مجسمه عقاب تک بال کرالا

مجسمه عقاب تک بال کرالا

شرح

استان کرالا دارای جاذبه های دیدنی و مجسمه ای بسیاری بزرگ بوده که باعث شده نامش در تمام جهان شناخته شود. مجسمه عقاب تک بال کرالا از جاذبه های معروف هند است . در پارک جاتایو استان کرالا ی هند مجسمه ای بسیار بزرگ وجود دارد که از مهم ترین جاذبه های گرشگری هند و همچنین جهان به شمار می رود ، که به شکل عقابی تک بال است که در عرض چند ماه بسیار مشهور شد ، این مجسمه 70 متر طول و 46 متر عرض دارد ، ساخت این پرنده غول پیکر 10 سال طول کشید و از بتن آرمه و فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در نمای آن هم از سنگ های بسیار زیبا و خاص استفاده شده است .

این مجسمه پرنده در واقع نمادی برای حمایت از بانوان می باشد و طبق افسانه ای هندی ، این پرنده افسانه ای در تلاش برای نجات پرنسس سیتا از دست پادشاه شیطانی راوانا است . افسانه بدین شکل است که عقاب جاتایو به جنگ راوانا می رود ولی راوانا بال چپ آن را با شمشیر قطع می کند و عقاب که حالا یک بال دارد سقوط می کند و به پشت بر روی کوهی که به همین نام معروف است ، می افتد .

بازدید از مجسمه

جالب اینجاست که در بالای کوه جاتایو ، جایی که این مجسمه ساخته شده ، بال زخمی و دردی که عقاب در زمان سقوط کشیده ، چهره و منقار و چنگال های او را می توانید دید . برای رفتن به بالای کوه و بازدید از بزرگترین مجسمه جهان ، می توانید از تله کابین استفاده کنید و هیچ صف طولانی هم در کار نیست ، در صورتی که نمی خواهید سوار تله کابین شوید با پای پیاده می توانید این مسیر را طی کنید .

خوب است بدانید که مجسمه روی یک تراس بزرگ در بالای کوه ساخته شده و می توانید در این تراس قدم بزنید و از مناظر بی نظیر زیر پایتان لذت ببرید ، این مکان برای عکاسی بسیار ایده آل است و می توانید لحظات با شکوهی را با گوشی های هوشمند خود ثبت کنید.

در ساخت مجسمه جادایو پارا تک تک جزئیات رعایت شده برای مثال پرهای بال راست این عقاب غول پیکر تزئینات و جزئیات بسیار زیادی طراحی و ساخته شده است و برای این که بتوانید تمام این جزئیات را مشاهده کند باید روی تراس بالای کوه بایستید و آن را تماشا کنید ، این جزئیات به قدری ماهرانه کار شده اند که توریست هایی هم روی زمین هستند ، می توانند آن ها را ببینند ، خوب است بدانید که فضاهایی از جمله اتاق های نمایشگاهی متفاوت درون مجسمه طراحی شده که می توانید از آن ها دیدن کنید ، درون سر عقاب تراسی ساخته شده که یکی از جذاب ترین مکان های این جاذبه گردشگری به شمار می رود و نمایانگر چشم پرنده است.

موقعیت هتل

کشور: کشور هند
شهر: کرالا

دیدنی‌های نزدیک