آبشار کاواسان

آشنایی با آبشار کاواسان

شرح

آبشار کاواسان در جنوب غربی استان بادیان و جزیره  سبو – فیلیپین واقع شده است.  این آبشار در حقیقت سه سطحی است و آب آن از چشمه  کابوکالان جاری می شود.بسیاری از محلی ها بر این باورند که آب های کاواسان دارای خاصیت درمانی هستند و بسیاری از مسئولان این محوطه نیز بر این موضوع شهادت می دهند.آب این آبشار بسیار شفاف است و دارای رنگ فیروزه ای بسیار متمایزی است. ارتفاع اولین لایه  آبشار 40 متر، دومی 20 متر و سومی یعنی بالاترین آبشار (از همه کوچک تر) 10 متر است.

اولین آبشار دارای بزرگترین استخر است و بیشتر بازدیدکنندگان دور آن جمع می شوند. در همان محل یک رستوران نیز وجود دارد که گردشگران می توانند بسیاری از غذاهای خوشمزه محلی را میل کنند؛ همچنین غرفه هایی در مسیر وجود دارند که می توانند از آنها میان وعده تهیه کنند که از آن جمله می توان به BBQ و banana Q (موزهای سابا سرخ و کاراملی شده) اشاره کرد.

تفریحات جذاب در کنار آبشار

در آب های فیروزه ای و آبی این آبشارها شنا کنید و از تماشای چشم اندازهای اطراف لذت ببرید. کسانی که کمی ماجراجو هستند می توانند سوار بر کرجی های بامبو شوند و خودشان را درست به زیر ریزش آب برسانند. در کنار این آبشار گردشگران زیادی را در حال شنا می بینید چون یکی از لذت بخش ترین تفریح این منطقه شنا در میان آب های زلال است. به نظر بسیاری از اهالی آب های این آبشار خاصیت درمانی دارد برای همین خیلی ها به این منطقه می روند تا با شنا در میان آب های آن از این خاصیت بهره مند شوند.

وقتی به سطح بالاتر بروید متوجه می شوید که آن قسمت خیلی خلوت تر و دنج تر است. برخی می گویند که بازدید از آبشار کاواسان آن هم وسط هفته بهترین وقت است که به تجربه ای فراموش نشدنی بدل می شود.

آبشار کاواسان فیلیپین در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سبو قرار  دارد و اهالی این شهر در آخر هفته ها برای فرار از شلوغی شهر به سمت این آبشار می روند تا یک روز کامل را در آغوش طبیعت بگذرانند و مدتی از دغدغه های شهری دور باشند مخصوصا حالا که فعالیت های صخره نوردی دوباره در کنار این ابشار باب شده است. پس اگر می خواهید از شلوغی در امان باسید می توانید وسط هفته را برای بازدید از این آبشار در نظر بگیرید. در شهر سبو (Cebu) می توانید به ترمینال اتوبوس جنوب بروید در آنجا تمام اتوبوس هایی که از طریق شهر «باریلی» به سمت «باتو» می روند از کنار این آبشار رد می شوند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک