‏ آبراه‌های بی‌نظیر کرالا

‏ معرفی آبراه‌های بی‌نظیر کرالا

شرح

‏آبراه‌های بی‌نظیر کرالا

کانال ساحلی غربی یک قطعه 168 کیلومتری از این مسیر پیمایش داخل کشور است که در کرالا هند واقع شده و از Trivandrum به Kasargod می رود و در سال 1993 به عنوان ملی آبراه اعلام شد. ‏آبراه‌های بی‌نظیر کرالا قابل پیمایش هستند و مراکز صنعتی کوچی را به بندر کوچی تحت نظارت وزارت حمل و نقل متصل می کنند و وظیفه توسعه ، نظارت و اجرای آبراه های ملی را هماهنگ می کند. این نخستین آبراه ملی در کشور است که دارای تجهیزات ناوبری 24 ساعته در تمام طول آن است. طبق قانون ملی آبراه ، سال 2016 به Kozhikode تمدید شده است.

آبراه ها همیشه یک روش مهم حمل و نقل در کرالا بوده اند. طول کل مسیر قابل پیمایش در کرالا 1900 کیلومتر بوده و رودخانه های قابل پیمایش حدود 54 درصد از آبراه ها را تشکیل می دهند. 41 رودخانه غربی به همراه آبهای پشتی بخشی از سیستم ناوبری داخلی کرالا را تشکیل می دهند. به عنوان مثال آبراههای داخلی ایالت از مناطق پرجمعیت – کانال ساحل غربی عبور می کنند. اکثریت ساکنان منطقه به صنایع سنتی مانند کویر ، کوزه ، آجر سازی و ماهیگیری مشغول بودند. هرگونه تلاش برای توسعه آبراهه های داخل کشور به طرز مطلوبی بر رفاه این افراد تأثیر خواهد گذاشت. در کانال اصلی سواحل غربی بین Kollam و Kottapuram ، حرکت باری در ماه نوامبر 1994 و در نتیجه بهسازی کارهای انجام شده توسط IWAI افتتاح شد.

لایروبی ‏آبراه‌های بی‌نظیر کرالا

مقاله ‏ آبراه‌های بی‌نظیر کرالا ، لایروبی سرمایه برای گسترش و تعمیق کانال بین کوچی و کلم در فاز اول طی سالهای 98 تا 1997 آغاز شد. در بخش Kochi – Kottapuram ، لایروبی سرمایه در فاز 2 در سپتامبر 2002 آغاز شد. کار در بخش کوچی-آلاپوزا به پایان رسید و در بخش کوچی-کوتاپورام لایروبی به جز 4.83 کیلومتر به پایان رسید. اما در قسمت باقیمانده ، به دلیل مشکلات مختلف از جمله دفع مواد لایروبی ، توری های ماهیگیری ، مسائل محلی که منجر به مشکلات پیمانکاری می شوند ، تأخیر ایجاد می شود.

از کل طول 205 کیلومتر از آبراه ، طول کل فرش به عنوان تخمین زده شده است 87.16 کیلومتر از آن 59.75 کیلومتر تاکنون لایروبی شده و 24.49 کیلومتر هنوز لایروبی نشده است. مقدار كلى كه براي تعميق كل طول كاشت مورد استفاده قرار گرفت ، به عنوان 40.33 lakh m3 كه از آن 23.98 lakh m3 لایروبی شده و 16.35 lakh m3 لایروبی شده است ، تهیه شده است. پروژه تأمین و نگهداری 24 ساعته کمک ناوبری از طریق شناورها و چراغها طی سالهای 2007-2008 به اتمام رسیده است و در حال حاضر کل آبراه دارای مسیری برای پیمایش 24 ساعته است که در طی دوره 2008-09 حفظ شده است.

جاذبه های دیدنی ‏‏ آبراه‌ها

در ادامه مقاله ‏ آبراه‌های بی‌نظیر کرالا هند ، آبشارهای کرالا زیبایی بی نظیر و تجربه ای بی نظیر را ارائه می دهند که به گنجاندن آن در لیست 50 نفر منجر شده است که باید در جهان جیب ببینند. آبهای پشت کرالا شامل منطقه کوتتاناد به نام کاسه برنج کرالا است که کشت برنج در مزارع زیر سطح دریا انجام می شود ، دریاچه ومنباناد بزرگترین بخش آبهای پشتی در کرالا ، دریاچه آشتامودی و دریاچه کایامکم است.

آبشارهای آرام و آرام نخلستان که صدها رودخانه کروز را بین کوچی تا Alleppey ، که با نام ونیز شرق نیز شناخته می شود ، در بین گردشگران محبوب است. MVVrinda – یک سفر دریایی منحصر به فرد با 8 کابین لوکس با طعم و مزه ، گردشگران را از Kochi در امتداد آبراه اصلی دریاچه Vembanad می برد ، بزرگترین کشش پشت دریا کرالا برای گردشگران Alleppey در قایق های کوچکتر کشور در گشت و گذار برنج ، گشت و گذار در محل اقامت سنتی خانواده کرالا گرفته می شود.

اجسام آب در سطح شهر ، مانند کانال های کوچی ، پرندور و تئارا ، تا چند دهه پیش مورد استفاده قرار می گرفتند. در طی 20 دقیقه از طریق آبراه ها می توانید از Thripunithura تا Kochi به اینجا برسید ، زمانی که مسیر جاده در هر ساعت حداکثر 90 دقیقه طی ساعات اوج طول می کشد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: کشور هند
شهر: کرالا

دیدنی‌های نزدیک