آلمان بسیار زیاد است غذاهای آلمانی انگیزه خوبی برای سفر به این کشور می باشد. اگر دنبال یک غذای معمولی و ساده آلمانی هستید یا می‌خواهید در رستوران‌های شیک‌تری غذا بخورید، بهترین پیشنهاد ها مقابل روی شما هستند. مهاجران دراین کشور به تنوع غذایی آن کمک قابل به سزایی کرده‌اند. رستوران‌های ایتالیایی، ترکی، یونانی، و آسیایی ازجمله  این تنوع‌های غذایی به شمار می‌روند.

رستوران ها وغذا خوردن در آلمان

موارد اورژانسی

برای تماس با پلیس، آمبولانس و آتش نشانی کافیست با شماره 112 تماس بگیرید. در موقعیت‌های تهدیدآمیزو خطرناک  یا بعد از تصادف این شماره را گرفته تا با اپراتور عمومی امنیت صحبت کنید تا به سرعت نیاز شما را به خدماتی که نیاز دارید برآورده کنند. گر شما با مشکل سلامتی کوچک روبه‌ رو شدید می‌توانید به داروخانه رفته یا مسکن تهیه کنید. در صورت سرماخوردگی نیز داروهایی را می‌توانید تهیه کرده واستفاده نمایید. خدمات پزشکی وسلامتی در آلمان به طورقابل قبولی خوب است اما  کمی گران می باشد.

موارد اورژانسی

موقعیت هتل