خیابان کاپاباشی توکیو

معرفی خیابان کاپاباشی توکیو

شرح

خیابان کاپاباشی توکیو

 کشور ژاپن و پاتیخت آن، یکی از پر جاذبه ترین و البته گران ترین شهرهای دنیاست که بسیاری برای گردشگران و جهانگردان سراسر دنیا همواره جذابیت های خاص خود را دارد. بیش‌از 80 هزار رستوران در توکیو وجود دارد و همه آنها بیشتر وسایل آشپزی خودشان را از کوچه آزاکوزا واقع در خیابان کاپاباشی تهیه می‌کنند؛ خیابانی که امروزه به‌ عنوان یکی از مقصدهای گردشگری تورهای توکیو بسیاری از گردشگران خارجی را جذب می‌کند.  امروزه بیش‌از 170 مغازه داخل این کوچه باریک که طولش به 800 متر می‌رسد انواع و اقسامی از ظروف آشپزخانه، چاقوهای تیز معروف سرآشپزهای ژاپنی، قوری‌های زیبای مراسم چای سبز و حتی غذاهای پلاستیکی دکوری را عرضه می‌کنند.

جاذبه های دیدنی این خیابان

در شهری مثل ژاپن هیچ فضایی بی‌فایده نمی‌ماند که شامل زیر زمین هم می‌شود. به‌ طوری‌که زیرزمین‌های این فروشگاه‌ها به «تالارهای غذا» که در زبان ژاپنی به آن «دِپاچیکا» گفته می‌شود. در این تالارها به گردشگران و مردم محلی گرسنه غذاهای لذیذ در بسته‌بندی‌های منظم عرضه می‌شود. اما اولین چیزی که توجه گردشگران را به‌ محض ورود به خیابان کاپاباشی وارد می‌شوند مجسمه 11 متری غول‌پیکری با سبیل‌های کلفت است که بالای ساختمانی خودنمایی می‌کند و به نماد این محله که مردم به آن «شهر آشپزی» می‌گویند تبدیل شده است. خیابان کاپاباشی یکی از دیگر خیابان های معروف شهر توکیو است که در میان پارک یونو و ایستگاه آساکوسا قرار گرفته است.

این خیابان پر از رستوران های محلی و آشپزخانه هایی است که بسیاری از غذاهای ژاپنی را تهیه و سرو می کنند. رستوران های بسیاری از سرآشپزهای معروف توکیو را در این خیابان پیدا خواهید نمود. می توانید هنرنمایی این سرآشپزها را در هنگام پخت غذا و کار با چاقو ببینید. این مکان را برای صرف ناهار در برنامه سفر به توکیو به شما پیشنهاد می دهیم. همچنین اگر غذایی باب میل خود پیدا نکردید درون پارک کافه ها ی خوبی وجود دارند که می توانید غذاهای فست فودی در آن سفارش دهید.

علت معروفیت خیابان کاپاباشی توکیو

خیابان کاپاباشی که با نام شهر آشپزی در میان ژاپنی‌ها شهرت دارد، برای دو چیز بسیار معروف شده است: اول برای وسایل و تجهیزات آشپزخانه‌ و در وهله دوم، به خاطر اشباح خیالی آب در ژاپن. این خیابان عجیب به‌رغم آن‌ که در میان گردشگران داخلی و خارجی محبوبیت زیادی دارد، اما به‌ ندرت نامش در میان 10 جاذبه گردشگری برتر در توکیو دیده می‌شود. بیشتر بازدیدکنندگان این خیابان حتما از وسایل آشپزخانه مرغوب آن مانند چاقو و ظروف سفالی و پلاستیکی به‌ عنوان هدیه و سوغات خریداری می‌کنند. در این منطقه، کاپا یا همان شبح آب که ژاپنی‌ها آن را مایه شگون و خوش‌اقبالی می‌خوانند، بسیار مورد اقبال مردم است. شما می‌توانید مجسمه‌های این موجود افسانه‌ای را به‌ وفور در فروشگاه‌های این خیابان مشاهده کنید.

در یکی از خیابان‌های فرعی منشعب از خیابان کاپاباشی، معبدی کوچک به نام معبد سوگنجی  وجود دارد که مردم عمدتا آن را با نام معبد کاپا می‌شناسند. اگرچه این معبد در مجموع یک بنای معمولی محسوب می‌شود و جاذبه خاصی ندارد، اما در محوطه حیاط معبد دو مجسمه کوچک و کمی غیرعادی از کاپا دیده می‌شود که مطمئنا ارزش بازدید دارند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک