کباب ترش رشت

معرفی کباب ترش رشت

شرح

کباب ترش رشت

شهر رشت، این گوهر یکتای کشور ایران، از دیر باز میزبان همیشگی مسافران و گردشگران بسیاری از سر تا سر ایران و جهان بوده و هست. آنچه این دیدار را لذت بخش تر می‌کند، تجربه طعم غذاهای خوشمزه این خطه سر سبز ایران است. از ویژگی های غذاهای خوشمزه رشت استفاده از سبزیهای محلی، ماهی، رب انار و آب نارج یا آب غوره است. در این مقاله سعی شده است تا یکی از غذاهای محلی رشت را به شما عزیزان معرفی کنیم. برای تهیه کباب ترش به گوشت گوسفندی تازه ، رب انار ، پیاز، سیر سبزی محلی و انار ساییده شده ترش نیاز داریم. چشیدن این کباب برای کباب‌ دوستانی که تا به حال طعم این غذا را نچشیده‌ اند، تجربه‌ ای تازه و به‌ یادماندنی است.

آنهایی هم که عاشق کباب هستند و کباب خور دوست دارند که این طعم لذیذ را دوباره تجربه کنند. کباب ترش دارای طعمی عالی و خوشمزه است و به همراه برنج زعفرانی یا نان سرو میشود. برای خوشمزه تر شدن کباب می توان از سبزی محلی خود گیلان که چوچاق نام دارد استفاده کرد زیرا چوچاق طعم بسیار عالی و لطیفی را به کباب میدهد. دوستداران این نوع کباب می توانند با سفر به خطه سرسبز گیلان این غذای بسیار لذیذ را امتحان کنند و بعد از این سفر درخانه تهیه کنند و لذت ببرند.

مواد لازم جهت تهیه کباب ترش رشت :

گوشت راسته گوسفند یا گوساله               350 گرم

گردوي آسياب شده                                 50 گرم

رب انار                                                 1 تا 2 قاشق غذاخوري بسته به غلظت رب شما دارد

نمک و فلفل                                          به مقدار لازم

پیاز                                                     1 عدد بزرگ

چوچاق (سبزی محلی مخصوص شمال ایران) 1 قاشق غذاخوری سرخالی

طرز تهیه کباب ترش :

ابتدا گوشت تازه گوسفندی را برای چند ساعت در رب انار و پیاز خرد شده و سیر و انار ساییده شده ترش گردوی ساییده شده و روغن زیتون که از قبل آماده کردیم می خوابانیم و با هم مخلوط می کنیم تا مزه این مواد با گوشت گوسفند یکی شود و گوشتی که می خواهیم کباب کنیم مزه خوبی را به خود بگیرد نمک را هم در زمان پخت اضافه کنید تا کباب سفت نشود . روی ظرف را بپوشانید و به مدت دو تا سه ساعت درون یخچال قرار دهید تا طعم تمام مواد جذب گوشت شود. پس از این مدت زمان گوشت ها را با فاصله یک بند انگشت به سیخ بکشید فاصله بین گوشت ها برای پخت بهتر کباب است. سیخ ها را روی کباب پز یا اتش قرار دهید و وقتی کباب کمی خود را گرفت به روی کباب ها نمک بپاشید تا ترد بماند بهترین نوع طبخ برای پخت کباب ترش و هر نوع کبابی اتش با ذغال میباشد. در صورت تمايل ميتوانيد يكي دو حبه سير رنده شده هم به مواد بيفزاييد. در صورتي كه به سبزي هاي محلي شمال دسترسي نداريد ، از مخلوط نعنا و گشنیز و جعفری استفاده كنيد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک