جنگل کارورا در نایروبی

جنگل کارورا در نایروبی

شرح

جنگل کارورا یک جنگل شهری در نایروبی ، پایتخت کنیا است. این جنگل در سال 1932 فرا گرفته شد. و توسط سرویس جنگل كنیا در رابطه با دوستان انجمن جنگلهای جامعه جنگلی كارورا اداره می شود. جنگل کارورا 1،041 هکتار است که از سه قسمت جدا شده توسط جاده های لیمورو و کیامبو تشکیل شده است. بخشی از شرق جاده کیامبو به اولویت های ویژه ملی اختصاص یافته است. از اواسط سال 2016 ، 36 درصد از جنگل دارای گونه های بومی درخت جنگلی کوهستانی است. این جنگل حدود 200 گونه پرنده میمونهای Syke، سنجابهای بوش، خرگوشها، خفاشهای میوه و خزندگان مختلف و پروانه ها Karura دارد. اکنون بیش از 50 کیلومتر مسیر پیاده روی دارد تا بازدید کنندگان بتوانند پیاده روی ، دویدن یا دوچرخه سواری کنند.

با توجه به نزدیکی آن به یک شهر در حال رشد ، برنامه هایی برای کاهش جنگل به نفع مسکن و توسعه دیگر در نظر گرفته شده است. با این حال ، این برنامه ها با محافظه کاران بحث برانگیز بوده است. در اواخر دهه 90 پروژه های مسکن وجود داشت که بخش هایی از جنگل را خارج می کردند. محافظه‌کاران ، به سرپرستی وانگاری ماتای ​​، رهبر جنبش کمربند سبز که بعداً برنده جایزه صلح نوبل شد ، برای نجات جنگل یک کمپین تبلیغاتی گسترده انجام دادند. کارورا جنگل همچنین به نمادی از اراضی بحث برانگیز در کنیا تبدیل شد. جنگل کارورا مساحتی معادل 1 063.0 هکتار دارد که از این میان بزرگترین سه جنگل بزرگ در نایروبی است.

موقعیت جغرافیایی جنگل کارورا

جنگل کارورا در شمال مرکز نایروبی واقع شده است و با حومه های موتیگا ، جیگیری ، رودا ، ریجس ، مراتاره شمالی ، پپونی و نو متیگا هم مرز است. قسمت غربی جنگل به جنگل سیگیریا نیز معروف است. منطقه شمال مرکزی نایروبی یک حوضه زهکشی را تشکیل می دهد و در گذشته بسیار جنگلی بود اما امروزه فقط به عنوان تکه هایی مانند جنگل های کارورا و پارک شهر وجود دارد.

جاذبه های طبیعی جنگل

از ویژگی های موجود در جنگل می توان به یک آبشار ، جنگل بامبو ، مرداب ، غارهای مائو و یک کلیسای قدیمی اشاره کرد. دفتر سازمان ملل در نایروبی و مقر UNEP در مجاورت جنگل قرار دارد. مرکز تحقیقات محصول جنگل کارورا نیز در آن واقع شده است.

گونه های جانوری در جنگل

حیات وحش در جنگل شامل گونه های میمون ، کودک بوته ای ، bushbuck ، خوک بوش ، شاه ماهی کله پاچه ، duiker ، ژنتیک ، dik dik ، civet آفریقایی و خفاش میوه epauletted آفریقای شرقی است. در سال 1989 بخش هایی از جنگل توسط ارمیا نیاگاه وزیر محیط زیست گندزدایی شد. بین سالهای 1994 و 1998 در مجموع 564.14 هکتار از جنگل به طور مخفیانه برای 64 شرکت مختلف برای پروژه های مسکن اختصاص داده شد.

تاریخچه ساخت جنگل کارورا در نایروبی

در حدود سال 1995 برنامه هایی برای ساخت مسکن در جنگل وجود داشت ، اما مخالفت ساکنان محلی منجر به قفسه بندی موقت برنامه ها شد. این پروژه ها دوباره در سپتامبر سال 1998 ، هنگامی كه وزارت جنگل از سوی برنامه نویسان خصوصی اعلام شد ، دوباره احیا شد. پاکسازی جنگل باعث شعله ور شدن اعتراضات شدید محیط زیست و سایر افراد مرتبط شد.

در 7 اکتبر 1998 ، محل ساخت و ساز مورد حمله تظاهرکنندگان ، از جمله 12 نماینده مخالف قرار گرفت. این اعتراض به خشونت تبدیل شد و بولدوزرها و سایر ماشین آلات مورد استفاده در پاکسازی جنگل به ارزش بیش از 80 میلیون میلیون دلار آمریکا نابود شد.

وزیر امور اراضی و شهرک سازی – جنگل کارورا در نایروبی

وزیر امور اراضی و شهرک سازی نوه کاترانا نگالا در ماه نوامبر سال 1998 لیستی از شرکت هایی را که در جنگل کارورا در نایروبی به آنها اختصاص داده شده بود ، منتشر کرد. با این حال ، سوابق مربوط به آن شرکت ها در دفتر ثبت عمومی یافت نشد و ردیابی افراد در پشت این شرکت ها دشوار است.

در 8 ژانویه 1999 وقتی گروهی از زنان به سرپرستی ونگاری ماتایی با کاشت درختان در نزدیکی جنگل ، تظاهرات کردند ، گروه بزرگی از نگهبانان امنیتی به آنها حمله کردند. چندین تن از آنها زخمی شدند ، از جمله ماتایی که به بیمارستان نایروبی منتقل شد. پلیس تمایلی به تحقیق درباره این حادثه نداشت. با این حال ، دادستان کل آموس واکو از ماتایی عذرخواهی کرد و قول دادرسی درباره این ماجرا داد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک