پارک ملی خاو سوک تایلند

پارک ملی خاو سوک تایلند

شرح

کشور توریستی و زیبای تایلند با داشتن جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوان، توانسته نظر گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کند. در مجموع می توان 5 پارک ملی در اطراف پوکت را نام برد که برای کسانی که به این شهر سفر می کنند می تواند بهترین مقصد و جاذبه گردشگری باشد. در هر یک از پارک های ملی نزدیک پوکت می توانید خاطره های مجزا و به یاد ماندنی بسیاری برای خود و همراهانتان بسازید. یکی از معروف ترین تفریحات این کشور، پارک ملی خاو سوک است.

پارک ملی خاو سوک در استان سورات تانی تایلند واقع شده است. این پارک جنگلی از جمله سرمایه های ملی کشور تایلند محسوب شده و دارای مساحتی در حدود 739 کیلو متر مربع می باشد. اغلب گردشگرانی که با تور تایلند به این کشور سفر می کنند، یک روز از سفر خود را به طبیعت گردی در آن می پردازند.

جاذبه های دیدنی تایلند

بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر به تایلند سفر کردید حتما یک روز را در پارک ملی خائو سوک سپری کرده و از مناظر زیبا و حیرت انگیز آن بهره مند شوید. پارک خائو سوک یکی از قدیمی ترین جنگل ها و مراتع تایلند را در خود جای داده و دارای منابع طبیعی زیبا و تماشایی همچون کوه ها و صخره های آهکی، دریاچه های عمیق، آبشار های مرتفع و سرسبزی بی پایان می باشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

گردشگران تایلند علاوه بر تماشا و لذت بردن از مناظر دیدنی آن می توانند به تفریحات مهیج بسیاری مثل بازی با فیل ها در طبیعت، قایق سواری در رودخانه سوک، پیاده روی در غار های پر از خفاش و مخوف و همچنین کوه نوردی در آن بپردازند.

حیات وحش پارک ملی خاو سوک

نکته جالب دیگر درباره پارک اسرار آمیز خائو سوک این است که در آن انواع گونه های گیاهی و جانوری زندگی می کنند و باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن بین گردشگران پوکت شده است. از جمله جانورانی که در این پارک زیست می کنند می توان به گربه های وحشی، خوک های خرطوم دراز، گوزن، فیل، گراز و صد ها گنونه پرنده اشاره کرد. در آخر لازم به ذکر است که این پارک ملی حدودا در 150 کیلو متری پوکت واقع شده و یکی از پر باران ترین نواحی کشور تایلند به شمار می رود.

بیش از پنج درصد از گونه‌های جانوری جهان در پارک ملی کائو سوک زندگی می‌کنند که از آن جمله می‌توان به ببر، فیل آسیایی، گراز وحشی، سنجاب، موش‌گوزن و سنجاب اشاره کرد. پارک ملی سائو کوک با وجود دریاپه چیو لان، مقصدی عالی برای گردشگران علاقمند به طبیعت بکر است و قایق‌سواری و کوهنوری در طول روز و استراحت در خانه‌های شناور در طول شب برای هر بازدیدکننده‌ای جذاب خواهد بود. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط