قبل از سفر به آلمان بدانید!

شرح

قبل از سفر به آلمان ، حتما باید اطلاعاتی درباره مورد مراکز گردشگری ، تفریحی ، تاریخی و مراکز خرید و  سیستم حمل و نقل، محل اقامت، ساعات کاری، قوانین رانندگی، موارد اورژانسی، غذا خوردن در رستوران‌ و آب و هوای و برخی نکات مهم دیگر را مطالعه کرده و بدانید . برای داشتن سفری خاطره انگیز در آلمان ، باید بدانید چه مواردی در این کشور با بقیه کشورها تفاوت دارد. تا بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای سفر داشته باشید. در این مقاله شما را با نکات مهم برای سفر به آلمان آشنا خواهیم کرد.

نکات سفر به آلمان

سفر به آلمان با ماشین

اکثر آلمانی‌ها رانندگی را دوست دارند. رانندگی در آلمان می‌تواند خیلی هیجان انگیز و یا حتی خیلی بد باشد. رانندگی خوب بستگی به ترافیک دارد. رانندگان در آلمان حتما باید مانند بیشتر کشورها گواهینامه  معتبرهمراه خود داشته باشند. بیمه شخص ثالث و اسناد خودرو نیز باید حتماً موقع رانندگی همراه راننده  باشد. اجاره خودرو در آلمان روند رایج و آسانی دارد. این کار را در ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌های بین‌المللی انجام دهید. نگران نباشید با توجه به قوانین رانندگی خوب این کشور و شهروندان متعقد آن ، سفر با ماشین در این کشور بسیار لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود.

سفر به آلمان با ماشین

اقامتی خوش در بهترین هتل های ارمنستان

سفربه آلمان با قطار های شهری

آلمان یک شبکه مهندسی شده  خطوط ریلی را برای مردم تهیه کرده و شما می‌توانید با قطار به هر نقطعه ای که خواستید سفر کنید. سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور واقعا دقیق و بی نقص عمل می‌کند. اگر مقصد شما هیچگونه ایستگاه قطاری نداشت می‌توانید از سرویس های اتوبوسرانی استفاده کنید.در این کشور سیستم قطارها منطقه‌ای می باشد. و این سیستم نیز شهرهای کوچک ‌و شهرک‌ها را به هم متصل می‌کنند و قطارهای مسافت‌های طولانی، شهرهای بزرگ را به هم وصل می‌کنند.

سفر به آلمان با قطار شهری

آشنایی با ساعات کاری آلمان

ساعت اداری  این کشور از ۸ صبح تا ۸ شب بود. البته کمتر مغازه‌ای این کار را می‌کند. ساعت کاری مغازه‌ها در آلمان کمی متفاوت است.  دکه‌های روزنامه فروشی و نان فروشی‌ها  از همه زودتر شروع به کار می‌کنند. سوپر مارکت‌ها تقریبا از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب باز هستند. بعضی از دیپارتمانها از ساعت ۹ الی ۸ کار می‌کنند و مغازه‌های کوچکتر از ساعت ۶ تعطیل می کنند. اما امروزه بسیاری از فروشگاه‌ها به صورت شبانه روزی در کل هفته باز باشند.

مغازه‌ها در روز یکشنبه و تعطیلات عمومی در کل کشور آلمان بسته هستند بجز نان فروشی‌ها که معمولاً در یکشنبه‌ها 4 ساعت کار می‌کنند درمنطقه های  توریستی، فروشگاه های  سوغاتی در روزهای یکشنبه فعالیت می‌کنند و پمپ بنزین‌ها که در این روز باز هستند.

ساعت کاری آلمان

رزو هتل و محل اقامت قبل از سفر به آلمان

 درسفر به آلمان تجربه گذراندن چند شب در هتل‌های لوکس اروپایی که فقط در فیلم‌ها دیده‌اید را تجربه کنید. خوابیدن در یک معماری قرن سیزدهمی تجربه خاصی برای شما به همراه خواهد داشت. یک نکته ای که مسافر در بازدید از آلمان می بیند و تعجب می‌کنند، تخت‌های دو نفره هتل های این کشور است.

اطلاع از قیمت بلیط هواپیما ارمنستان

بر خلاف بسیاری از کشورها ، تخت های دوبل درکشور آلمان ازدو تخت یک نفره به هم چسبیده شده تشکیل شده‌ است.درهتل های آلمان وسایل بهداشتی مانند صابون، شامپو یا سشوارپیدا نمیکنید و لازم است همراه خود این وسایل را داشته باشید.

رزرو هتل قبل از سفر به آلمان

شناخت رستوران ها و کافی شاپ های معروف برای سفر به آلمان

تعداد رستوران‌ها در آلمان بسیار زیاد است غذاهای آلمانی انگیزه خوبی برای سفر به این کشور می باشد. اگر دنبال یک غذای معمولی و ساده آلمانی هستید یا می‌خواهید در رستوران‌های شیک‌تری غذا بخورید، بهترین پیشنهاد ها مقابل روی شما هستند. مهاجران دراین کشور به تنوع غذایی آن کمک قابل به سزایی کرده‌اند. رستوران‌های ایتالیایی، ترکی، یونانی، و آسیایی ازجمله  این تنوع‌های غذایی به شمار می‌روند.

ساخت رستوران و کافی شاپ های معروف برای سفر به آلمان

دانستن موارد اورژانسی در آلمان

برای تماس با پلیس، آمبولانس و آتش نشانی کافیست با شماره 112 تماس بگیرید. در موقعیت‌های تهدیدآمیزو خطرناک  یا بعد از تصادف این شماره را گرفته تا با اپراتور عمومی امنیت صحبت کنید تا به سرعت نیاز شما را به خدماتی که نیاز دارید برآورده کنند. گر شما با مشکل سلامتی کوچک روبه‌ رو شدید می‌توانید به داروخانه رفته یا مسکن تهیه کنید. در صورت سرماخوردگی نیز داروهایی را می‌توانید تهیه کرده واستفاده نمایید. خدمات پزشکی وسلامتی در آلمان به طورقابل قبولی خوب است اما  کمی گران می باشد.

موارد اورژانسی در آلمان

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برلین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک