کاخ کرملین کازان

کاخ کرملین کازان

شرح

کاخ کرملین کازان | keremlin place kazan

کاخ کرملین کازان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است که در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کاخ کرملین کازان تنها قسمت باقی مانده از قلعه تاتارها در روسیه است که قدمت بخش‌هایی از آن به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد. این کاخ به دستور ایوان مخوف، یکی از چهره‌های نام‌آور روسیه بنا شد. در واقع ایوان مخوف دستور داد تا روی بازمانده قلعه های حکمرانان گذشته، بنایی بسازند که به کاخ کرملین کازان شهرت یافت.

کاخ کرملین کازان شامل ساختمانی بلند با نمایی تزئین شده از سنگ‌های سفید مرمر حکاکی است. نمای اصلی کاخ کرملین کازان با ۱۲۵ متر طول در امتداد تپه برویتسکی Borovitsky واقع شده است. این ساختمان به‌عنوان محل اقامت امپراتورها و بعدها نیز به‌عنوان اقامتگاه اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی طراحی ‌شده است.

بخش های مختلف کاخ

در سال های اخیر بیش از ۷۰۰ اتاق به مجموعه شگفت‌انگیز ۲۰۰۰۰ مترمربعی این کاخ، اضافه شد. این کاخ شامل ۵ سالن بسیار بزرگ با نام‌های سالن جورج George، الکساندر Alexander، ولادیمیر Vladimir، تالار آندری Andrei و سالن کاترین Catherine است؛ نام هر یک از این سالن‌های این کاخ برگرفته از نام امپراتورهای روسیه است.

در حال حاضر از کاخ کرملین کازان به‌منظور برگزاری مراسم‌های رسمی و دیپلماتیک استفاده می‌شود. کاخ کرملین Kremlin  محل برگزاری تشریفات مربوط به مراسم های رسمی ریاست ‌جمهوری روسیه است. همچنین مراسم تحلیف ریاست جمهوری در کاخ کرملین Kremlin  برگزار می‌شود.

در قرن ۱۸ این کاخ به دستور ملکه الیزاوتا پتروونا Elizaveta Petrovna دختر پیتر کبیر تخریب و از نو ساخته شد، با این‌حال یک قرن بعد به دستور امپراتور نیکولای اول، این کاخ به دلیل جایگیری نامناسب مجددا تخریب شده و یک کاخ دیگر جایگزین آن ساخته شد. درنهایت معماران موفق شدند عناصر اصلی این کاخ را از قرون ۱۵ تا ۱۸ به شکل کنونی آن سازمان‌دهی دهند.

سالن ولادیمیر

سالن ولادیمیر Vladimirsky به عنوان ارتباط‌دهنده بین بخش جدید و قدیمی این کاخ عمل می کند. کاخ کرملین به چند مکان مهم دیگر پیوند می‌خورد. بااین‌حال، پس از ساخت اقامتگاه ریاست جمهوری، دسترسی به همه بخش‌های این کاخ توسط مراجعه‌کنندگان و بازدیدکنندگان اکیداً ممنوع و غیرقابل‌دسترس شد.

قلعه‌ی هرمی شکل پله‌دار با دروازه‌های بزرگ تحت عنوان قلعه‌ی برویتسکایا Borovitskaya نامیده می‌شود. قسمتی که بالای سرازیری واقع در جنوب غربی سالن برویتسکایا Borovitskaya قرارگرفته، اصلی‌ترین بخش کاخ کرملین را تشکیل می دهد. هر سال درخت ویژه جشن کریسمس برای کودکان در این منطقه به نمایش در می‌آید. ظرفیت کاخ کرملین ۶۰۰۰ صندلی است. در سال ۲۰۰۳ سیستم‌های صوتی و روشنایی جدیدی جایگزین سیستم‌های قدیمی شد. در قسمت چپ این برج و در پشت درخت‌ها، در فاصله ی نزدیکی از این کاخ، کلیسای جامع مسیح ناجی به چشم می‌خورد.

اسلحه خانه کاخ کرملین کازان

در اواخر قرن ۱۹ فضای کاخ کرملین توسط ساختمانی تحت عنوان اسلحه‌خانه امپراتوری اشغال شد. تا قبل از این اسلحه‌خانه، اتاق‌های سلطنتی امپراتور بوریس گدوناو Boris Godunov در این محل وجود داشت. وقتی‌که زرادخانه موجود در این مکان تخریب شد، نمونه تسلیحات قدیمی روسی به زرادخانه جدید منتقل شد. از سمت خیابان کبلید Cobbled و از سمت ورودی اصلی کاخ کرملین کازان ، یک ساختمان زردرنگ کلاسیک دیده می‌شود که همان ساختمان زرادخانه است. این ساختمان در گوشه شمالی کرملین، بین محله های نیکلسکایا Nikolskaya و ترویتسکایا Troitskaya قرارگرفته است.

نمایشگاه عمومی الماس روسیه

در زیرزمین این ساختمان نمایشگاه عمومی الماس روسیه قرارگرفته است. این نمایشگاه یکی از مجموعه‌های منحصربه‌فرد در روسیه است که مجموعه‌ای از سنگ‌های گران‌قیمت، جواهرات و قطعات طلا در آن نگهداری می‌شود. در سمت راست این زرادخانه، یادبود دانش آموزان مدرسه نظامی کرملین قرارگرفته است. شروع ساخت‌ و ساز این زرادخانه تحت فرمان امپراتور پیتر کبیر در سال ۱۷۰۲ آغاز شد. امروزه از این ساختمان به‌عنوان محل کار و دفتر اداری کارکنان و کارمندان کرملین استفاده می‌شود.

بازدید از کرملین

ساعت بازدید: میهمانان می توانند روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 18 از این مکان بازدید نمایند. ساعت خدمات رسانی برج ناقوس ایوان مخوف از اول ماه اکتبر روزانه به جز پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 17 تغییر می کند. این مکان از ماه می تا سپتامبر باز و در گاهی اوقات نیز بسته می باشد.

هزینه: هزینه ورودی به کرملین بین 250 تا 500 روبل است. برای شرکت در برنامه گردشگری با راهنمای زبان انگلیسی انجام هماهنگی های لازم از یک ماه قبل و پرداخت هزینه ای معادل 2500 روبل ضروری است.

نکته: میهمانان می توانند در ساعات 10، 12، 14:30 و 16:30 با پرداخت هزینه ای معادل 300 تا 700 روبل بلیط موزه تسلیحات را خریداری و از آن بازدید نمایند.

نکته: تمام بلیط های کرملین از طریق دفاتر بلیط باغ الکساندوفسکی یا به صورت آنلاین قابل تهیه می باشند.

نکته: برای بازدید از ایزمِیلوو کرملین می توان از متروی پارتیزانسکی (Partizanskaya) استفاده کرد. پس از خروج از ایستگاه به سمت چپ رفته و با یک پیاده روی کوتاه به کرملین برسید. لطفاً توجه داشته باشید که ایستگاه مترویی به نام ایزمِیلوو (Izmailovo) نیز وجود دارد ولی از کرملین دور است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک