باغ گل کوکنهوف هلند

باغ گل کوکنهوف هلند

شرح

کوکنهوف ( Keukenhof که با نام باغ اروپا هم شناخته می شود یکی از محبوب ترین باغ های گل کشور هلند می باشد. این باغ اغلب در بهار و به مدت دو ماه بازگشایی می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند از زیبایی هایش استفاده کنند، این دو ماه که با نام جشنواره ی لاله هم شناخته می شود بزرگ ترین جشنواره ی گل لاله در جهان است.هزاران هزار، گل های لاله ی رنگی که مختص فصل بهار اند در کوکنهوف کاشته می شوند و مناظری فوق العاده را به وجود می آورند، بازی با رنگ ها اینجا بی داد می کند… لاله که سمبل کشور هلند است به وفور در این باغ وسیع یافت می شود.

مساحت باغ گل کوکنهوف

قدم زدن میان طبیعتی زیبا و ناب در سرزمین گل های دنیا هلند، حس و حالی دارد وصف نشدنی و خارق العاده.باغ گل کوکنهوف ۳۲ هکتار مساحت دارد و هر سال در زمستان حدود ۷۰۰ هزار پیاز لاله را در آن می کارند تا بهاری رنگارنگ را برای گردشگران به ارمغان آورند. در کل ۸۰۰۰ گونه ی مختلف لاله در این مکان کاشته می شوند.

تمامی گل ها هنرمندانه و با برنامه ریزی بسیار دقیق کاشته و مورد بهره برداری قرار می گیرند. کوکنهوف در سال ۲۰۱۷ میلادی از ۲۳ ماه مارس تا ۲۱ ماه مه ( معادل با ۴ فروردین تا ۱ خرداد ) باز می شود، البته برخی مواقع به دلیل شرایط نامساعد جوی این جشنواره ی گل از اواسط اردیبهشت ماه آغاز به کار می کند و علاقمندان می توانند از زیبایی هایش لذت ببرند و تنها ۸ هفته در فصل بهار فرصت هست تا از این بهشت زیبا لذت ببرید.زمین های بازی، مزارع زیبا و راه های سنگ فرش شده ی چشم گیر همه و همه در این باغ گرد هم آمده اند تا خانواده ها بتوانند ساعاتی را در کنار هم سپری کنند و برای کارهای روزمره آماده شوند.

از افتخارات باغ گل کوکنهوف هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-دارا بودن ۲۵۰۰ اصله درخت در ۸۷ گونه ی مختلف
2-برنده ی جاذبه ی پر جاذبه ترین نقطه ی اروپا
3-بازدید ۴۴ میلیون نفر طی ۶۰ سال گذشته از این باغ گل
4-بزرگترین باغ گل لاله ی دنیا
5-طراحی ۱۵ کیلمتر راه برای پیاده روی
6-بزرگترین باغ مجسمه در هلند

درست است هلند به عنوان سرزمین گل های با طراوت معروف شده اما از بسیاری از کشورهای دیگر هم در ساخت این پارک بزرگ الهام گرفته شده است.

در میان باغ کوکنهوف پر است از راه های پر پیچ و خم که با تعداد زیادی لامپ رنگارنگ آرائیده شده اند و با جذابیتشان بازدیدکنندگان را تشویق می کنند که در میان گل های رنگارنگ قدم بزنند، این راه های پیچ در پیچ بر گرفته از معماری انگلستان است.باغ ژاپنی که پر است از گیاهان غیر بومی اما زیبا و دوست داشتنی که آن هم از ژاپن ایده گرفته است و یا مجسمه های سنگی که در گوشه گوشه ی کوکنهوف پراکنده شده اند نمایان گر و نماینده ی مشاهیر تمامی جهان هستند.این باغ علاوه بر جذب توریست برای بازدید و لذت بردن از طبیعت و گل های لاله ی زیبا مکانی محبوب برای تجارت هم هست.

تجارت گل هلندی

بازرگانان و تجار هلندی همیشه در فکر آغاز تجارتی پر سود هستند و هیچ فرصتی را از دست نمی دهند، پیاز گل های لاله در این باغ به یکی از معاملات پر سود هلندیان تبدیل شده است، حتی در ماه هایی که باغ گل دایر نمی باشد باز هم امکان خرید پیازهای گل هم از طریق آنلاین و هم حضوری از این مرکز امکان پذیر می باشد. اگر عکاسی از گل های شگفت انگیز و زیبای این مکان برای شما کافی نیست و دوست دارید گل ها را با خود ببرید باید بدانید که امکان خرید گل لاله هم در این باغ وجود دارد. البته به عنوان یک توریست خارجی باید پیش از خرید در رابطه با قوانین خروج از کشور هلند و ورود به کشور خودتان آشنا باشید تا در مراحل حمل گل ها مشکلی برایتان پیش نیاید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک