غار موزه کارائین آنتالیا

آشنایی با غار موزه کارائین آنتالیا

شرح

غار موزه کارائین آنتالیا

 آنتالیا به تفریح محدود نمی گردد و جاهای دیدنی و تاریخی متعددی نیز در آن وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند گردشگران تور آنتالیا را با تاریخ کهن این سرزمین آشنا سازد . غار کارائین آنتالیا یک سایت باستان شناسی در فاصله 27 کیلومتری شمال غرب آنتالیا است و اشیا یافت شده در آن سکونت انسان ها در هزاران سال قبل در کارائین را تایید نموده اند . غار کارائین که از جاذبه های گردشگری ترکیه است سایتی متعلق به دوره پارینه سنگی در منطقه مدیترانه می باشد و از قدیمی ترین سکونتگاه های انسان در آنتالیا به شمار می آید .

این غار در ارتفاع 430 متری از سطح دریا و در روستای Yağca واقع شده و اسراری از زندگی انسان ها در دوران کهن را در خود نهفته است . فضای غار کارائین Karain Cave ترسناک اما جذاب است. داخل غار احساس خنکی می‌کنید انگار که سپیده صبح است و شما با خودتان فکر می‌کنید چطور مردمانی سالیان سال (تا سال 1700 بعد از میلاد مسیح) در اینجا می‌زیستند؟ دمای هوا در غار در اوج گرمای تابستان و سوز سرمای زمستان معتدل باقی می‌ماند ( همانطور که منطقه آنتالیا آب و هوای معتدل دارد). غار کارائین دارای یک ورودی می باشد که با تابش نور خورشید روشن می شود که در ادامه به 3 تالار بهم پیوسته منتهی می گردد . چندین اتاق نیز در این غار دیده می شود که دیوارهایی با طرح های عجیب و غریب دارند .

بازدید از این غار

امروزه برای سهولت کار بازدیدکنندگان ، چراغ های پر نوری در قسمت های مختلف غار کشیده شده تا عجایب زیبای این غار شگفت انگیز بهتر دیده شود. منطقه محافظت شده غار کارائین آنتالیا دارای آب و هوایی معتدل است و حتی در روزهای گرم تابستان نیز بازدیدکنندگان احساس خنکی می کنند . با کشف قطعه ای از یک جمجمه نئاندرتال در غار کارائین حضور انسان از اوایل سن پارینه سنگی بین 150 هزار تا 200 هزار سال قبل تایید شده و محققان تداوم سکونت انسان در این غار را حدود 25 هزار سال می دانند . تا کنون از این منطقه اشیا و آثار متعددی یافت شده که قدمت برخی از آنها به 160 هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد .

توجه داشته باشید که این آثار در موزه ای در ورودی غار و یا دیگر موزه های ترکیه نگهداری می شوند . برخی از این اشیا تاریخی شامل ابزار شکار و زندگی – ساخته شده از عاج و سنگ – در موزه تاریخ تمدن آناتولی در معرض دید عموم قرار گرفته اند .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک