مقبره های کاسوبی

آشنایی با مقبره های کاسوبی

شرح

مقبره های کاسوبی

مقبره های کاسوبی در کامپالا ، اوگاندا ، محل دفن برای چهار کاباکا و سایر اعضای خانواده سلطنتی باگاندا است. در نتیجه ، این سایت به عنوان یک سایت مهم معنوی و سیاسی برای مردم اوگاندا است. و همچنین نمونه ای مهم از معماری سنتی باقی مانده است. این مقبره  ها در دسامبر سال 2001 به عنوان میراث جهانی یونسكو تبدیل شد ، هنگامی كه از آن به عنوان “یكی از برجسته ترین ساختمانها با استفاده از مواد كاملاً گیاهی در كل منطقه زیر صحرای آفریقا” توصیف شد. برخی از ساختمانهای اصلی در مارس 2010 توسط آتش سوزی تخریب شد ، که علت آن در دست بررسی است. در نتیجه ، در ژوئیه 2010 در لیست مکانهای میراث جهانی در خطر گنجانده شده است.

پادشاهی باگاندا به تازگی به مقبره پادشاهان آنها بازگشت و رئیس جمهور موسوی گفت: دولت ملی اوگاندا در ترمیم محل کمک خواهد کرد. بازسازی در سال 2014 آغاز شد و توسط دولت ژاپن تأمین شد.26 هکتار در تپه کاسوبی در شهر کامپالا ، در حدود 5 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر است. بیشتر سایت مزارع باز است که با استفاده از تکنیک های سنتی کشاورزی می شود.

بناهای مقبره های کاسوبی

یکی از کاخ های سلطنتی در سال 1882 توسط موتئسا اول 35 کاباکا باگاندا ساخته شد تا یک کاخ ساخته شده توسط پدرش Ssuuna II در سال 1820 ساخته شود. این کاخ جدید درگذشته در سال 1884 به یک گورستان سلطنتی تبدیل شد. این سایت یکی از 31 آرامگاه سلطنتی در سراسر پادشاهی بوگاندا از زمان تأسیس پادشاهی در قرن سیزدهم است. به طور سنتی ، پیکر آن مرحوم پادشاه در یک مکان دفن شده است ، با یک زیارتگاه جداگانه برای استخوان فک پادشاه آن مرحوم ، اعتقاد بر این است که روح او را شامل می شود.

Border of the Ceremonial Site در سال 1882 در تپه کسوبی تاسیس شد ، همچنین به عنوان مقبره Ssekabaka شناخته می شود. مرزها هنوز با درختان پارچه پوستین مشخص شده است ، که این سایت از همه طرف وجود دارد. منطقه اصلی تشریفاتی در شمال غربی سایت مقاومت واقع شده است. یک خانه دریایی به یک حیاط کوچک منتهی می شود و خانه درام که طبل های سلطنتی را در خود جای داده است ، و سپس به یک حیاط دایر circ اصلی واقع در بالای تپه ، محصور شده توسط حصار نیشکر. بنای اصلی مرکزی ، در حدود 31 متر به طول و 7.5 متر ارتفاع ، در لبه حیاط ، در لبه مقابل ورودی قرار دارد. این بنا به سبک پل چوبی ساخته شده است و در میانه دیوار بزرگ مردگان بازسازی شده است.

مصالح ساختمانی مدرن به کار رفته در مجموعه

مصالح ساختمانی مدرن در سال 1938 توسط کاکاکا موتسا دوم بوگاندا معرفی شد ، از جمله یک سازه فولادی ، ستون های بتونی و آجر ، که عمدتاً در پشت مواد سنتی پنهان است. یک قوس پهن کم منجر به فضاهای مقدس در داخل می شود که با پارتیشن های نیشکر ، با تزئینات پارچه پوستین و تزیینات کاباکا از هم جدا می شوند. مقبره ها در یک جنگل مقدس واقع شده اند ، که توسط یک پرده پارچه ای از دید عموم پنهان شده است. کف آن توسط علف لیمو و تشک برگ نخل پوشانده شده است.

آتش سوزی در مجموعه

در 16 مارس 2010 ، حدود ساعت 8.30 بعد از ظهر به وقت محلی ، مقبره کاسوبی توسط آتش ویران شد. علت آتش سوزی هنوز مشخص نیست. وعده داده شده است كه به پادشاهی بوگاندا انجام تحقیقات مستقل در مورد آتش سوزی و همچنین نیروی پلیس ملی انجام شود. در حال حاضر هیچ سخنی برای توصیف ضرر و زیان ناشی از این عمل بی فایده وجود ندارد. بنا به گفته ولوسیمبی ، بقایای کاباکا دست نخورده است ، زیرا محراب داخلی مقبره ها کاملاً از بین رفته است. در 17 مارس 2010 ، اعلیحضرت کاباکا بوگاندا ، رونالد مونتا موتبی دوم و رئیس جمهور اوگاندا ، یووری موسوی ، از محل مقبره ها بازدید کردند. صدها نفر نیز برای کمک به نجات هر گونه باقیمانده به این سایت سفر کرده اند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک