کاراکوی استانبول

آشنایی با کاراکوی استانبول

شرح

کاراکوی استانبول

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند. شهر سرزنده استانبول برای بسیاری از آدمها پر از خاطره است و با لبخند و برقی در نگاهشان از این شهر یاد می کنند. در کوچه پس کوچه های این شهر می توانید به مکان های فوق العاده ای برسید، مکان ها و بناهایی که از دوران بسیار قدیم به جا مانده و محبوب بسیاری از گردشگران هستند. کاراکوی نام محلی در استانبول است که در بخش شمالی پل گالاتا و داخل بی‌اغلو قرار دارد. کاراکوی به نوعی قلب استانبول مدرن محسوب می‌شود.

شهر زیبا و تاریخی استانبول ساختمان های تاریخی فوق العاده ، بازارها ، پارک ها و جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی دارد. این شهر تاریخی و زیبا سالیانه میزبان تعداد بسیار زیادی از ایرانیان است و به دلیلی نزدیکی مصافت و فرهنگی و سهولت رفت و آمد انتخاب بسیاری از ما برای سفر های تفریحی و کوتاه مدت است. استانبول شهری زیبا ، با آثار فرهنگی بسیار غنی. هر گوشه ای از این شهر رنگارنگ زیبایی خاص خود را دارد و در هر محله شما رنگ های مختلف، کافه های دنج و زیبا و مکان های تاریخی بی نظیر را خواهید یافت. بدون شک محله کاراکوی یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین محله های استانبول است که گردشگران زیادی تمایل دارند از این محله دیدن کنند و هر روز توریست های زیادی علاوه بر خود مردم محلی در این محله پرسه می زنند.

دیدنی های این محله

محله کاراکوی دقیقا در کنار آب و یکی از بندرگاه های مهم سابق قرار دارد. کاراکوی رو به زوال بود تا اینکه حدودا در سال 2012 شروع به تبدیل شدن به یکی از مهمترین نقاط شهر کرد. اکنون نماهای تاریخی خریداری و یک به یک بازسازی می شوند تا به کافه ها و رستوران ها و بوتیک های مرسوم، تبدیل شوند. در آخر هفته ها، محله کاراکوی پر از مردم محلی و گردشگران سرگردان است که از محبوبیت این منطقه شنیده اند. یکی از اولین مکان هایی که در اینجا باز شد کافه کاراباتاک بود و بهترین رستوران آن که قابل تحسین است،رستوران کاراکوی لوکانتاسی  است که رای شام خوردن در آن حتما باید از قبل رزرو انجام دهید.

این محله این روزها تلفیقی از همه چیز ، گذشته تا امروز را در خود گنجانده است. از سازه های تاریخی گرفته تا فروشگاهها ، رستورانها و کافه های دنج و دوست داشتنی ، کاراکوی محله مناسب تمام سلیقه هاست. در بسیاری از جهات این محله دنیای کوچکی از استانبول مدرن است.

موقعیت هتل