پارک ملی

پارک ملی پریار در کرالا

شرح

پارک ملی پریار و پناهگاه حیات وحش یک منطقه محافظت شده در نزدیکی Thekkady در منطقه Idukki ، Kottayam و Pathanamthitta در کرالا هند است. این به عنوان یک ذخیره فیل و یک ذخیره ببر قابل توجه است. منطقه حفاظت شده به مساحت 925 کیلومترمربع  مساحت دارد. این پارک اغلب به عنوان پناهگاه حیات وحش پریار یا Thekkady خوانده می شود. این منطقه در ارتفاعات Cardamom Hills و Pandalam Hills در جنوب غربی Ghats در امتداد مرز با تامیل نادو واقع شده است. این شهر از کومیلی 4 کیلومتر ، تقریبا 100 کیلومتری شرق کوتایام ، 110 کیلومتر غرب مادورای و 120 کیلومترجنوب شرقی کوشی فاصله دارد.

اولین اقدام رسمی در زمینه حفظ حیات وحش و تنوع زیستی در کرالا در سال 1934 توسط Maharaja of Travancore ، Chithira Thirunal Balarama Varma با اعلام جنگلهای اطراف دریاچه پریار به عنوان یک ذخیره بازی خصوصی برای متوقف کردن تجاوز به مزارع چای انجام شد. این شرکت به عنوان رزرو بازی Nellikkampatty تاسیس شد. در سال 1950 پس از ادغام سیاسی هند به عنوان پناهگاه حیات وحش تثبیت شد.

مکان پارک ملی پریار

پارک ملی پریار در وسط یک منطقه کوهستانی از Cardamom Hills قرار دارد. در شمال و شرق با کوه های کوهستانی به ارتفاع بیش از 1700 متر محدود و از غرب به یک فلات مرتفع 1200 متر محدود می شود. از این سطح ، ارتفاع به شدت به عمیق ترین نقطه ذخیره ، دره 100 متری رودخانه پامبا سقوط می کند.

بلندترین قله در این پارک ۲،۰۹۹ متر بلند کوهتامالا ، جنوبی ترین قله هند بالاتر از 2000 متر است. رودخانه های پریار و پامبا در جنگل های منبع سرچشمه می گیرند. قله های برجسته دیگر این پارک Pachayarmala ، Vellimala ، Sunderamala ، Chokkampetti mala و کریمala است. توپوگرافی از تپه های شیب دار و نوردی تشکیل شده است که دارای ضخامت چوب هستند. این پناهگاه ، دریاچه پریار را احاطه کرده است ، مخزنی با ابعاد 26 کیلومتر مربع که با احداث سد مولرپاریار در سال 1895 تشکیل شد.

دما بسته به ارتفاع متفاوت است و بین دسامبر و ژانویه بین 15 درجه سانتیگراد و در آوریل و مه 31 درجه سانتیگراد متغیر است. میزان بارش سالانه بین 2000 تا 3000 میلی متر است ، حدود دو سوم در طول موسسه جنوب غربی بین ژوئن تا سپتامبر رخ می دهد. بخش اعظم بقیه در مونسون شمال شرقی بین اکتبر و دسامبر رخ می دهد. تابستانها با بارش در ماه آوریل گرم است و زمستان ها سرد است.

پوشش گیاهی پارک

این پارک از جنگلهای برگریز گرمسیری همیشه سبز و مرطوب ، چمنزارها ، غرفه های اکالیپتوس و اکوسیستم های دریاچه و رودخانه تشکیل شده است. صدها گونه گیاه گیاه گلدار از جمله حدود 171 گونه علف و 140 گونه از ارکیده وجود دارد. چمنزارها در چمنزارهای باز که در لبه های بدنه آب یافت می شود ، جایی که پوشش گیاهی مقاوم در برابر آتش رشد می کند و چمنزارهای متراکم مانند علف فیل یافت می شود. این سالن غذاخوری مشترک گیاهخواران مختلف است.

جنگل ها حاوی درختان برگریز و نیمه همیشه سبز مانند درخت ساج ، گلاب ، گل سرخ ، ترمینال ، چوب صندل ، جاکاراندا ، انبه ، جامون ، تاماریند ، بانیان ، انجیر مقدس ، پلومریا ، بوته های سلطنتی ، درخت کینو ، بامبو و تنها مخروط هند جنوبی ، است. سوسن گلوریوزای دارویی در پارک رشد می کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: کشور هند
شهر: کرالا

دیدنی‌های نزدیک